romea - logo
27. září 2022 (úterý)
svátek má Jonáš

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

PŘÍMÝ PŘENOS: Evropský summit proti rasismu

19.3.2021 8:28
Ilustrační FOTO: EK
Ilustrační FOTO: EK

Evropská komise organizuje 19. března 2021 summit proti rasismu u příležitosti Mezinárodního dne za odstranění rasové diskriminace, který si připomínáme 21. března.  Evropská komise přijala minulý rok ambiciózní akční plán EU proti rasismu, který stanoví řadu opatření na příštích 5 let.

"Diskriminace na základě rasového nebo etnického původu je v Evropské unii zakázána. Přesto v naší společnosti taková diskriminace přetrvává. Nestačí být proti rasismu. Musíme být proti tomu aktivní. Boj proti rasismu vyžaduje silné společné odhodlání nejen na úrovni EU, ale i na vnitrostátní úrovni," uvádí pořadatelé summitu jehož hostitelem je portugalské předsednictví v Radě Evropské unie a meziskupina ARDI Evropského parlamentu.

"Musíme mluvit o rasismu. A musíme jednat. Pokud je k tomu vůle, je vždy možné změnit směr. Jsem ráda, že žiji ve společnosti, která odsuzuje rasismus. Ale neměli bychom se tam zastavit. Heslo naší Evropské unie zní: „Jednotní v rozmanitosti“. Naším úkolem je splnit tato slova a naplnit jejich význam," uvedla již dříve předsedkyně komise Ursula von der Leyenová.

PŘÍMÝ PŘENOS

Přečteno: 762x
 

Kam dál:

Štítky:  

Konference, Rasismus, EU, Evropská komise, Věra JourováHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo