romea - logo
31. května 2020 (neděle)
svátek má Kamila
Loading
rozšířené vyhledávaní

Peter Pollák zorganizoval darování krve na Slovensku, zúčastnily se ho desítky Romů

Banská Bytrice, 11.8.2014 15:40, (ROMEA)
Darování krve v Banské Bystrici (FOTO: Facebook Petera Polláka)
Darování krve v Banské Bystrici (FOTO: Facebook Petera Polláka)

Peter Pollák, zmocněnec slovenské vlády pro romské komunity, zorganizoval minulý týden darování krve v Banské Bystrici. Do budovy okresního úřadu, kde byla zřízena mobilní transfuzní stanice, přišlo darovat krev několik desítek Romů z celého Slovenska.

„V žilách Rómov koluje rovnaká krv ako v žilách ktoréhokoľvek človeka na Slovensku. Krv nie je čierna, ani biela, u každého je rovnako červená. Som presvedčený, že krv, ktorú dnes darovali Rómovia, bude zachraňovať životy ľudí bez ohľadu na rasu,“ uvedl Pollák.

Právě v letních měsících bývá často v nemocnicích akutní nedostatek krve všech typů. Pollák se v akcích chystá pokračovat, má v úmyslu organizovat darování krve také v dalších oblastech Slovenska.

bau, peterpollak.sk
Přečteno: 684x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Peter Pollák, Slovensko, darování krve, RomovéHLAVNÍ ZPRÁVY

Michal Gábor (FOTO: Archiv)

„U maturity jsem selhal. Se školou jsem chtěl skončit. Nakonec jsem našel motivaci,” říká romský stipendista

28.5.2020 16:20
„Jednou se ve třídě někomu něco ztratilo, nevím už, jestli šlo o peněženku, telefon nebo o jinou cennost. Učitelka řekla, že se všem žákům prohledají tašky. Jedno z dětí ukázalo na mě: „To určitě ukradl ten cigán“. Otevřel jsem tašku – a peněženka tam byla! Někdo mi ji tam podstrčil. Byla to hrozná situace, jak tohle máte vysvětlit?“ vypráví dvacetiletý Michal Gábor, mladý romský student druhého ročníku Fyzické geografie a geoekologie na Ostravské univerzitě, s jakými překážkami se musel na počátku své cesty za vzděláním potýkat.
 celý článek

Marek Horváth, jeden z organizátorů benefičního koncertu na podporu stipendia Václava Havla. (FOTO: Anglické gymnázium v Praze, Ivan Bárta)

videoMarek Horváth v Desetiminutovce plus ROMEA TV: Vzdělání je pro mě zásadní věc

27.5.2020 12:42
Dalším hostem naší Desetiminutovky je Marek Horváth, absolvent Anglického gymnázia v Praze. Na soukromé škole mohl studovat také díky stipendiu Václava Havla. V současné době pracuje v Agentuře pro sociální začleňování, baví ho historie, poznávání nových kultur a náboženství. Proč se Marek rozhodl pro Anglické gymnázium? Jaké je studium na Prague Collage? Jakou podporu může gymnázium nabídnout a jak? Co Marka motivuje ke studiu? To vše v Desetiminutovce Richarda Samka na ROMEA TV.
 celý článek

Vepřín v místě bývalého koncentračního tábora v Letech u Písku (FOTO: Muzeum romské kultury)

O podobě památníku romského holokaustu v Letech je rozhodnuto. Porota vítěze vybrala ze sedmi finalistů, veřejnosti ho představí 9. června

28.5.2020 9:27
O podobě památníku romského holokaustu v Letech u Písku je rozhodnuto. Zástupci Muzea romské kultury v Brně, které chce památník postavit, veřejnosti představí vítězný návrh v úterý 9. června v Nosticově paláci v Praze. Porota vítěze vybrala ze sedmi finalistů. Muzeum chce památník otevřít v roce 2023.
 celý článek

 
www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo