romea - logo
6. srpna 2020 (čtvrtek)
svátek má Oldřiška

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Policista měl zbít v romské osadě Krompachy pět malých dětí. Podle napadené holčičky jim vyhrožoval i zastřelením

28.4.2020 23:00
V romské osadě Krompachy, která je nyní kvůli onemocnění COVID-19 v karanténě, měl policista v pondělí 27. 4. 2020 obuškem zbít pět malých dětí. Podle výpovědi dětí jim měl dokonce vyhrožovat zastřelením. (FOTO: Press TV, Facebook, koláž: Romea.cz)
V romské osadě Krompachy, která je nyní kvůli onemocnění COVID-19 v karanténě, měl policista v pondělí 27. 4. 2020 obuškem zbít pět malých dětí. Podle výpovědi dětí jim měl dokonce vyhrožovat zastřelením. (FOTO: Press TV, Facebook, koláž: Romea.cz)

V romské osadě Krompachy, která je nyní kvůli onemocnění COVID-19 v karanténě, měl policista v pondělí obuškem zbít pět malých dětí. Podle výpovědi dětí jim měl dokonce vyhrožovat zastřelením. Celému incidentu měl přihlížet i voják slovenské armády. Informace zveřejnila matka dětí Anna Holubová na sociální síti Facebook a o události informují slovenská romská média Gipsy Television a Press TV.

Chlapec ve věku 10 let a čtyři dívky, dvě ve věku 7 let a dvě ve věku 9 a 11, šli sbírat dřevo a hráli si u potoka v místě, kam je před tím vojáci pouštěli. "Šli jsme na dřevo a začal nás honit policajt a křičel na nás, že jestli se nezastavíme, tak nás zastřelí. My jsme se zastavili a on nás vzal do tunelu a tam nás zbil," popsala s pláčem pro Press TV celou událost jedna z holčiček.

VIDEO

 

Podle Gipsy Television děti ošetřili vojenští lékaři. Rodičům ale lékařské zprávy nedali. Prý je dostanou prostřednictvím ministerstva obrany.

Zpravodajský server Romea.cz chtěl znát i stanovisko slovenské policie. Policie v Krompachách se odmítla k případu vyjádřit a odkázala na košickou policejní mluvčí, která však celé odpoledne nezvedala telefon.

Případ by měl začít vyšetřovat Úřad inspekční služby ministerstva vnitra. "Policejní inspekce o případu ví, jednat začne jakmile jí bude doručena věc i s potřebnou dokumentací," uvedla pro Gipsy Television Silvia Keratová z tiskového odboru MV SR.

Poslankyně za vládní stranu OĽANO Jarmila Vaňová na sociální síti okomentovala celý případ slovy: "Děti se nebijí."¨

VIDEO

Přečteno: 5471x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Slovensko, Policie, Násilí, COVID-19, Rasismus, Osada, Útok, Útok na romské dětiHLAVNÍ ZPRÁVY

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Grznár schvaloval zastřelení Roma a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. U soudu tvrdí, že šlo o nadsázku

4.8.2020 21:09
U okresního soudu v Chomutově začalo hlavní líčení v případu kulturisty Filipa Grznára, který schvaloval zastřelení mladého Roma v Chomutově a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. Je obviněný z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu, za což mu hrozí až rok za mřížemi. Informuje o tom server iDNES.cz.
 celý článek

Josef Serinek (FOTO: Post Bellum)

AUDIO: Česká cikánská rapsodie. Vzpomínky proslulého „Černého partyzána“ Josefa Serinka čte herec Hynek Čermák

3.8.2020 12:10
Český rozhlas Vltava začíná vysílat čtení na pokračování vzpomínek proslulého "Černého partyzána" Josefa Serinka, jemuž se podařilo uprchnout z koncentračního tábora v Letech a zapojit se do oboje proti nacistům, kteří povraždili jeho rodinu. Premiéru každého dílu v podání herce Hynka Čermáka můžete poslouchat každý všední den v 11:30 na Vltavě a po odvysílání ještě po dobu dvou týdnů on-line.
 celý článek

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo