romea - logo
16. srpna 2022 (úterý)
svátek má Jáchym

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Organizátor ultrapravicového pochodu v americkém Charlottesvillu, který přerostl v násilí, plánuje další akci

22.6.2018 14:00
Do davu protirasistických demonstrantů v USA najelo 12. 8. 2017 auto a později narazilo do dalšího. Útok si vyžádal smrt jedné ženy a na třicet zraněných. (Koláž: Romea.cz)
Do davu protirasistických demonstrantů v USA najelo 12. 8. 2017 auto a později narazilo do dalšího. Útok si vyžádal smrt jedné ženy a na třicet zraněných. (Koláž: Romea.cz)

Organizátor loňské ultrapravicové demonstrace v americkém Charlottesvillu, která přerostla v násilí, plánuje uspořádat v srpnu další akci ve Washingtonu. Napsal to včera zpravodajský server BBC a dodal, že organizátor Jason Kessler získal předběžný souhlas úřadů. Povolení k akci ale úřady ještě neudělily.

Během demonstrací v Charlottesvillu najel dvacetiletý neonacista loni autem do davu odpůrců bělošských radikálů, zabil jednu ženu a dvě desítky osob zranil. Prezident Donald Trump následně vyvolal kritiku prohlášením, že za násilí mají zodpovědnost obě strany.

Kessler oznámil, že má v úmyslu letos 11. a 12. srpna uspořádat "shromáždění za občanská práva bělochů" v Lafayettově parku v blízkosti Bílého domu ve Washingtonu. Akce se má konat přesně rok po pochodu pravicových radikálů v Charlottesvillu ve státě Virginie.

Organizace National Park Service, která má na starosti správu amerických národních parků, národních památníků, chráněných území a různých historických památek, dala již Kesslerovi předběžný souhlas s pořádáním akce. Povolení ale vydáno zatím nebylo.

Ultrapravicový aktivista odhaduje, že se demonstrace zúčastní kolem 400 lidí. Kessler současně slíbili, že bude spolupracovat s bezpečnostními složkami.

Přečteno: 844x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Násilí z nenávisti, ultrapravice, Extremismus, USA, PochodHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo