romea - logo
24. dubna 2018 (úterý)
svátek má Jiří
Loading
rozšířené vyhledávaní

Při projevu amerického neonacisty Spencera zasahovali policisté

20.10.2017 10:00
Americký neonacista Richard Spencer
Americký neonacista Richard Spencer

Protesty ve čtvrtek narušily projev hlavního amerického hlasatele nadřazenosti bílé rasy Richarda Spencera v kampusu floridské univerzity v Gainesville. Stovky policistů musely zakročit, oddělit od sebe jeho příznivce a odpůrce, a guvernér pro případ konfliktu vyhlásil stav nouze, uvedla agentura Reuters.

S argumentem, že má ústavní právo na svobodu projevu, Spencer vystupuje na amerických univerzitách. V Gainesville se z davu demonstrantů ozývala hesla jako "jdi domů, nacisto" a "nechceme nacistickou nenávist". Zatčeni byli dva lidé, nicméně pode kanceláře šerifa to byla "mimořádně poklidná událost". Spencer demonstranty kritizoval, když se snažili přerušit jeho projev.

V davu měl zjevně příznivce, asi 15 bělochů oblečených v bílých tričkách a khaki kalhotách zdvihlo ruku, když se Spencer zeptal, kdo se identifikuje s ultrapravicí. Kampus opustil krátce po skončení projevu. Univerzita konstatovala, že Spencera nezvala, ale že je ze zákona povinna mu vystoupení umožnit.

V polovině srpna při demonstraci neonacistů v Charlottesvillu jeden člověk zemřel a několik bylo zraněno. Kritiku obou stran pak sklidil rezident USA Donald Trump, který v první reakci na násilnosti hovořil o odpovědnosti "mnoha stran".Po silném tlaku médií a politiků ale výslovně kritizoval rasisty a neonacisty.

Přečteno: 794x

Kam dál:

Štítky:  

USA, Demonstrace, Rasismus, NeonacismusHLAVNÍ ZPRÁVY

ROMEA spustila kampaň MÁM SEN! I HAVE A DREAM! na podporu romských studentů (Foto: koláž Romea.cz)

ROMEA přijala velkou výzvu. Spustila novou kampaň MÁM SEN! I HAVE A DREAM! na podporu romských studentů

19.4.2018 12:12
Organizace ROMEA spustila ve spolupráci s nadací Bader Philanthropies další kampaň na podporu studentů v rámci Stipendijního programu pro romské středoškoláky a studenty vyšších odborných a vysokých škol. Kampaň nese název MÁM SEN! I HAVE A DREAM! a jasně odkazuje na silný vzkaz bojovníka za lidská práva a klíčového představitele hnutí za zrovnoprávnění Afroameričanů Martina Luthera Kinga.
 celý článek

U Krajského soudu v Ústí nad Labem probíhalo 4. 4. 2018 hlavní líčení v případu sedmatřicetiletého Petra Bendy, který čelí obžalobě z loňské vraždy Roma na sídlišti v Chomutově. (FOTO: František Bikár, Romea.cz)

Přítelkyně zastřeleného Roma: Radek žil dobrý život a jeho život měl velkou cenu. Všechny naše plány se zhroutily

16.4.2018 10:53
Ústecký krajský soud začal na začátku dubna projednávat loňskou vraždu na sídlišti v Chomutově. Radka Š. tam třinácti ranami zastřelil Petr Benda, kterému hrozí až 20 let vězení. Zpravodajský server Romea.cz zveřejňuje vyjádření přítelkyně zastřeleného Radka.
 celý článek

V úterý 10. 4. 2018 došlo k napadení policejní hlídky v Krupce. (FOTO: repro Youtube.com)

videoPolicie: V Krupce na policejní hlídku neútočila skupina Romů ani po ní neházeli kameny, jak tvrdila některé média

13.4.2018 16:22
Policie obvinila dva muže v souvislosti s napadením policejní hlídky v Krupce na Teplicku. Informoval o tom dnes teplický policejní mluvčí Daniel Vítek, který zároveň uvedl, že nic nenasvědčuje tomu, že by se do fyzického napadání policistů zapojily další osoby. Dvoučlenná hlídka byla napadena v době vyšetřování dopravní nehody. Čtyřiapadesátiletému obviněnému, který je ve vazbě, hrozí čtyři roky vězení, sedmnáctiletému mladíkovi pak dvouletý trest. Nepotvrdila se tak tvrzení některých médií, že v Krupce na policisty útočilo 30 Romů, což vyvrátilo i video, které se objevilo na internetu.
 celý článek

Diskuse:

Každý diskutující musí dodržovat PRAVIDLA DISKUZE SERVERU Romea.cz. Moderátoři serveru Romea.cz si vyhrazují právo bez předchozího upozornění odstranit nevhodné příspěvky z diskuse na Romea.cz. Při opakovaném porušení pravidel mohou moderátoři diskutéra zablokovat.

 

Další články z rubriky..
romea - logo