romea - logo
14. října 2019 (pondělí)
svátek má Agáta
Loading
rozšířené vyhledávaní

Po více jak pěti letech začal soud, který projednává brutální útok neonacistů před barem Mariatchi v Nitře

16.1.2019 16:25
Neonacisté se v Nitře dopouštějí brutálních útoků již delší dobu. (Foto: Print Screen z videa deníku Sme)
Neonacisté se v Nitře dopouštějí brutálních útoků již delší dobu. (Foto: Print Screen z videa deníku Sme)

Více jak pět let uběhlo od brutálního útoku neonacistů, který se odehrál před barem Mariatchi v Nitře. Pachatelé jsou nyní před soudem a hrozí jim odnětí svobody na 5 až 12 let. Prokurátorka už v úvodu jednání odmítla uzavřít dohodu o vině a trestu. Ve středu 16.1. by měli u soudu vypovídat poškození. Informovala o tom ve svých pondělních večerních zprávách televize Markíza.

V říjnu roku 2013 do Mariatchi baru v centru města přišli holohlaví mladíci. Provokovali a poté chtěli cigarety. Když jim je odmítli prodat, začali hulákat a neodešli ani po prosbě majitele. Zákazníci je vytěsnili ven, ale extremisté se vrátili s posilou. Majitel baru Radovan Richtárik vyšel z baru, aby je zastavil.

"Chtěl jsem jim říct, ať na to kašlou, ale oni na nic nečekali," řekl. Okamžitě začali mlátit jeho i některé zákazníky. Po lidech, kteří padli na zem, surově dupali, další bez milosti kopali do hlavy, obličeje. Když se barmanka snažila odehnat neonacistu, který skákal po muži, který zůstal bezvládně ležet na chodníku, další z útočníků jí dal facku.

Pět mužů je obviněno z výtržnictví a čtyři z těžkého ublížení na zdraví, které podle obžaloby způsobili hostům z baru. Muži napadení nepopřeli, rozhodně ale odmítají, že by do baru šli s cílem někomu ublížit, jako se to píše v obžalobě. Muži, podle televize Markíza, využili možnost nevypovídat a v pondělí opustili soudní síň.

Kauza je na začátku, neboť v minulosti docházelo v případu k různým okolnostem, které ho zdržovaly. Několikrát byl proces odročen. Podle serveru Aktuality.sk tato kauza už stála místo okresního prokurátora v Nitře.

Přečteno: 677x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Neonacismus, Útok, Slovensko, Extremismus, Násilí, Násilí z nenávistiHLAVNÍ ZPRÁVY

Václav Klaus ml. v Chanově (FOTO: Facebook Václava Klause ml.)

Chanovští Romové s Trikolórou nespolupracují. Klaus mladší dezinterpretoval společné setkání

9.10.2019 16:09
„Mluvili jsme s pár chlapama, co pracují a vedou tam pro děti fotbalový klub. Pan Bažo mě šokoval vyjádřením – “nejhorší pro nás jsou neziskovky, co dělají romobyznys”. Asi tak,“ napsal poslanec a předseda hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší na svém facebooku po úterní návštěvě Chanova.
 celý článek

Roman Zach a skupiny Gipsy Kings v zábavném pořadu televize Nova Tvoje tvář má známý hlas (FOTO: Repro TV NOVA)

videoPatrik Banga: Roman Zach rozhodně není rasista. Kampaň na internetu je zbytečné šílenství

9.10.2019 13:44
Jsou chvíle, kdy fakt nejsem rád, že existují sociální sítě. Ano, člověk se může vyjádřit hned a k čemukoliv, dokonce si může vybrat i formu. Chcete video? Bude video. Chcete úderný text? Bude text! Ale sociální sítě mají svá negativa. Třeba šíření nepřesných zpráv. Nebo různé výklady jedné a té samé situace. A následující sociální šílenství.
 celý článek

Ilustrační foto (Foto: Pixabay)

Jak se dnes žije v "děcáku"? Problémem nejsou děti, ale jejich rodiče, říká ředitelka jednoho z nich Dana Kuchtová

9.10.2019 10:42
Prvorepubliková vila, která od roku 1949 funguje jako dětský domov, zeje v letních měsících prázdnotou. Všude panuje neskutečné ticho. „V období prázdnin tu moc dětí není,“ vysvětluje ředitelka pražského Dětského domova Klánovice a exministryně školství Dana Kuchtová, která celý rok pracuje na tom, aby děti v létě vyjely na tábor a podívaly se i do zahraničí.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo