romea - logo
16. května 2022 (pondělí)
svátek má Přemysl

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Pravicoví extremisté chystali v Polsku teroristický útok po vzoru Anderse Breivika

13.11.2019 13:47
(Ilustrační foto: Pixabay)
(Ilustrační foto: Pixabay)

Teroristický útok po vzoru Anderse Behringa Breivika chystali stoupenci krajní pravice. Cílem měli být lidé islámského náboženství žijící v Polsku. Zprávu přinesl server manipulátoři.cz.

Důstojníci Agentury pro vnitřní bezpečnost (ABW) zadrželi dva teroristy, kteří měli připravovat útoky pomocí výbušnin. Podezřelí byli zadrženi ve Varšavě a ve Štětíně. Polská televize TVP informuje, že policie u pachatelů našla výbušniny, které následně musela zničit na vojenském cvičišti.

„Zadržení jsou výsledkem informací dříve shromážděných Agenturou pro vnitřní bezpečnost. Cílem bylo zastrašit lidi islámského náboženství bydlících v Polsku,“ řekl pro zpravodajský server Onet.pl mluvčí Stanisław Żaryn. Polská TVP doplňuje, že kromě výbušnin měly být použity i střelné zbraně.

Právě stoupenci krajní pravice v pondělí pochodovali Varšavou. „Velké Polsko, katolické!” křičel do mikrofonu na začátku pochodu jeden z jeho hlavních organizátorů Robert Bąkiewicz. V ostrém vystoupení kritizoval vedení varšavského Muzea dějin polských Židů i “neomarxistické elity”. Pustil se také do kritiky katolické církve, která podle něj nemá dost kuráže, a prohlásil také, že levicové mediální a politické elity zamlčují, že „Židé chtějí oloupit naši vlast”. „My chceme Boha,” hřímal na závěr svého vystoupení.

Jan Cemper, manipulatori.cz
Přečteno: 894x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Polsko, Terorismus, Islamofobie, Extremismus, radikálovéHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo