romea - logo
26. května 2022 (čtvrtek)
svátek má Filip

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Přijímání uprchlíků jsou spíše naklonění šťastní a sociálně aktivní lidé, ukázal výzkum

31.8.2017 16:47
Uprchlíci na řeckém ostrově Kos (Ilustrační FOTO: Jana Baudyšová, Romea.cz)
Uprchlíci na řeckém ostrově Kos (Ilustrační FOTO: Jana Baudyšová, Romea.cz)

Podle výsledků výzkumu Gallupova ústavu souhlasí s přijímáním migrantů více společensky aktivní lidé. Ti, kteří se interakci s ostatními spíše vyhýbají, naopak mají k přijímání mnohem skeptičtější postoj.

Vedle množství přátel zkoumal ústav také souvislost mezi postojem k migraci a šťastným životem. Experti se respondentů ptali, kolik pozitivních zážitků denně zažívají. Definovali je jako situace, při kterých se lidé hodně smáli, cítili se spokojeně, odpočatě, nebo prožili či se naučili něco zajímavého. Oslovení lidé pak museli uvést, kolik podobně radostných okamžiků denně průměrně prožijí.

„Šťastní lidé s více přáteli jsou tolerantnější k přijímání migrantů. Potvrzují to nejnovější data Gallupova ústavu, který se vývojem názorů na přistěhovalectví zabývá dlouhodobě. Negativně naladění obyvatelé s minimem sociálních kontaktů naopak patří k největším odpůrcům přistěhovalectví,“ píše o výsledcích výzkumu server info.cz.

Z výzkumu už vyplynulo, že Češi patří mezi nejméně tolerantní národy na světě, když zabírají na žebříčku náklonosti k migraci 131. pozici z celkem 138 míst. Podle Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky byl pak nejtragičtějším rokem za 70 let rok loňský, protože počet lidí, kteří museli opustit své domovy, se zvýšil na 65,6 milionu. Nejvíce opouštěli lidé Sýrii, Afghánistán a Jižní Súdán. Mezi nejčastější hostitelské země pak patří Turecko, Pákistán a Libanon. Nejvíce žádostí o azyl loni obdrželo Německo, USA a Itálie.

Přečteno: 1359x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Průzkum, Migrace, Uprchlíci, toleranceHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo