romea - logo
28. září 2020 (pondělí)
svátek má Václav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

První na ráně islamistům jsou prý hlavně umírnění muslimové

Londýn, 19.11.2014 10:38, (ROMEA)
Protest mladých muslimů a zástupců dalších náboženských skupin proti teroristické islamistické organizaci ISIS v Oslu (foto: GGAADD.flickr.com)
Protest mladých muslimů a zástupců dalších náboženských skupin proti teroristické islamistické organizaci ISIS v Oslu (foto: GGAADD.flickr.com)

Představitelé anglikánské církve si na svou generální synodu poprvé pozvali muslima, který odsoudil násilí páchané islamisty na Blízkém východě a utrpení, kterému jsou tam vystaveny náboženské menšiny, především křesťané. Podle agentury AFP zároveň upozornil, že prvními oběťmi extremistů byli a nadále jsou umírnění muslimové.

"Pronásledování křesťanů v Iráku a Sýrii je odporné a naprosto nepřijatelné pro každého, kdo je příčetný," řekl Fouad Nahdi, vedoucí muslimského výzkumného institutu Radical Middle Way, který se zasazuje o dialog mezi náboženstvími.

Upozornil nicméně, že muslimové žijící v oblasti, kteří se neřídí myšlenkami těchto extremistů, byli a také jsou jejich prvními oběťmi.

"Nesmíme zapomenout, že muslimové jsou prvními oběťmi těchto extremistů," řekl a poukázal na to, že "tisíce ba desítky tisíc lidí byly zabity v posledních dvou let a budou umírat i nadále".

Nahdi také řekl, že mladí britští muslimové se rovněž stále ostřeji ohrazují proti kritice za činy, které se odehrávají tisíce kilometrů daleko a s nimiž oni nemají nic společného. U těch nejslabších to může vést k frustraci a rozhořčení.

Přečteno: 866x
 

Kam dál:

Štítky:  

Extremismus, Islamismus, muslimovéHLAVNÍ ZPRÁVY

Romští kandidáti v krajských a senátních volbách 2020 (Koláž: Romea.cz)

V Krajských volbách kandiduje minimálně sedm Romů, do Senátu jeden. Romové jsou na kandidátkách Pirátů, SPD, Změny a Strany zelených

23.9.2020 17:00
Jak zjistil server Romea.cz o hlasy voličů v letošních krajských volbách bude v celém Česku usilovat nejméně 7 Romů. Jeden Rom, Cyril Koky, pak kandiduje do Senátu za Pirátskou stranu. Právě Piráti, jako vůbec první parlamentní strana v historii, nasadili Roma Karla Kariku jako lídra kandidátky v Ústeckém kraji a jejich kandidáta na hejtmana. Dva Romové pak kandidují i za hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury, které je známé svými protiromskými a xenofobními výroky a je pravidelně zmiňováno ve zprávách o extremismu.
 celý článek

Budova Rady Evropy ve Štrasburku (FOTO: Elwood j blues, Wikimedia Commons)

Podle Rady Evropy je výuka romštiny v Česku nedostatečná. Ve městech se zastoupením menšin chybějí dvojjazyčné nápisy

23.9.2020 15:38
Rada Evropy (RE) dnes vyzvala Českou republiku, aby i nadále zlepšovala ochranu menšinových jazyků. Česko učinilo kroky pozitivním směrem v ochraně němčiny, polštiny a moravské chorvatštiny, uvádí zpráva tohoto nadnárodního orgánu. RE ale Česku zároveň připomněla nedostatečnou výuku romštiny na základních a středních školách.
 celý článek

Na akci, Běh pro zdraví, 19. června 2018, holčička podala v běhu bravurní výkon. Běžela v balerínkách ... Doběhla první! (FOTO: Centrum voľného času CVrČek)

"Dívka v balerínkách" sklízí další sportovní úspěchy. Vyhrála běh na 1500 na mistrovství Východního Slovenska

23.9.2020 15:13
Annamária Horváthová, známá jako dívka v balerínkách, se stala absolutní vítězkou v běhu na 1500 m na mistrovství Východního Slovenska jednotlivců. A sbírala i další sportovní úspěchy. Na mistrovství Slovenska dorostenců a dorostenek v běhu na 1 500 m byla třetí a v běhu na 800 m doběhla pátá.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo