romea - logo
23. února 2019 (sobota)
svátek má Svatopluk
Loading
rozšířené vyhledávaní

Po více jak pěti letech začal soud, který projednává brutální útok neonacistů před barem Mariatchi v Nitře

16.1.2019 16:25
Neonacisté se v Nitře dopouštějí brutálních útoků již delší dobu. (Foto: Print Screen z videa deníku Sme)
Neonacisté se v Nitře dopouštějí brutálních útoků již delší dobu. (Foto: Print Screen z videa deníku Sme)

Více jak pět let uběhlo od brutálního útoku neonacistů, který se odehrál před barem Mariatchi v Nitře. Pachatelé jsou nyní před soudem a hrozí jim odnětí svobody na 5 až 12 let. Prokurátorka už v úvodu jednání odmítla uzavřít dohodu o vině a trestu. Ve středu 16.1. by měli u soudu vypovídat poškození. Informovala o tom ve svých pondělních večerních zprávách televize Markíza.

V říjnu roku 2013 do Mariatchi baru v centru města přišli holohlaví mladíci. Provokovali a poté chtěli cigarety. Když jim je odmítli prodat, začali hulákat a neodešli ani po prosbě majitele. Zákazníci je vytěsnili ven, ale extremisté se vrátili s posilou. Majitel baru Radovan Richtárik vyšel z baru, aby je zastavil.

"Chtěl jsem jim říct, ať na to kašlou, ale oni na nic nečekali," řekl. Okamžitě začali mlátit jeho i některé zákazníky. Po lidech, kteří padli na zem, surově dupali, další bez milosti kopali do hlavy, obličeje. Když se barmanka snažila odehnat neonacistu, který skákal po muži, který zůstal bezvládně ležet na chodníku, další z útočníků jí dal facku.

Pět mužů je obviněno z výtržnictví a čtyři z těžkého ublížení na zdraví, které podle obžaloby způsobili hostům z baru. Muži napadení nepopřeli, rozhodně ale odmítají, že by do baru šli s cílem někomu ublížit, jako se to píše v obžalobě. Muži, podle televize Markíza, využili možnost nevypovídat a v pondělí opustili soudní síň.

Kauza je na začátku, neboť v minulosti docházelo v případu k různým okolnostem, které ho zdržovaly. Několikrát byl proces odročen. Podle serveru Aktuality.sk tato kauza už stála místo okresního prokurátora v Nitře.

Přečteno: 620x

 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Neonacismus, Útok, Slovensko, Extremismus, Násilí, Násilí z nenávistiHLAVNÍ ZPRÁVY

Ilustrační foto: Lukáš Houdek

Sofija Kordič o ČR: Ostří nenávisti míří na Romy - vztah, který ničí společnost

19.2.2019 13:20
Chorvatský server Lupiga nedávno zveřejnil obsáhlý článek novinářky Sofije Kordič o postavení Romů v České republice. Přinášíme jej v plném znění.
 celý článek

Annamárie Horváthová (FOTO: https://www.ucn.sk, koláž: Romea.cz)

Pamatujete na Annamárii, závodnici v balerínkách? Její příběh pokračuje!

18.2.2019 13:15
Výkon žákyně Annamárie Horváthové původem z chudé romské rodiny vyvolal pozornost a projevy sympatií už minulý rok. Vyhrála běžecký závod, byť na rozdíl od svých soupeřek měla na nohou pouze balerínky. Annamárie už své balerínky odložila a od září 2018 trénuje a účastní se závodů.
 celý článek

Monika Bagárová ft. Natalii - SESTRA

videoVIDEO: Monika Bagárová má společně se svou sestrou nový videoklip. Je krásné mít pevné rodinné vztahy, říká.

18.2.2019 12:18
Na svatého Valetýna měl premiéru nový singl a videoklip Sestra od sester Bagárových. Píseň složila Natálie Bagárová a na textu se sestry podílely společně. O sedm let mladší Natálie ukázala podle celé řady komentářů nejen svou krásu, ale především velký talent.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo