romea - logo
30. října 2020 (pátek)
svátek má Tadeáš

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Organizátor ultrapravicového pochodu v americkém Charlottesvillu, který přerostl v násilí, plánuje další akci

22.6.2018 14:00
Do davu protirasistických demonstrantů v USA najelo 12. 8. 2017 auto a později narazilo do dalšího. Útok si vyžádal smrt jedné ženy a na třicet zraněných. (Koláž: Romea.cz)
Do davu protirasistických demonstrantů v USA najelo 12. 8. 2017 auto a později narazilo do dalšího. Útok si vyžádal smrt jedné ženy a na třicet zraněných. (Koláž: Romea.cz)

Organizátor loňské ultrapravicové demonstrace v americkém Charlottesvillu, která přerostla v násilí, plánuje uspořádat v srpnu další akci ve Washingtonu. Napsal to včera zpravodajský server BBC a dodal, že organizátor Jason Kessler získal předběžný souhlas úřadů. Povolení k akci ale úřady ještě neudělily.

Během demonstrací v Charlottesvillu najel dvacetiletý neonacista loni autem do davu odpůrců bělošských radikálů, zabil jednu ženu a dvě desítky osob zranil. Prezident Donald Trump následně vyvolal kritiku prohlášením, že za násilí mají zodpovědnost obě strany.

Kessler oznámil, že má v úmyslu letos 11. a 12. srpna uspořádat "shromáždění za občanská práva bělochů" v Lafayettově parku v blízkosti Bílého domu ve Washingtonu. Akce se má konat přesně rok po pochodu pravicových radikálů v Charlottesvillu ve státě Virginie.

Organizace National Park Service, která má na starosti správu amerických národních parků, národních památníků, chráněných území a různých historických památek, dala již Kesslerovi předběžný souhlas s pořádáním akce. Povolení ale vydáno zatím nebylo.

Ultrapravicový aktivista odhaduje, že se demonstrace zúčastní kolem 400 lidí. Kessler současně slíbili, že bude spolupracovat s bezpečnostními složkami.

Přečteno: 799x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Násilí z nenávisti, ultrapravice, Extremismus, USA, PochodHLAVNÍ ZPRÁVY

Jozef Kmeťo

videoNa onemocnění COVID-19 zemřel romský bloger Jozef Kmeťo. Těsně před smrtí natočil video, kde před nemocí varuje a vyzývá k nošení roušek

26.10.2020 14:24
Dnes odpoledne podlehl nemoci COVID-19 bloger Jozef Kmeťo. Informaci serveru Romea.cz potvrdila jeho manželka. Kmeťo těsně před smrtí natočil video, kde všechny varuje před zlehčováním nemoci a vyzývá je k nošení roušek.
 celý článek

Richard Adam, Jitka Votavová, Terezie Ondičová, Nikola Kokyová, Michael Miko

videoMladé osobnosti: Držte se, nevěřte všemu, co čtete, a chraňte své rodiny

26.10.2020 12:10
Známé osobnosti z romského a proromského prostředí vyzvaly prostřednictvím ROMEA TV k dodržování protiepidemických opatření. Vyzývají Romy, aby nosili roušky na nutných místech, nescházeli se a nezlehčovali situaci šířením dezinformačních zpráv na sociálních sítích.
 celý článek

David Tišer a papež František (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Pixabay, koláž Romea.cz)

Papež podpořil registrovaná partnerství homosexuálů. Je to pozitivní krok ke změně, okomentoval vyjádření David Tišer

23.10.2020 12:06
Papež František poprvé veřejně podpořil zákony, které umožňují homosexuálům vstoupit do registrovaného partnerství. Papež to uvedl v biografickém dokumentárním filmu Francesco rusko-amerického režiséra Jevgenije Afinejevského, který byl dnes představen na filmovém festivalu v Římě. Je to vůbec poprvé, co se hlava katolické církve vyjádřila ve prospěch civilních sňatků pro homosexuály. Vatikán na vyjádření papeže ve filmu zatím nereagoval. Jako pozitivní krok vyjádření papeže označil David Tišer, romský LGBT aktivista a ředitel společnosti ARA ART.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo