romea - logo
18. ledna 2020 (sobota)
svátek má Vladislav
Loading
rozšířené vyhledávaní

Při útoku v Londýně dle nové bilance zahynuli tři lidé a útočník

23.3.2017 10:49
Ilustrační foto. (FOTO: Pixabay.com)
Ilustrační foto. (FOTO: Pixabay.com)

Středeční teroristický útok v Londýně si podle opravené bilance vyžádal vedle zabitého útočníka další tři mrtvé. Dnes to oznámil šéf protiteroristického oddělení metropolitní policie Mark Rowley. Dosud úřady oficiálně udávaly pět mrtvých včetně teroristy. České ministerstvo potvrdilo, že žádní Češi nejsou mezi mrtvými či zraněnými.

Veřejně identifikován byl policista hlídkující před parlamentem, kterého útočník ubodal. Policista byl 48letý Keith Palmer, který u bezpečnostních sborů sloužil 15 let. O dalších dvou civilních obětech hovořil Rowley jako o muži a ženě různé národnosti.

Podle listu The Guardian je jednou z obětí 43letá Aysha Fradeová, jejíž rodina žije ve Španělsku. Fradeová v Londýně pracovala jako učitelka. Podle španělských médií byla Fradeová držitelkou britského pasu a ve Spojeném království dlouhodobě žila.

Podle středečních informací při útoku utrpělo zranění 40 lidí. V nemocnici je nyní 29 lidí, z nichž sedm je podle Rowleyho v kritickém stavu.

MZV: Mezi oběťmi útoku v Londýně nejsou Češi

Žádní Češi nejsou mezi oběťmi středečního teroristického útoku v Londýně. ČTK to dnes potvrdilo ministerstvo zahraničí. Podle dnešního vyjádření metropolitní policie ve středu večer před britským parlamentem zahynuli tři lidé a útočník. Dosud se uvádělo, že zemřelo pět lidí včetně teroristy.

"Mezi oběťmi ani zraněnými po včerejším útoku v Londýně nejsou čeští občané," řekla ČTK mluvčí ministerstva Irena Valentová. Česká diplomacie krátce po útoku vyzvala Čechy, kteří se pohybují v Londýně, aby se zaregistrovali do systému DROZD. Velvyslanectví v Londýně také otevřelo nouzovou linku.

Teroristický čin se odehrál ve středu večer na mostě u britského parlamentu. Útočník, kterého policie zabila, najel do davu lidí a poté ubodal nožem hlídkujícího policistu. Podle středečních informací utrpělo zranění 40 lidí. Nyní je 29 zraněných v nemocnici, sedm z nich v kritickém stavu.

Britská policie v reakci na útok provedla na několika místech v Británii razie, při kterých zadržela sedm lidí. Šéf protiteroristického oddělení metropolitní policie Mark Rowley dnes uvedl, že pachatel zřejmě jednal sám a byl inspirován "mezinárodním terorismem". Agentura Reuters později citovala ministra obrany Michaela Fallona, který prohlásil, že útok by mohl souviset s "islámským terorismem".

Přečteno: 1351x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Londýn, Útok, Terorismus, ExtremismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Edita Stejskalová a Petr Torák 10. 9. 2018 během zasedání Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (FOTO: František Bikár, Romea.cz)

Občanští členové "romské rady" se neshodují v názoru, zda má Helena Válková zůstat vládní zmocněnkyní pro lidská práva

16.1.2020 22:56
Občanští členové Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (RVZRM) se neshodují v názoru, zda má Helena Válková zůstat ve funkci vládní zmocněnkyně pro lidská práva. Zpravodajský server Romea.cz oslovil všechny občanské členy rady. Z patnácti členů nám svou odpověď zaslalo pouze šest. Dva Válkovou podpořili a čtyři mají s jejím setrváním na postu vládní zmocněnkyně pro lidská práva problém. Další členové "romské" rady se odmítli veřejně vyjádřit, ostatní na naše otázky nereagovali vůbec. Vyjádření jednotlivých členů, které se nám podařilo získat, uvádíme v plném znění.
 celý článek

Protestující na mítinku kotlebovců Zdroj: Michal Truban, Facebook

Na východním Slovensku protestovala stovka Romů proti kotlebovcům

16.1.2020 10:46
Podporovatelé ĽSNS i odpůrci extremismu se ve středu večer setkali v Sabinově. Během předvolebního mítinku strany přišlo nesouhlas s extremismem vyjádřit přibližně 350 Romů z okresu. Přidali se k nim i členové koalice neparlamentních stran PS/Spolu. Mítink, jak i protest se obešel bez incidentů, lidé z obou stran však na sebe vykřikovali.
 celý článek

Hajlující muž 25. 4. 2019 během demonstrace xenofobně-populistického hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury (FOTO: video Alarm)

Muž, který podle verdiktu hajloval na akci SPD, podal dovolání

15.1.2020 16:10
Nejvyšší soud přezkoumá případ Radka Mansfelda, jenž podle pravomocného verdiktu hajloval na loňské demonstraci hnutí SPD. Pražské soudy mu vyměřily půlroční podmínku a peněžitý trest 30.000 korun. Rozhodnutí je pravomocné. K Obvodnímu soudu pro Prahu 1, který případ řešil jako první instance, dorazilo před koncem roku dovolání, zjistila ČTK z justiční databáze.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo