romea - logo
4. července 2022 (pondělí)
svátek má Prokop

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Prokurátor předložil nové důkazy proti Kotlebovi. Extremista si bere čas, dnešní soud odložen

8.3.2022 14:45
Marian Kotleba předseda strany ĽSNS, která se otevřeně hlásí k fašistické historii Slovenska. (FOTO: Wikipedia.org)
Marian Kotleba předseda strany ĽSNS, která se otevřeně hlásí k fašistické historii Slovenska. (FOTO: Wikipedia.org)

Nejvyšší slovenský soud v Bratislavě zrušil dnešní veřejné zasedání s Marianem Kotlebou. Podle mluvčí soudu Alexandry Važanové je důvodem Kotlebova žádost o prostudování a obeznámení se s novými důkazy, které soudu předložil prokurátor Úřadu speciální prokuratury (ÚŠP) a zaujetí stanoviska k nim.

Kotleba byl v říjnu 2020 uznán vinným z toho, že jako předseda Lidové strany Naše Slovensko (ĽSNS) a banskobystrický župan rozdával v březnu 2017 na Obchodní akademii v Banské Bystrici šeky v hodnotě 1488 eur, přičemž čísla 14 a 88 jsou neonacistickými šiframi.

Specializovaný trestní soud v Pezinku ho za to odsoudil k trestu odnětí svobody na 4 roky a 4 měsíce za trestný čin založení, podpory a propagace hnutí směřujícího k potlačení základních práv a svobod. Verdikt zatím není právoplatný, obžalovaný se vůči rozhodnutí odvolal.

Jak informuje server sme.sk, poslanec ĽSNS Rastislav Schlosár zveřejnil na sociální síti dokument podepsaný prokurátorem ÚŠP Tomášem Honzem, podle kterého se Kotleba i po prvostupňovém odsouzení za extremismus dopouští podobného konání a používá gesta, která ho propojují s pravicovo-extremistickou rasistickou ideologií. Nejvyššímu soudu prokurátor zaslal videozáznam, který by to měl dokazovat.

Schlosár zároveň zveřejnil usnesení o obvinění Kotleby pro trestný čin podněcování. Důvodem má být svolávání veřejnosti na blokádu Bratislavy v létě 2021 kvůli vládním protikoronavirovým opatřením.

Přečteno: 626x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Kotleba, Soud, ExtremismusHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo