romea - logo
28. května 2022 (sobota)
svátek má Vilém

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

ZÁZNAM: Setkání Romů s papežem Františkem, zúčastnili se ho i čeští Romové

26.10.2015 0:01, (AKTUALIZOVÁNO 13:00)
Papež František přijal 26. 10. 2015 přes 5000 Romů z celé Evropy, Ameriky a Asie. (FOTO: Repro YouTube.com)
Papež František přijal 26. 10. 2015 přes 5000 Romů z celé Evropy, Ameriky a Asie. (FOTO: Repro YouTube.com)

Papež František dnes přijal přes 5000 Romů z celé Evropy, Ameriky a Asie. Setkání se konalo u příležitosti Mezinárodní romské pouti, kterou organizuje Papežská rada pro pastoraci migrantů a lidí mimo domov od 23. do 26. října k připomenutí 50. výročí návštěvy Romů v Pomezii papežem Pavlem VI.

„Do Říma měly z České republiky odjet dvě na sobě nezávislé skupiny - jedna z Budyně nad Ohří, druhá z Českého západu,“ uvedl pro server Romea.cz kněz Arcibiskupství pražského Vojtěch Eliáš. Podle zjištění serveru Romea.cz však nakonec do Říma odjela jen skupina z Budyně nad Ohří.

"Cílem akce je připomenout Romům a celé komunitě otevřenost církve pro ty, kteří žijí na okraji společnosti, otevřenost, kterou podpořil právě papež Montini před 50 lety. Předpokládá se, že se událost stane "setkáním kultur" a příležitostí informovat svět o historii a vlastnostech Romů, kteří se často stávali a stávají obětí předsudků a nepřátelství," vysvětlil smysl akce pro server Vatican Insider zástupce Papežské rady pro pastoraci migrantů a lidí mimo domov.

"Doufám, že i pro váš národ se nyní začíná psát nový příběh. Je třeba otočit list. Je na čase vymýtit po staletí existující předsudky a vzájemnou nedůvěru, které jsou často příčinou diskriminace, rasismu a xenofobie," řekl papež Romům. Nabádal je také, aby nedávali médiím příležitost, aby o nich negativně informovala, a naléhal, aby Romové posílali děti do škol.

"Je známo, že nedostatečné školní vzdělání vašich mladých lidí je tou největší překážkou při hledání práce. Vaše děti mají právo chodit do školy. Nikdo vám ho nesmí brát," zdůraznil František.

VIDEO

FOTOGALERIE

Posted by ROMEA on 26. říjen 2015

Přečteno: 2444x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Víra, Papež, setkání s Romy, Romská pouť, Vatikán, VideoHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo