romea - logo
15. listopadu 2019 (pátek)
svátek má Leopold
Loading
rozšířené vyhledávaní

Při útoku v Londýně dle nové bilance zahynuli tři lidé a útočník

23.3.2017 10:49
Ilustrační foto. (FOTO: Pixabay.com)
Ilustrační foto. (FOTO: Pixabay.com)

Středeční teroristický útok v Londýně si podle opravené bilance vyžádal vedle zabitého útočníka další tři mrtvé. Dnes to oznámil šéf protiteroristického oddělení metropolitní policie Mark Rowley. Dosud úřady oficiálně udávaly pět mrtvých včetně teroristy. České ministerstvo potvrdilo, že žádní Češi nejsou mezi mrtvými či zraněnými.

Veřejně identifikován byl policista hlídkující před parlamentem, kterého útočník ubodal. Policista byl 48letý Keith Palmer, který u bezpečnostních sborů sloužil 15 let. O dalších dvou civilních obětech hovořil Rowley jako o muži a ženě různé národnosti.

Podle listu The Guardian je jednou z obětí 43letá Aysha Fradeová, jejíž rodina žije ve Španělsku. Fradeová v Londýně pracovala jako učitelka. Podle španělských médií byla Fradeová držitelkou britského pasu a ve Spojeném království dlouhodobě žila.

Podle středečních informací při útoku utrpělo zranění 40 lidí. V nemocnici je nyní 29 lidí, z nichž sedm je podle Rowleyho v kritickém stavu.

MZV: Mezi oběťmi útoku v Londýně nejsou Češi

Žádní Češi nejsou mezi oběťmi středečního teroristického útoku v Londýně. ČTK to dnes potvrdilo ministerstvo zahraničí. Podle dnešního vyjádření metropolitní policie ve středu večer před britským parlamentem zahynuli tři lidé a útočník. Dosud se uvádělo, že zemřelo pět lidí včetně teroristy.

"Mezi oběťmi ani zraněnými po včerejším útoku v Londýně nejsou čeští občané," řekla ČTK mluvčí ministerstva Irena Valentová. Česká diplomacie krátce po útoku vyzvala Čechy, kteří se pohybují v Londýně, aby se zaregistrovali do systému DROZD. Velvyslanectví v Londýně také otevřelo nouzovou linku.

Teroristický čin se odehrál ve středu večer na mostě u britského parlamentu. Útočník, kterého policie zabila, najel do davu lidí a poté ubodal nožem hlídkujícího policistu. Podle středečních informací utrpělo zranění 40 lidí. Nyní je 29 zraněných v nemocnici, sedm z nich v kritickém stavu.

Britská policie v reakci na útok provedla na několika místech v Británii razie, při kterých zadržela sedm lidí. Šéf protiteroristického oddělení metropolitní policie Mark Rowley dnes uvedl, že pachatel zřejmě jednal sám a byl inspirován "mezinárodním terorismem". Agentura Reuters později citovala ministra obrany Michaela Fallona, který prohlásil, že útok by mohl souviset s "islámským terorismem".

Přečteno: 1350x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Londýn, Útok, Terorismus, ExtremismusHLAVNÍ ZPRÁVY

--ilustrační foto--

videoGipsy.cz vydali nový klip. Nekoukejte jen do mobilů a běžte ven, vyzývají dospělé a děti

13.11.2019 10:03
Hudební skupina Gipsy.cz přichází po delší době s novým singlem, který je zároveň ochutnávkou z připravovaného alba, jenž vyjde v příštím roce. K písni „Život jde dál“ natočili rovněž videoklip.
 celý článek

Napravo původní památník, nalevo zničený památník (FOTO: Facebook)

Vandalové zničili památník romského holocaustu ve Skotsku

11.11.2019 14:27
Minulé pondělí se pracovníci organizace Romano Lav dozvěděli od místních obyvatel, že ve čtvrti Govanhill, ve městě Glasgow došlo k zavrženíhodnému činu. Neznámí vandalové totiž v tamním parku zničili památník, který byl věnován obětem romského holokaustu.
 celý článek

Vítězka Miss České republiky 2019, foto: archiv Nikola Kokyová

videoMiss ČR Nikola Kokyová: Rodiče mě naučili zůstávat nohama na zemi. Doufám, že pomůžu změnit názor na Romy

8.11.2019 15:54
V úterý 29. října převzala korunku a titul Miss České republiky 2019 dvacetiletá Nikola Kokyová z Kolína.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo