romea - logo
28. ledna 2020 (úterý)
svátek má Otýlie
Loading
rozšířené vyhledávaní

Policie navrhla obžalovat Slováka, který na internetu nabízel odměnu za postřílení uprchlíků

4.12.2015 13:43
Ilustrační foto (FOTO: Flickr.com)
Ilustrační foto (FOTO: Flickr.com)

Slovenská policie navrhla obžalovat devatenáctiletého mladíka, který prý na internetu nabízel odměnu za postřílení uprchlíků a který na sociální síti šířil videonahrávku proti migrantům. V případě uznání viny mu hrozí až osmileté vězení. ČTK o tom dnes informovala policejní mluvčí Jana Balogová.

Policie mladíka z Čadce podezírá z toho, že v srpnu zveřejnil na internetu zmiňovaný inzerát spolu s fotografiemi početné skupiny osob tmavé pleti plavící se na nafukovacím člunu, jakož i účelového zařízení v Gabčíkovu. V této jihoslovenské obci úřady dočasně ubytovaly několik stovek uprchlíků, kteří požádali o azyl v sousedním Rakousku.

Obviněný podle slovenských medií nabízel odměnu 25 eur (675 Kč) za zastřelení jednoho migranta v Gabčíkovu a v telefonickém rozhovoru tvrdil, že nejde o recesi a že ke zveřejnění inzerátu ho vedla obava z muslimů.

Mladík podle policie ve svém profilu na sociální síti také zveřejnil videonahrávku s vlastními výroky, kterými prý veřejně hanobil skupinu osob kvůli jejich náboženskému vyznání a barvě pleti.

Slovensko v současné migrační vlně nečelí náporu migrantů. Vláda premiéra Roberta Fica odmítla povinné kvóty na přerozdělování uprchlíků v EU a toto rozhodnutí většiny členských zemí evropské osmadvacítky napadla u unijního soudu.

Letos v létě se Slovensko dohodlo se sousedním Rakouskem, že mu poskytne vlastní kapacity k ubytování 500 uprchlíků pobývající v alpské republice, jež se potýkala s přeplněnými azylovými tábory. První skupinu běženců Slovensko na základě dohody s Rakouskem ubytovalo v září.

Přečteno: 379x
 

Kam dál:

Štítky:  

Uprchlíci, Šíření nenávisti, InternetHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Fuková (FOTO: Archiv Romea.cz)

Lucie Fuková pro Romea.cz: Odcházím z "romské rady" kvůli jejímu fungování a kvůli Heleně Válkové

23.1.2020 9:10
Jak již server Romea.cz informoval radu pro záležitosti romské menšiny včera opustila Lucie Fuková. Po Renatě Kötnerrové je to již druhá členka, která v krátké době z rady odchází na protest proti Heleně Válkové a kvůli samotnému fungování rady. "Rezignuji po zvážení některých negativních procesních aspektů fungování Rady vlády pro záležitosti romské menšiny společně s přesvědčením, že pozice zmocněnce pro lidská práva pro mne představuje především morálně pevný symbol demokratičnosti a politické a názorové integrity," uvedla ve stanovisku zaslaném serveru Romea.cz, které zveřejňujeme v plném znění.
 celý článek

Stanislav Křeček (FOTO: David Sedlecký. Wikimedia Comons)

ČSSD a Okamurova SPD chtějí za ombudsmana Křečka. KDU-ČSL má pochyby o zákonnosti jeho nominace

22.1.2020 10:11
Lidovci mají pochybnosti o změně kandidáta prezidenta Miloše Zemana na pozici ombudsmana. Zeman v době přípravy volby stáhl nominaci vládní zmocněnkyně Heleny Válkové a navrhl na veřejného ochránce práv Stanislava Křečka. Předseda KDU-ČSL Marek Výborný novinářům řekl, že o zákonnosti tohoto kroku má jeho strana pochybnosti a zřejmě se o tom bude jednat ve Sněmovně. Křeček v dolní komoře může počítat s podporu sociálních demokratů a hnutí SPD.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo