romea - logo
15. srpna 2020 (sobota)
svátek má Hana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

ZÁZNAM: Benefiční koncert One Love Manchester: Terorismu se nebojíme, vzkázali umělci

5.6.2017 13:20

V neděli 4.června se uskutečnil velký hudební benefiční koncert nazvaný One Love Manchester, jehož výtěžek půjde na pomoc lidem, kteří buď přišli o své blízké nebo utrpěli zranění při útoku sebevražedného atentátníka v multifunkční hale 23.května v anglickém Manchesteru, kde koncertovala americká zpěvačka Ariana Grande. Zemřelo při něm 22 lidí včetně dětí a 59 osob bylo zraněno.

Nedělní koncert na manchesterském stadionu Old Trafford začal minutou ticha za oběti teroristického útoku. Vstupenky na benefici byly podle BBC vyprodané během několika minut - 14 200 lístků z celkové šedesátitisícové kapacity stadionu přitom pořadatelé poskytli divákům, kteří byli na koncertě Ariany během teroristického útoku, zdarma. BBC více než tříhodinový koncert přenášela v přímém přenosu, sledovat ho tak mohlo několik milionů diváků po celém světě.

Zpěvačka také v pátek před koncertem osobně navštívila děti zraněné na květnovém koncertě. Životní moment tak podle deníku Manchester Evening News prožila i desetiletá Jaden Farrelová - Mannová, která při atentátu utrpěla zlomeninu obou nohou, zranění od střepin a má za sebou dvě úspěšné operace.

Na koncertě, který se konal za přísných bezpečnostních opatření, vystoupila řada hudebníků, včetně rodáka z Manchesteru Liama Gallaghera (dřívějšího lídra kapely Oasis). Soustrast pozůstalým obětí, ale díky statečným obyvatelům města vyjádřili na pódiu také Justin Bieber, Coldplay či Katy Perryová. Mnozí ocenili, že lidé se obřího koncertu zúčastnili jen den po dalším teroristickém útoku v Londýně.

Robbie Williams na benefici v Machesteru 4.6. 2017. (FOTO: repro BBC)

Večer zahájil hudebník Marcus Mumford z kapely Mumford and Sons výzvou "Nebojme se". Po skupině Take That přišel na pódium Robbie Williams a zpíval pozměněná slova své písně Strong. „Manchester we’re strong, we’re strong. We’re still singing our songs, our songs, our songs (Manchestere, jsme silní, jsme silní. Stále zpíváme své písně),“ zpíval za pomoci diváků rodák z Manchesteru.

Odvahu obyvatel Manchesteru ocenil i americký rapper Pharrell Williams. "Necítím, ani nevidím tu žádný strach. Jediné, co dnes večer tady cítím, je láska, nezdolnost a pozitivní energie," řekl rapper, než spolu s Miley Cyrusovou zazpíval svůj hit Happy. Sílu lásky zdůraznil také Justin Bieber, který prohlásil, že láska vždycky zvítězí.

O lásce hovořila několikrát za večer i Grandeová, která vystupovala na pódiu oděna do bílého svetru se sloganem One Love Manchester. "Dnes je to vše o lásce," prohlásila se slzami v očích Grandeová před tisíci rovněž dojatých diváků.

Podle britského Červeného kříže, který fond We Love Manchester spolu s radnicí města spravuje, koncert vydělal do fondu více než 10 milionů liber (asi 300 milionů korun).

ZÁZNAM PŘÍMÉHO PŘENOSU

ryz, ČTK, Albín Balát
Přečteno: 3280x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Hudba, Koncert, benefiční koncert, Terorismus, Velká BritánieHLAVNÍ ZPRÁVY

Kurz pro pedagogy (FOTO: R-Mosty)

Organizace R-Mosty pořádá další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Hlaste se!

11.8.2020 18:01
Společnost R - Mosty pořádá 26. a 27. srpna na biofarmě Belina v Nežichově u Toužimi další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Kurz pomáhá efektivněji pracovat s dětmi z romských rodin a rozšiřuje účastníkům všeobecné povědomí o této naší největší a nejstarší národnostní menšině.
 celý článek

CD neonacistické skupiny Krátký proces

Slovenská a česká policie zatýkala při akci proti extremismu členy kapel. Policisté našli předměty s nacistickou tematikou

11.8.2020 17:07
Slovenská policie dnes zadržela při zátahu proti extremismu devět lidí. Jsou mezi nimi také členové hudebních skupin Krátký proces a Horkýže Slíže, informovala televize Markíza. Do akce vedené slovenskou policií se podle webu Česká justice zapojili i čeští kolegové, kteří provedli domovní prohlídku u českého hudebníka v Děčíně.
 celý článek

Olga Fečová, foto: Lukáš Houdek

videoVIDEO: Nejdříve jsem měla rodinu, děti, takže jsem se starala o ně, na mě přišla řada v 60letech, říká Olga Fečová navržená na státní vyznamenání

9.8.2020 15:43
Romská spisovatelka, pěstounka, pedagogická asistentka Olga Fečová byla navržena na státní vyznamenání. Navrhla ji Doc. PhDr. Zuzana Jurková, PhD., vedoucí Katedry obecné antropologie Fakulty humanitních studií Univerzity Karovy.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo