romea - logo
18. října 2021 (pondělí)
svátek má Lukáš

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Počet nemocných koronavirem v romské komunitě v Sačurově klesá, uzavření by mělo skončit

22.2.2021 12:20
Sačurov (Ilustrační FOTO: Google Maps)
Sačurov (Ilustrační FOTO: Google Maps)

Jen tři nové případy onemocnění COVID-19 odhalilo v neděli antigenní testování, které podstoupilo 171 obyvatel uzavřené romské osady Sačurov v okrese Vranov nad Topľou. Jak uvedl starosta obce Peter Barát, vzhledem k rapidně snížení počtu nových případů není vyloučeno, že karantenizaci celé osady ukončí v původně plánovaném termínu 24. února.

„V nejbližších dnech by měl zasedat krizový štáb obce, kde se rozhodne o dalším postupu, zda se ukončí tento stav,“ řekl pro 1.pluska.sk s tím, že obec bude aktuální epidemiologické situace v Sačurově konzultovat s regionální hygieničkou. Zmínil také, že obyvatelé romské osady její uzavření zvládli dobře. I proto, že obec pro místní obyvatelé zajistila cisternu s pitnou vodou a nákupy potravin a léků zajišťovaly komunitní pracovnice. Ošetření v nemocnici nebylo u žádného z nakažených potřeba.

V závěru minulého týdne realizovali i plynule vyplácení sociálních dávek. K tomuto účelu zajistili i unimobuňky, z níž zaměstnanci pošty dávky vypláceli.

O uzavření osady, v níž žije přibližně 750 lidí, rozhodl okresní krizový štáb 3. února poté, co se v ní potvrdila pozitivita u pěti lidí na onemocnění COVID-19. Na základě toho bylo provedeno dobrovolné testování, které odhalilo nákazu u 113 ze 414 otestovaných osob.

Během druhého testování, které proběhlo 11. února, se zúčastnilo 298 lidí, pozitivní výsledek testu mělo 85 z nich.

Přečteno: 570x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Slovensko, COVID-19, Romské osadyHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo