romea - logo
15. června 2019 (sobota)
svátek má Vít
Loading
rozšířené vyhledávaní

Po více jak pěti letech začal soud, který projednává brutální útok neonacistů před barem Mariatchi v Nitře

16.1.2019 16:25
Neonacisté se v Nitře dopouštějí brutálních útoků již delší dobu. (Foto: Print Screen z videa deníku Sme)
Neonacisté se v Nitře dopouštějí brutálních útoků již delší dobu. (Foto: Print Screen z videa deníku Sme)

Více jak pět let uběhlo od brutálního útoku neonacistů, který se odehrál před barem Mariatchi v Nitře. Pachatelé jsou nyní před soudem a hrozí jim odnětí svobody na 5 až 12 let. Prokurátorka už v úvodu jednání odmítla uzavřít dohodu o vině a trestu. Ve středu 16.1. by měli u soudu vypovídat poškození. Informovala o tom ve svých pondělních večerních zprávách televize Markíza.

V říjnu roku 2013 do Mariatchi baru v centru města přišli holohlaví mladíci. Provokovali a poté chtěli cigarety. Když jim je odmítli prodat, začali hulákat a neodešli ani po prosbě majitele. Zákazníci je vytěsnili ven, ale extremisté se vrátili s posilou. Majitel baru Radovan Richtárik vyšel z baru, aby je zastavil.

"Chtěl jsem jim říct, ať na to kašlou, ale oni na nic nečekali," řekl. Okamžitě začali mlátit jeho i některé zákazníky. Po lidech, kteří padli na zem, surově dupali, další bez milosti kopali do hlavy, obličeje. Když se barmanka snažila odehnat neonacistu, který skákal po muži, který zůstal bezvládně ležet na chodníku, další z útočníků jí dal facku.

Pět mužů je obviněno z výtržnictví a čtyři z těžkého ublížení na zdraví, které podle obžaloby způsobili hostům z baru. Muži napadení nepopřeli, rozhodně ale odmítají, že by do baru šli s cílem někomu ublížit, jako se to píše v obžalobě. Muži, podle televize Markíza, využili možnost nevypovídat a v pondělí opustili soudní síň.

Kauza je na začátku, neboť v minulosti docházelo v případu k různým okolnostem, které ho zdržovaly. Několikrát byl proces odročen. Podle serveru Aktuality.sk tato kauza už stála místo okresního prokurátora v Nitře.

Přečteno: 659x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Neonacismus, Útok, Slovensko, Extremismus, Násilí, Násilí z nenávistiHLAVNÍ ZPRÁVY

Setkání romských studentů Baruvas v Týnci nad Sázavou (květen 2019) (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

videoROMEA spustila kampaň na podporu romských studentů. Zapojit se můžete i vy!

11.6.2019 11:45
ROMEA spustila další fundrasingovou kampaň na podporu romských studentů středních a vyšších odborných škol, tentokrát s názvem Společně to dokážeme. Pětiletý projekt Romský stipendijní program pro studenty SŠ a VOŠ odstartovala ROMEA v ropce 2016. Za tu doby podpořila stipendiem 198 studentů středních a vyšších odborných škol, umožnila studentům zúčastnit se 283 vzdělávacích kurzů, doučování nebo školních exkurzí a uspořádala 9 studentských setkání BARUVAS pro 215 studentů.
 celý článek

Památník v Lidicích. (FOTO: Wikipedia.org)

Před 77 lety vypálili nacisté Lidice. V sobotu proběhne v památníku pietní akt

10.6.2019 15:56
V sobotu 15. června od 10:00 proběhne v Památníku Lidice Pietní vzpomínka k 77. výročí vyhlazení obce Lidice a osady Ležáky. V Ležácích se vzpomínková akce uskuteční v neděli 23. června.
 celý článek

--ilustrační foto--

Několik bitek v Kojetíně, medializuje se pouze ta "romská", starosta píše o "cikánském zlořádu"

10.6.2019 14:37
Na Masarykově náměstí v Kojetíně došlo v pátek 7.června večer k hromadné rvačce dvou skupin lidí. Podle starosty obce Leoše Ptáčka šlo o místní Romy. Zraněni byli dva lidé, došlo k poškození automobilu a střelbě z plynové pistole. Případ policisté vyšetřují jako trestné činy výtržnictví, poškození cizí věci a pokus těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo