romea - logo
9. srpna 2022 (úterý)
svátek má Roman

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Portugalští policisté si musejí dát odstranit rasistická tetování

2.10.2020 10:03
Ilustrační FOTO: https://snappygoat.com/
Ilustrační FOTO: https://snappygoat.com/

Vedení portugalské policie nařídilo příslušníkům s rasistickým tetováním, aby si obrazce či nápisy na kůži nechali nejpozději do šesti měsíců odstranit. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž opatření reaguje na kritiku počínání policie z poslední doby.

Zákaz je namířen proti "rasistickým, extremistickým či k násilí vybízejícím symbolům, slovům či kresbám," uvádí se v prohlášení policie. Vztahuje se též na náušnice, náramky a prstýnky s nevhodnou symbolikou. Kolika policistů se opatření může dotknout, policie neuvedla.

Rada Evropy v roce 2018 přišla s řadou závažných obvinění týkajících se údajného rasismem motivovaného násilí spáchaného portugalskou policií. Počet stížností na chování příslušníků, adresovaných portugalské komisi proti diskriminaci, loni vzrostl o čtvrtinu.

V srpnu prezident Marcelo Rebelo de Sousa vyhlásil "nulovou toleranci" rasismu a úřady zahájily vyšetřování poté, co se několik osob, včetně dvou černošských poslanců, stalo terčem výhružných e-mailů, které údajně rozesílala skupina pravicových extremistů.

Bývalý fotbalový komentátor André Ventura se v roce 2019 stal prvním krajně pravicovým poslancem v portugalském parlamentu od konce diktatury v roce 1974. Nyní kandiduje na prezidenta.

Přečteno: 1032x
 

Kam dál:

Štítky:  

Portugalsko, Rasismus, PolicieHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo