romea - logo
26. května 2020 (úterý)
svátek má Filip
Loading
rozšířené vyhledávaní

Policie v Budapešti posílila kontroly před pochodem Gay Pride

Budapešť, 6.7.2012 21:30, (ROMEA)
--ilustrační foto--
--ilustrační foto--

Maďarská policie rozšířila v pátek prohlídky automobilů i kontroly osob před sobotním pochodem Gay Pride. Akce se bude konat v centru Budapešti a policie se snaží zabránit střetům mezi jejími účastníky a homofobními demonstranty, napsala maďarská tisková agentura MTI.

Vzhledem k tomu, že se v době pochodu mají konat nejméně dvě předem oznámené demonstrace proti němu, chce se policie soustředit na zajištění bezpečného průchod gayů, leseb a jejich sympatizantů po plánované trase. Od dnešních 18:00 SELČ začne policie v maďarské metropoli uzavírat ulice, náměstí a parkoviště kolem třídy Andrássy. V této oblasti bude zakázáno zastavit či zaparkovat vozidlo.

V sobotu hodlá policie nasadit na 2000 svých příslušníků. Budou mimo jiné provádět osobní kontroly, aby zajistili, že se na místo konání pochodu nedostanou žádné nebezpečné předměty.

V letech 2007 až 2009 extremisté narušili průběh budapešťského pochodu Gay Pride a napadali jeho účastníky, policii i turisty. V roce 2010 se pochod obešel bez incidentů, zatímco v roce 2011 se asi 500 demonstrantů pokusilo prolomit policejní kordón; na policisty házeli lahve a pořádkové síly proti nim použily slzný plyn.

Přečteno: 827x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Gay, Lidská práva, MaďarskoHLAVNÍ ZPRÁVY

Starostka obce Veltěže Věra Posledníková a vyhořelý dům rodiny Přibylových (FOTO: ROMEA TV)

videoVIDEO: Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc romské rodině, které vyhořela v pátek část domu

19.5.2020 15:02
Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc pro romskou rodinu, které vyhořela v pátek 15. 5. 2020 velká část domu. Obec na sbírkový účet vloží počáteční vklad 5 tisíc korun. Uvedla to v rozhovoru pro romskou internetovou televizi ROMEA TV starostka obce Věra Posledníková.
 celý článek

Jan Cina

Herec Jan Cina kvůli romskému příjmení narazil při hledání bydlení. „Byl to šok,” říká

19.5.2020 13:25
Jan Cina je dvaatřicetiletý populární český herec. Jeho otec je Rom, rodina z části pochází z východního Slovenska. Přestože on sám říká, že se svým romstvím nikdy neměl problém - zejména proto, že to na něm není na první pohled poznat - setkal se nedávno s tím, čemu v Česku čelí řada Romů. Při hledání bydlení se ho totiž realitní makléř na základě jeho příjmení zeptal, zda není Rom a dodal, že by s tím mohli mít majitelé problém.
 celý článek

Obyvatelé ubytovny v ulici Klíšská. (FOTO: ROMEA TV)

Romská rodina z ústecké ubytovny uspěla u Nejvyššího správního soudu, spor se po dvou letech vrací před krajský soud

19.5.2020 11:15
Nejvyšší správní soud (NSS) zrušil rozsudek Krajského soudu v Ústí nad Labem, na který se v létě 2018 obrátila jedna z romských rodin vystěhovaných z ústecké ubytovny, která byla uzavřena po vyhlášení tzv. "bezdoplatkové zóny" na území města Ústí nad Labem. Žalobou namířenou proti městu rodina namítala, že došlo k nezákonnému zásahu do jejich práv, a rovněž požádala soud o zrušení opatření, kterým byla "bezdoplatková zóna" vyhlášena. Krajský soud žalobu odmítl, Nejvyšší správní soud nyní rozhodl, že to bylo nezákonné.
 celý článek

 
www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo