romea - logo
18. května 2022 (středa)
svátek má Nataša

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Proti nominaci boxera Furyho na sportovce roku vznikla kvůli jeho homofobním výrokům petice. Podepsalo ji už 70 tisíc lidí

7.12.2015 17:09
Tyson Fury se stal 28. 11. 2015 mistrem svět v boxu v těžké váze (FOTO: ČTK)
Tyson Fury se stal 28. 11. 2015 mistrem svět v boxu v těžké váze (FOTO: ČTK)

Boxer Tyson Fury, který nedávno porazil legendárního Vladimira Klička a stal se tak novým mistrem světa v těžké váze, čelí tvrdé kritice kvůli jeho pobuřujícím sexistickým a homofobním výrokům. Ty jsou také důvodem vzniku petice, jejíž signatáři požadují, aby byl Fury vyřazen ze seznamu kandidátů v soutěži o sportovní osobnost roku, kterou pořádá televizní stanice BBC. Petici podepsalo již 70 000 lidí. Píše o tom server The Independent.

Tyson Fury své výroky často vysvětluje vírou v Boha a na svém učtu na Twitteru cituje určité pasáže z Bible, kterými se snaží podepřít vlastní komentáře.

V rozhovoru pro periodikum The Mail on Sunday například uvedl, že rostoucí tolerance homosexuality je biblickým znamením, že se blíží konec světa.

"Existují jen tři věci, ke kterým musí dojít, než přijde ďábel: jednou z nich je zlegalizování homosexuality, druhou jsou potraty a třetí pedofilie. Kdo by si v 50. a 60. letech pomyslel, že ty první dvě mohou být zlegalizovány?" Cituje server The Independent Furyho.

Fury vešel ve známost i značně vysokým sebevědomím, které se projevilo také v jeho reakci na informaci, že proti jeho nominaci soutěži o sportovní osobnost roku vznikla petice. "Na milion procent vím, že mám víc osobnosti na konci mého malíčku, než kolik dá dohromady celá nominovaná skupina. A každý to ví," uvedl Fury.

Tyson Fury se narodil v Manchesteru v rodině irských travelerů. Jeho otec mu dal jméno Tyson po světovém boxerském šampionu Miku Tysonovi. Fury se hrdě hlásí ke svému romskému původu a i když nyní žije ve vlastním velkém domě, nezapomněl odkud pochází. "Jsem hrdý na to, kdo jsem," říká o svém romském původu. "Jsem rád, že jsem Rom. Travelerský původ mi dává odhodlání a vůli vyhrát, sáhnout si na úplné dno. Ve mě neexistuje žádné poraženectví. Jako traveler nikdy ničeho nelituji. Vím co mám dělat a jak jít dál," říká Tyson Fury.

Přečteno: 1042x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Box, Petice, Sport, homofobieHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo