romea - logo
17. května 2022 (úterý)
svátek má Aneta

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Papež František napomenul politiky, kteří šíří nenávist vůči migrantům

27.11.2017 12:05
Papež František (autor: Casa Rosada)
Papež František (autor: Casa Rosada)

Papež František dnes důrazně napomenul politiky, kteří podle jeho slov podněcují strach z migrantů a rozsévají tím násilí a rasismus. Ve svém poselství tyto politiky podle médií vyzval, aby se "řídili ctností uvážlivosti" a pomohli tak těmto lidem integrovat se.

Papež je znám tím, že se staví na obranu uprchlíků a migrantů. Nově tak nyní učinil v poselství připraveném ke Světovému dni míru katolické církve, který se slaví každý rok 1. ledna. Toto poselství, které má pro rok 2018 motto Migranti a uprchlíci: Muži a ženy hledající mír, je tradičně rozesíláno hlavám států a vlád a mezinárodním institucím.

Nové poselství nejvyššího představitele římskokatolické církve přichází v době, kdy se migrace stala hlavním politickým problémem v řadě zemí. Patří mezi ně mimo jiné Itálie, Rakousko, Německo a Spojené státy.

V nedávných německých parlamentních volbách například posílila protiimigrační Alternativa pro Německo (AfD) na úkor Křesťanskodemokratické unie (CDU) kancléřky Angely Merkelové, známé vstřícnějším postojem k uprchlíkům. Podobně se příští rok v Itálii očekávají volební zisky stejně orientované Ligy severu, jejíž vůdce Matteo Salvini proti migrantům často plamenně brojí.

František poukázal na to, že v mnoha zemích se šíří rétorika varující před riziky pro národní bezpečnost nebo před vysokou cenou za přijetí nově příchozích. Tato rétorika snižuje lidskou důstojnost.

"Ti, kteří z jakéhokoli možného politického důvodu podněcují strach z migrantů, místo budování míru rozsévají násilí, rasovou diskriminaci a xenofobii, což jsou velmi znepokojivé věci pro všechny, kdo se zajímají o bezpečnost každé lidské bytosti," uvedl papež.

Přečteno: 1100x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Papež, Migrace, PolitikaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo