romea - logo
24. října 2020 (sobota)
svátek má Nina

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Při útoku v Londýně dle nové bilance zahynuli tři lidé a útočník

23.3.2017 10:49
Ilustrační foto. (FOTO: Pixabay.com)
Ilustrační foto. (FOTO: Pixabay.com)

Středeční teroristický útok v Londýně si podle opravené bilance vyžádal vedle zabitého útočníka další tři mrtvé. Dnes to oznámil šéf protiteroristického oddělení metropolitní policie Mark Rowley. Dosud úřady oficiálně udávaly pět mrtvých včetně teroristy. České ministerstvo potvrdilo, že žádní Češi nejsou mezi mrtvými či zraněnými.

Veřejně identifikován byl policista hlídkující před parlamentem, kterého útočník ubodal. Policista byl 48letý Keith Palmer, který u bezpečnostních sborů sloužil 15 let. O dalších dvou civilních obětech hovořil Rowley jako o muži a ženě různé národnosti.

Podle listu The Guardian je jednou z obětí 43letá Aysha Fradeová, jejíž rodina žije ve Španělsku. Fradeová v Londýně pracovala jako učitelka. Podle španělských médií byla Fradeová držitelkou britského pasu a ve Spojeném království dlouhodobě žila.

Podle středečních informací při útoku utrpělo zranění 40 lidí. V nemocnici je nyní 29 lidí, z nichž sedm je podle Rowleyho v kritickém stavu.

MZV: Mezi oběťmi útoku v Londýně nejsou Češi

Žádní Češi nejsou mezi oběťmi středečního teroristického útoku v Londýně. ČTK to dnes potvrdilo ministerstvo zahraničí. Podle dnešního vyjádření metropolitní policie ve středu večer před britským parlamentem zahynuli tři lidé a útočník. Dosud se uvádělo, že zemřelo pět lidí včetně teroristy.

"Mezi oběťmi ani zraněnými po včerejším útoku v Londýně nejsou čeští občané," řekla ČTK mluvčí ministerstva Irena Valentová. Česká diplomacie krátce po útoku vyzvala Čechy, kteří se pohybují v Londýně, aby se zaregistrovali do systému DROZD. Velvyslanectví v Londýně také otevřelo nouzovou linku.

Teroristický čin se odehrál ve středu večer na mostě u britského parlamentu. Útočník, kterého policie zabila, najel do davu lidí a poté ubodal nožem hlídkujícího policistu. Podle středečních informací utrpělo zranění 40 lidí. Nyní je 29 zraněných v nemocnici, sedm z nich v kritickém stavu.

Britská policie v reakci na útok provedla na několika místech v Británii razie, při kterých zadržela sedm lidí. Šéf protiteroristického oddělení metropolitní policie Mark Rowley dnes uvedl, že pachatel zřejmě jednal sám a byl inspirován "mezinárodním terorismem". Agentura Reuters později citovala ministra obrany Michaela Fallona, který prohlásil, že útok by mohl souviset s "islámským terorismem".

Přečteno: 1356x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Londýn, Útok, Terorismus, ExtremismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Nenávistná hesla Sdružení Mostečané Mostu, říjen 2018 (koláž: Romea.cz)

Ústecký soud vyzval k ukončení politické činnosti spolek Mostečané Most. Chtěli „zřídit vesnici pro lůzu“

22.10.2020 11:03
Krajský soud v Ústí nad Labem vydal rozhodnutí, jímž upozornil spolek Sdružení Mostečané Mostu, že vyvíjí protiprávně činnost politické strany. Pokud toho spolek do 1 roku nezanechá, soud ho rozpustí. 
 celý článek

Gyulla Banga

Hudebník Gyulla Banga: Také jsem psal, že COVID-19 je podvod. Potom, co jsem měl čtyřicítky horečky a nemohl vstát z postele, už mluvím jinak

21.10.2020 20:25
Pořád na Facebooku čtu, jak je onemocnění COVID-19 podvod, jak je ta nemoc smyšlená, že je to jen horší verze chřipky, nic jiného. Bohužel, musím vás zklamat. Ten virus existuje a opravdu je mnohem zákeřnější než běžná chřipka.
 celý článek

Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se 13. 10. 2020 setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. (FOTO: Veřejný ochránce práv)

Sterilizované ženy se setkaly s ministryní financí Alenou Schillerovou. Ta podpořila návrh na jejich odškodnění

21.10.2020 16:40
Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se minulý týden setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. Tématem schůzky bylo především sdílení osobních příběhů jednotlivých žen v návaznosti na návrh zákona o odškodnění obětí nezákonných sterilizací, který v Poslanecké sněmovně čeká na své projednání téměř rok.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo