romea - logo
1. prosince 2021 (středa)
svátek má Iva

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Peter Pollák: Policejní zásah v Bardějově vzbuzuje celou řadu otázek, podal jsem podnět na policejní inspekci, aby jednání policistů prověřila

14.4.2020 23:33
Peter Pollák
Peter Pollák

Podle slovenského europoslance Peter Polláka policejní zásah proti Romům v Bardějově vzbuzuje celou řadu otázek, a proto podal podnět na policejní inspekci, aby jednání policistů prověřila.

K zásahu desítek policistů došlo v neděli na ulici Poštárka. Podle policejní verze se tak stalo potom, co hlídku , která byla vyslána do lokality pro narušení veřejného pořádku, napadlo zhruba 50 místních obyvatel. Obyvatelé ulice naopak mluví o neadekvátním a brutálním zásahu proti Romovi, který neměl nasazenou roušku.

"Rozhodl jsem se podat podnět na policejní inspekci, ale i samotnému ministru vnitra, aby tento zásah, který vzbuzuje velmi mnoho pochybností, prošetřili," řekl Peter Pollák ve videu zveřejněném na sociální síti Facebook a připomněl, že již dříve chtěl, aby každý policista měl ve výstroji kameru, která by zákrok mohla natáčet.

"Pokud by ta kamera na oděvu policisty v Bardějově byla, tak dnes bychom nemuseli pochybovat, zda ten postup byl či nebyl zákonný," dodal Peter Pollák.

VIDEO

Přečteno: 1428x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Slovensko, Policie, Peter Pollák, RasismusHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo