romea - logo
12. srpna 2022 (pátek)
svátek má Klára

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Předčasné volby na Slovensku podporuje i Unie Romů. Je nespokojena s premiérem Matovičem i zmocněnkyní Bučkovou

16.2.2021 11:08
František Tanko, předseda slovenské Unie Romů. Foto: SITA
František Tanko, předseda slovenské Unie Romů. Foto: SITA

Občanské sdružení Unie Romů podporuje předčasné volby na Slovensku. Jak pro agenturu SITA uvedl jeho předseda František Tanko , zapojili se i do sběru podpisů. Unie v pondělí před Úřadem vlády v Bratislavě uspořádala i tiskovou besedu na toto téma.

Tanko uvedl, že jsou nespokojeni s prací premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) a zmocněnkyně vlády SR pro romské komunity Andrey Bučková. Zároveň poukázal na nevyřešené kauzy, jakou byl podle něj i policejní zásah v Bardějově na ulici Poštárka, kde žijí Romové.

Zde došlo k zásahu desítek policistů. Stalo se tak podle policie poté, co hlídku , která byla vyslána do lokality pro narušení veřejného pořádku, napadlo zhruba 50 místních obyvatel. Obyvatelé ulice naopak mluví o neadekvátním a brutálním zásahu proti Romovi, který neměl nasazenou roušku.

František Tanko tehdy ve stanovisku zaslaném serveru Romea.cz označil policejní zásah za nepřiměřený: 

"Podle informací od obyvatel brutalita zásahu byla neadekvátní a otázkou je, zda i opodstatněná. Dlouhodobě jsme svědky, že zákon se uplatňuje vůči Romům neadekvátní silou a donucováním. Porušují se principy práva a rovnosti před zákonem a to je v demokratické společnosti 21. století neakceptovatelné. Je třeba tento zásah řádně a objektivně vyšetřit a viníky ať už ze strany Romů nebo policistů zákonně postihnout, pokud porušili zákon." 

fk, SITA
Přečteno: 618x
 

Kam dál:

Štítky:  

Slovensko, Volby, Vláda, ZmocněnecHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo