romea - logo
28. září 2021 (úterý)
svátek má Václav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Osadu v Sačurově na Slovensku uzavřeli kvůli koronaviru. Nemocných nepřibývá, otevřít se může v sobotu

10.2.2021 12:02
Osada v Sačurově (FOTO: repro TVNovinySK)
Osada v Sačurově (FOTO: repro TVNovinySK)

Romská osada v Sačurově ve Vranovském okrese na Slovensku, kterou už téměř týden hlídá policie a vojáci kvůli výsledkům komunitního testování na COVID – 19, které odhalily téměř třetinu pozitivních obyvatel ze 414 testovaných, zůstane pod dohledem pravděpodobně do soboty.

O víkendu se mohli obyvatelé osady nechat otestovat znovu – přítomnost koronaviru testy odhalily u jednoho z pěti set testovaných. Hygienici zatím nemají výsledky, které by potvrdily nebo vyvrátily možnost, že jde o nový kmen viru. Další testování je plánováno na čtvrtek 11.2.

Nezbytné nákupy pomáhají lidem vyřizovat pracovnice komunitního centra. Starosta obce Peter Barát jim poskytl dřevo na topení, které chtěl nejprve prodávat za symbolickou cenu, nakonec ho obyvatelům osady podle serveru tvnoviny.sk ponechal zdarma. Obec také doplňuje cisternu s pitnou vodou, protože v osadě je pouze jedna studna, která potřebuje pravidelné opravy.

„Neohrozím zdraví pracovníků, aby ji nyní šli čistit a opravovat. K tomu musíme pravidelně kupovat i náhradní díly. V osadě žije přbližně 750 lidí, z toho jich do svých obydlí má městský vodovod zavedený možná tak osm,“ uvedl pro server Korzár Prešov starosta.

Situace je na místě podle něj klidná.

Přečteno: 686x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Slovensko, Osada, Armáda, Policie, COVID-19, Sociálně vyloučené lokality, PrešovHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo