romea - logo
17. ledna 2021 (neděle)
svátek má Drahoslav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Pobouření nad úmrtím osmileté romské holčičky při požáru ve francouzském slumu

Paříž, 18.2.2014 13:01, (ROMEA)
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Stovky Romů a těch, kteří je podporují, pochodovali Paříží, aby si připomněli nedávné úmrtí osmileté romské holčičky, která uhořela při požáru ve slumu na okraji města.

Romové jsou nuceni žít v zchátralých domech bez elektřiny, topení, tekoucí vody a základního hygienického zařízení, protože přístup k obecním bytům je jim běžně odepírán. A jak ukazuje smrt malé Melissy, velmi často zde hrozí nebezpečí požáru.

Většina Romů ve Francii je z Rumunska nebo Bulharska a od 1. ledna mají stejná práva na vyhovující bydlení a práci jako kterýkoli jiný občan Evropské unie. Ve Francii žije asi 17 tisíc Romů.

V roce 2013 ale socialistická vláda Francoise Hollanda zničila více než 40% všech romských tábořišť a vyhostila více Romů, než se stalo v kterémkoli roce za éry Nicolase Sarkozyho. Protože Hollande ještě více snížil rozpočet pro sociální oblast, Romové očekávají, že budou i nadále zneužíváni k odvádění pozornosti nebo jako obětní beránci jeho politiky.

Ve Francii však i přesto zůstávají v naději, že mladší generaci snad nakonec bude přeci jen poskytnuta možnost mít domov, chodit do školy a získat práci, což je něco, co Francie může nabídnout. Špatné zacházení s Romy ve Francii má i nadále hrozivé důsledky. Lidé by zde rádi věděli, kolik dalších tragédií budou muset přestát, než budou konečně Romům přiznána jejich práva jakožto občanům EU - a lidským bytostem.

VIDEO

voj, server PressTV.ir, překlad Jana Kavalírová
Přečteno: 2128x
 

Kam dál:

Štítky:  

Francie, Požár, DiskriminaceHLAVNÍ ZPRÁVY

Josef Gabčo (FOTO: AC Sparta Praha futsal)

Skvělý romský futsalista Josef Gabčo mění dres! Z jeho umu bude těžit AC Sparta Praha!

15.1.2021 18:00
Josef Gabčo až do včerejška patřil mezi opory prvoligového futsalového týmu SK Olympik Mělník. O jeho výjimečném postavení hovoří fakt, že od začátku kromě dresu navlékal také kapitánskou pásku. To vše již patří minulosti. Nově bude 27-letý hráč oblékat dres AC Sparta Praha.
 celý článek

Nakladatelství Naše vojsko nabízí ve svém obchodu kalendář s portréty

Policie uzavřela případ propagace nacismu. Na nakladatelství Naše vojsko podala žalobu!

15.1.2021 17:35
Kalendář pro rok 2021 s portréty nacistických pohlavárů Třetí říše se může stát nakladatelství Naše vojsko osudným. Policie právě ukončila vyšetřování propagačních předmětů s nacistickou tématikou a podala návrh na žalobu. Informoval o tom mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala.
 celý článek

Policie zasahuje 30. 10. 2020 proti muži, který ohrožoval Bartoloměje Girgu a jeho sedmiletého syna pistolí (FOTO: repro video Bertík Girga)

videoBertík Girga: Muž mířil na mého sedmiletého syna pistolí, policie to vyhodnotila jako přestupek. V únoru jdeme vypovídat na úřad

15.1.2021 15:10
Nedávno došlo v Bílině k vážnému incidentu. Neznámý muž zde před místní prodejnou ohrožoval pistolí zpěváka a textaře Bartoloměje Girgu a jeho syna. Girga je ve veřejnosti znám jako Bertík. Podle jednoho z policistů šlo o pistoli plynovou, Bertík neví, o jakou jde zbraň, podle jeho vyjádření mu však policista sdělil, že byla předělaná na kovové kuličky. Incident se odehrál na parkovišti před bílinskou prodejnou Penny. Policie nakonec celý incident vyhodnotila jako přestupek.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo