romea - logo
3. července 2022 (neděle)
svátek má Radomír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Prezidentka Slovenska Zuzana Čaputová se u příležitosti Mezinárodnímu dne Romů sešla s Romy z první linie boje proti pandemii onemocnění COVID-19

8.4.2021 18:40
Prezidentka Slovenské republiky se 8. 4. 2021 setkala s Romy (FOTO: repro video Facebook)
Prezidentka Slovenské republiky se 8. 4. 2021 setkala s Romy (FOTO: repro video Facebook)

Prezidentka Slovenské republiky, Zuzana Čaputová dnes, ku příležitosti Mezinárodního dne Romů přivítala v prezidentském paláci Romy a Romky z první linie boje proti pandemie nemoci COVID19. Na setkání s prezidentkou přišla například Lenka Balogová, imunoložka z kliniky imunologie a cestovní medicíny Nemocnice Louise Pasteura v Košicích a také další Romové, kteří v první linii bojují s pandemií onemocnění COVID-19.

Setkala se s učiteli, zdravotníky, ale i s terénními pracovníky, kteří pracují v romských osadách. Kromě pandemie probrali i témata distančního vzdělávání a systémových deficitů v sociální oblasti.

"Lidi není třeba hodnotit podle barvy pleti, ale podle výsledků jejich činnosti. Paľikerav," poděkovala na závěr prezidentka Zuzana Čaputová romským bojovníkům proti koronaviru.

"Slyšela jsem příběhy lidí, kteří se rozhodli nad rámec svých profesí pomáhat v oblastech se složitým tématem. Velmi si vážím nasazení a práce, kterou odvádějí. Jsou za nimi konkrétní lidé, kterým pomáhají, "dodala.

Po prohlášení prezidentky se vyjádřila i romská zdravotnice Barbora Balogová. "Věřím, že jsme příkladem toho, že nejsme spouštěči strachu, ale světly naděje," řekla o Romech v první linii.

Prezidentka Zuzana Čaputová je dlouhodobě uznávána za svůj pozitivní přístup k národnostním menšinám. Už ve svém prvním projevu po zvolení do křesla prezidentky promlouvala k Romům a poděkovala jim v jejich rodném jazyce.

VIDEO

Přečteno: 1057x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Slovensko, Romové, Mezinárodní den RomůHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo