romea - logo
18. října 2019 (pátek)
svátek má Lukáš
Loading
rozšířené vyhledávaní

Peter Pollák zorganizoval darování krve na Slovensku, zúčastnily se ho desítky Romů

Banská Bytrice, 11.8.2014 15:40, (ROMEA)
Darování krve v Banské Bystrici (FOTO: Facebook Petera Polláka)
Darování krve v Banské Bystrici (FOTO: Facebook Petera Polláka)

Peter Pollák, zmocněnec slovenské vlády pro romské komunity, zorganizoval minulý týden darování krve v Banské Bystrici. Do budovy okresního úřadu, kde byla zřízena mobilní transfuzní stanice, přišlo darovat krev několik desítek Romů z celého Slovenska.

„V žilách Rómov koluje rovnaká krv ako v žilách ktoréhokoľvek človeka na Slovensku. Krv nie je čierna, ani biela, u každého je rovnako červená. Som presvedčený, že krv, ktorú dnes darovali Rómovia, bude zachraňovať životy ľudí bez ohľadu na rasu,“ uvedl Pollák.

Právě v letních měsících bývá často v nemocnicích akutní nedostatek krve všech typů. Pollák se v akcích chystá pokračovat, má v úmyslu organizovat darování krve také v dalších oblastech Slovenska.

bau, peterpollak.sk
Přečteno: 677x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Peter Pollák, Slovensko, darování krve, RomovéHLAVNÍ ZPRÁVY

Chudinské ghetto (Ilustrační FOTO: Safranek-interia.eu, Wikimedia Commons)

Zpráva o stavu romské menšiny: V ČR bylo loni podle odhadů 830 ghett se 127.000 obyvateli

14.10.2019 11:21
V Česku existovalo loni přes 830 chudinských domů, ulic a čtvrtí. V těchto ghettech žilo víc než 127.000 lidí. Uvádí to zpráva o stavu romské menšiny za loňský rok.
 celý článek

Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA (2018)

videoVYSÍLALI JSME ŽIVĚ: Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA

10.10.2019 20:58, (AKTUALIZOVÁNO 12. 10. 2019, 22:00)
V pátek 11. října od 13 hodin proběhlo již čtvrté slavnostní setkání stipendistů podpořených v rámci Romského stipendijního programu pro romské studenty SŠ a VOŠ, který realizuje organizace ROMEA. Studenti byli slavnostně uvedeni do stipendijního programu v Brožíkově sálu na Staroměstské radnici, kde se setkali s pořadateli a sponzory programu. Stipendium letos získalo 69 studentů SŠ a VOŠ. Celou akcí zúčastněné provedl moderátor Lukáš Kotlár. Přímý přenos zajistila první romská internetová televize ROMEA TV. Krásné prostory pro tuto akci poskytl Magistrát hlavního města Prahy.
 celý článek

Cyril Koky

Cyril Koky bude kandidovat do Senátu za Pirátskou stranu v obvodu Kolín

10.10.2019 17:30
Ve volbách do Senátu bude za Pirátskou stranu v obvodě Kolín kandidovat Cyril Koky. Členská základna Pirátů ho ve volbách na internetovém fóru zvolila jednomyslně.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo