romea - logo
13. července 2020 (pondělí)
svátek má Markéta
Loading
rozšířené vyhledávaní

Organizátor ultrapravicového pochodu v americkém Charlottesvillu, který přerostl v násilí, plánuje další akci

22.6.2018 14:00
Do davu protirasistických demonstrantů v USA najelo 12. 8. 2017 auto a později narazilo do dalšího. Útok si vyžádal smrt jedné ženy a na třicet zraněných. (Koláž: Romea.cz)
Do davu protirasistických demonstrantů v USA najelo 12. 8. 2017 auto a později narazilo do dalšího. Útok si vyžádal smrt jedné ženy a na třicet zraněných. (Koláž: Romea.cz)

Organizátor loňské ultrapravicové demonstrace v americkém Charlottesvillu, která přerostla v násilí, plánuje uspořádat v srpnu další akci ve Washingtonu. Napsal to včera zpravodajský server BBC a dodal, že organizátor Jason Kessler získal předběžný souhlas úřadů. Povolení k akci ale úřady ještě neudělily.

Během demonstrací v Charlottesvillu najel dvacetiletý neonacista loni autem do davu odpůrců bělošských radikálů, zabil jednu ženu a dvě desítky osob zranil. Prezident Donald Trump následně vyvolal kritiku prohlášením, že za násilí mají zodpovědnost obě strany.

Kessler oznámil, že má v úmyslu letos 11. a 12. srpna uspořádat "shromáždění za občanská práva bělochů" v Lafayettově parku v blízkosti Bílého domu ve Washingtonu. Akce se má konat přesně rok po pochodu pravicových radikálů v Charlottesvillu ve státě Virginie.

Organizace National Park Service, která má na starosti správu amerických národních parků, národních památníků, chráněných území a různých historických památek, dala již Kesslerovi předběžný souhlas s pořádáním akce. Povolení ale vydáno zatím nebylo.

Ultrapravicový aktivista odhaduje, že se demonstrace zúčastní kolem 400 lidí. Kessler současně slíbili, že bude spolupracovat s bezpečnostními složkami.

Přečteno: 797x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Násilí z nenávisti, ultrapravice, Extremismus, USA, PochodHLAVNÍ ZPRÁVY

Dokumentární film LETY

videoV Kampusu Hybernská se bude promítat dokumentární film LETY. Následovat bude debata s Renatou Berkyovou

8.7.2020 16:44
Ve čtvrtek 16. července od 18 hodin se v Kampusu Hybernská bude promítat celovečerní dokumentární film LETY. Romští tvůrci ve filmu zachycují snahy mnoha aktérů o odstranění vepřína i přetrvávající debatu o historii místa tzv. cikánského tábora. Po promítání bude následovat debata se spoluautorkou dokumentu Renatou Berkyovou.
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

Lubomír Volný a Miroslav Kalousek se ve sněmovně přetahovali o nápis All Lives Matter. Malá černošská holčička vysvětluje co znamená heslo Black Lives Matter (Koláž: Romea.cz)

Je heslo Black Lives Matter rasistické? Volný provokoval ve sněmovně, Kalousek zasahoval. Vysvětlení nabízí malá černošská holčička

7.7.2020 22:25
O rozruch ve sněmovním jednacím sále se dnes postaral nezařazený poslanec Lubomír Volný (Jednotní). Navrhoval, aby dolní komora vyslovila souhlas s výrokem prezidenta Miloše Zemana, že je heslo amerických protestů Black Lives Matter (Na černošských životech záleží) rasistické.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo