romea - logo
27. září 2022 (úterý)
svátek má Jonáš

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

ZÁZNAM: Benefiční koncert One Love Manchester: Terorismu se nebojíme, vzkázali umělci

5.6.2017 13:20

V neděli 4.června se uskutečnil velký hudební benefiční koncert nazvaný One Love Manchester, jehož výtěžek půjde na pomoc lidem, kteří buď přišli o své blízké nebo utrpěli zranění při útoku sebevražedného atentátníka v multifunkční hale 23.května v anglickém Manchesteru, kde koncertovala americká zpěvačka Ariana Grande. Zemřelo při něm 22 lidí včetně dětí a 59 osob bylo zraněno.

Nedělní koncert na manchesterském stadionu Old Trafford začal minutou ticha za oběti teroristického útoku. Vstupenky na benefici byly podle BBC vyprodané během několika minut - 14 200 lístků z celkové šedesátitisícové kapacity stadionu přitom pořadatelé poskytli divákům, kteří byli na koncertě Ariany během teroristického útoku, zdarma. BBC více než tříhodinový koncert přenášela v přímém přenosu, sledovat ho tak mohlo několik milionů diváků po celém světě.

Zpěvačka také v pátek před koncertem osobně navštívila děti zraněné na květnovém koncertě. Životní moment tak podle deníku Manchester Evening News prožila i desetiletá Jaden Farrelová - Mannová, která při atentátu utrpěla zlomeninu obou nohou, zranění od střepin a má za sebou dvě úspěšné operace.

Na koncertě, který se konal za přísných bezpečnostních opatření, vystoupila řada hudebníků, včetně rodáka z Manchesteru Liama Gallaghera (dřívějšího lídra kapely Oasis). Soustrast pozůstalým obětí, ale díky statečným obyvatelům města vyjádřili na pódiu také Justin Bieber, Coldplay či Katy Perryová. Mnozí ocenili, že lidé se obřího koncertu zúčastnili jen den po dalším teroristickém útoku v Londýně.

Robbie Williams na benefici v Machesteru 4.6. 2017. (FOTO: repro BBC)

Večer zahájil hudebník Marcus Mumford z kapely Mumford and Sons výzvou "Nebojme se". Po skupině Take That přišel na pódium Robbie Williams a zpíval pozměněná slova své písně Strong. „Manchester we’re strong, we’re strong. We’re still singing our songs, our songs, our songs (Manchestere, jsme silní, jsme silní. Stále zpíváme své písně),“ zpíval za pomoci diváků rodák z Manchesteru.

Odvahu obyvatel Manchesteru ocenil i americký rapper Pharrell Williams. "Necítím, ani nevidím tu žádný strach. Jediné, co dnes večer tady cítím, je láska, nezdolnost a pozitivní energie," řekl rapper, než spolu s Miley Cyrusovou zazpíval svůj hit Happy. Sílu lásky zdůraznil také Justin Bieber, který prohlásil, že láska vždycky zvítězí.

O lásce hovořila několikrát za večer i Grandeová, která vystupovala na pódiu oděna do bílého svetru se sloganem One Love Manchester. "Dnes je to vše o lásce," prohlásila se slzami v očích Grandeová před tisíci rovněž dojatých diváků.

Podle britského Červeného kříže, který fond We Love Manchester spolu s radnicí města spravuje, koncert vydělal do fondu více než 10 milionů liber (asi 300 milionů korun).

ZÁZNAM PŘÍMÉHO PŘENOSU

ryz, ČTK, Albín Balát
Přečteno: 3353x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Hudba, Koncert, benefiční koncert, Terorismus, Velká BritánieHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo