romea - logo
28. září 2020 (pondělí)
svátek má Václav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Policie navrhla obžalovat Slováka, který na internetu nabízel odměnu za postřílení uprchlíků

4.12.2015 13:43
Ilustrační foto (FOTO: Flickr.com)
Ilustrační foto (FOTO: Flickr.com)

Slovenská policie navrhla obžalovat devatenáctiletého mladíka, který prý na internetu nabízel odměnu za postřílení uprchlíků a který na sociální síti šířil videonahrávku proti migrantům. V případě uznání viny mu hrozí až osmileté vězení. ČTK o tom dnes informovala policejní mluvčí Jana Balogová.

Policie mladíka z Čadce podezírá z toho, že v srpnu zveřejnil na internetu zmiňovaný inzerát spolu s fotografiemi početné skupiny osob tmavé pleti plavící se na nafukovacím člunu, jakož i účelového zařízení v Gabčíkovu. V této jihoslovenské obci úřady dočasně ubytovaly několik stovek uprchlíků, kteří požádali o azyl v sousedním Rakousku.

Obviněný podle slovenských medií nabízel odměnu 25 eur (675 Kč) za zastřelení jednoho migranta v Gabčíkovu a v telefonickém rozhovoru tvrdil, že nejde o recesi a že ke zveřejnění inzerátu ho vedla obava z muslimů.

Mladík podle policie ve svém profilu na sociální síti také zveřejnil videonahrávku s vlastními výroky, kterými prý veřejně hanobil skupinu osob kvůli jejich náboženskému vyznání a barvě pleti.

Slovensko v současné migrační vlně nečelí náporu migrantů. Vláda premiéra Roberta Fica odmítla povinné kvóty na přerozdělování uprchlíků v EU a toto rozhodnutí většiny členských zemí evropské osmadvacítky napadla u unijního soudu.

Letos v létě se Slovensko dohodlo se sousedním Rakouskem, že mu poskytne vlastní kapacity k ubytování 500 uprchlíků pobývající v alpské republice, jež se potýkala s přeplněnými azylovými tábory. První skupinu běženců Slovensko na základě dohody s Rakouskem ubytovalo v září.

Přečteno: 389x
 

Kam dál:

Štítky:  

Uprchlíci, Šíření nenávisti, InternetHLAVNÍ ZPRÁVY

Romští kandidáti v krajských a senátních volbách 2020 (Koláž: Romea.cz)

V Krajských volbách kandiduje minimálně sedm Romů, do Senátu jeden. Romové jsou na kandidátkách Pirátů, SPD, Změny a Strany zelených

23.9.2020 17:00
Jak zjistil server Romea.cz o hlasy voličů v letošních krajských volbách bude v celém Česku usilovat nejméně 7 Romů. Jeden Rom, Cyril Koky, pak kandiduje do Senátu za Pirátskou stranu. Právě Piráti, jako vůbec první parlamentní strana v historii, nasadili Roma Karla Kariku jako lídra kandidátky v Ústeckém kraji a jejich kandidáta na hejtmana. Dva Romové pak kandidují i za hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury, které je známé svými protiromskými a xenofobními výroky a je pravidelně zmiňováno ve zprávách o extremismu.
 celý článek

Budova Rady Evropy ve Štrasburku (FOTO: Elwood j blues, Wikimedia Commons)

Podle Rady Evropy je výuka romštiny v Česku nedostatečná. Ve městech se zastoupením menšin chybějí dvojjazyčné nápisy

23.9.2020 15:38
Rada Evropy (RE) dnes vyzvala Českou republiku, aby i nadále zlepšovala ochranu menšinových jazyků. Česko učinilo kroky pozitivním směrem v ochraně němčiny, polštiny a moravské chorvatštiny, uvádí zpráva tohoto nadnárodního orgánu. RE ale Česku zároveň připomněla nedostatečnou výuku romštiny na základních a středních školách.
 celý článek

Na akci, Běh pro zdraví, 19. června 2018, holčička podala v běhu bravurní výkon. Běžela v balerínkách ... Doběhla první! (FOTO: Centrum voľného času CVrČek)

"Dívka v balerínkách" sklízí další sportovní úspěchy. Vyhrála běh na 1500 na mistrovství Východního Slovenska

23.9.2020 15:13
Annamária Horváthová, známá jako dívka v balerínkách, se stala absolutní vítězkou v běhu na 1500 m na mistrovství Východního Slovenska jednotlivců. A sbírala i další sportovní úspěchy. Na mistrovství Slovenska dorostenců a dorostenek v běhu na 1 500 m byla třetí a v běhu na 800 m doběhla pátá.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo