romea - logo
25. září 2021 (sobota)
svátek má Zlata

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Portugalský postupový hrdina Quaresma: Jsem hrdý na svůj romský původ

2.7.2016 16:19
Ricardo Quaresma (FOTO: repro ČT sport)
Ricardo Quaresma (FOTO: repro ČT sport)

Dvakrát po sobě vstřelil rozhodující gól a Portugalci jdou na evropském šampionátu dál. Nejdřív v osmifinále po 117 minutách hlavičkou vyřadil Chorvaty, potom ve čtvrtek před půlnocí proměnil rozhodující penaltu ve čtvrtfinále proti Polsku. Dvaatřicetiletý záložník Ricardo Quaresma, který je hrdý na svůj romský původ, je v posledních dnech národním portugalským hrdinou.

Od dětství si uvědomoval, že je jiný než ostatní. Nejen díky výjimečnému fotbalovému nadání, ale i kvůli romskému původu, který mu neustále někdo předhazoval. Píše server iDNES.cz.

"V očích ostatních jsem byl vždycky viník všeho," vzpomínal později v jednom z rozhovorů. "Ve škole se jednou ztratila bunda. Neměl jsem s tím vůbec nic společného, ale rodiče spolužáků hned řekli: To určitě ukradl ten cikán."

Obvinění z krádeže se ho dotklo, ale s oslovením „cikán“ nikdy problém neměl. "Naopak. Pokud si někdo myslí, že mě tím urazí, hodně se plete,“ upozorňoval. „My cikáni jsme nejveselejší lidé na světě. A já jsem na svůj původ hrdý."

VIDEO

Přečteno: 12786x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Kopaná, Fotbal, Portugalsko, OsobnostiHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo