romea - logo
19. ledna 2018 (pátek)
svátek má Doubravka
Zprávy e-mailem - Nemáte čas číst naše zprávy každý den? Nechte si posílat souhrn toho nejdůležitějšího tak často, jak  chcete Vy.
Loading
rozšířené vyhledávaní

Při projevu amerického neonacisty Spencera zasahovali policisté

20.10.2017 10:00
Americký neonacista Richard Spencer
Americký neonacista Richard Spencer

 

Protesty ve čtvrtek narušily projev hlavního amerického hlasatele nadřazenosti bílé rasy Richarda Spencera v kampusu floridské univerzity v Gainesville. Stovky policistů musely zakročit, oddělit od sebe jeho příznivce a odpůrce, a guvernér pro případ konfliktu vyhlásil stav nouze, uvedla agentura Reuters.

S argumentem, že má ústavní právo na svobodu projevu, Spencer vystupuje na amerických univerzitách. V Gainesville se z davu demonstrantů ozývala hesla jako "jdi domů, nacisto" a "nechceme nacistickou nenávist". Zatčeni byli dva lidé, nicméně pode kanceláře šerifa to byla "mimořádně poklidná událost". Spencer demonstranty kritizoval, když se snažili přerušit jeho projev.

V davu měl zjevně příznivce, asi 15 bělochů oblečených v bílých tričkách a khaki kalhotách zdvihlo ruku, když se Spencer zeptal, kdo se identifikuje s ultrapravicí. Kampus opustil krátce po skončení projevu. Univerzita konstatovala, že Spencera nezvala, ale že je ze zákona povinna mu vystoupení umožnit.

V polovině srpna při demonstraci neonacistů v Charlottesvillu jeden člověk zemřel a několik bylo zraněno. Kritiku obou stran pak sklidil rezident USA Donald Trump, který v první reakci na násilnosti hovořil o odpovědnosti "mnoha stran".Po silném tlaku médií a politiků ale výslovně kritizoval rasisty a neonacisty.

Přečteno: 762x

Kam dál:

Štítky:  

USA, Demonstrace, Rasismus, NeonacismusHLAVNÍ ZPRÁVY

--ilustrační foto--

VIDEO: Server Romea.cz vyzpovídal napadeného chlapce, jeho matku a svědka incidentu v ústecké MHD

18.1.2018 13:55
Pracovníci serveru Romea.cz hovořili s chlapcem, kterého chtěla revizorka ústeckého dopravního podniku minulý týden násilím vyhodit z ranního spoje do školy. Prostor dostala také matka chlapce a mladík, který incident natočil na telefon. 
 celý článek

Ilustrační FOTO

Policie k případu úmrtí malé Janičky v Sheffieldu: Neexistují žádné podezřelé okolnosti její smrti

12.1.2018 14:45
Podle policejního velitelství v South Yorkshire, které vyšetřuje smrt malé Janičky v Sheffieldu, neexistují žádné podezřelé okolnosti její smrti. Vyplývá to z vyjádření pro server Romea.cz k případu, který mezi Romy na sociálních sítí vyvolal bouřlivou diskuzi.
 celý článek

Revizorka 11. 1. 2018 vyhodila z autobusu romské děti jedoucí do školy do Trmic. Vadilo jí, že měly na zádech batohy (FOTO: Repro Facebook, koláž: Romea.cz)

videoÚstecký dopravní podnik stojí za svou revizorkou, která vyhodila romské děti z autobusu. Uznává ale, že neměla chlapce chytit za ruku

12.1.2018 14:20
Dopravní podnik města Ústí nad Labem uznává (DPMUL), že revizorka v rámci svých pravomocí chlapce neměla chytit za ruku. Vzhledem k tomu, že chlapec měl být k ženě vulgární a měl si odmítnout sundat batoh ze zad, stojí ale dopravní podnik za svou zaměstnankyní. DPMUL to uvádí v dnes zveřejněné tiskové zprávě. Incident se odehrál včera ráno během cesty školáků do trmické základní školy.
 celý článek

Diskuse:

Každý diskutující musí dodržovat PRAVIDLA DISKUZE SERVERU Romea.cz. Moderátoři serveru Romea.cz si vyhrazují právo bez předchozího upozornění odstranit nevhodné příspěvky z diskuse na Romea.cz. Při opakovaném porušení pravidel mohou moderátoři diskutéra zablokovat.

Další články z rubriky..
romea - logo