romea - logo
28. ledna 2020 (úterý)
svátek má Otýlie
Loading
rozšířené vyhledávaní

První na ráně islamistům jsou prý hlavně umírnění muslimové

Londýn, 19.11.2014 10:38, (ROMEA)
Protest mladých muslimů a zástupců dalších náboženských skupin proti teroristické islamistické organizaci ISIS v Oslu (foto: GGAADD.flickr.com)
Protest mladých muslimů a zástupců dalších náboženských skupin proti teroristické islamistické organizaci ISIS v Oslu (foto: GGAADD.flickr.com)

Představitelé anglikánské církve si na svou generální synodu poprvé pozvali muslima, který odsoudil násilí páchané islamisty na Blízkém východě a utrpení, kterému jsou tam vystaveny náboženské menšiny, především křesťané. Podle agentury AFP zároveň upozornil, že prvními oběťmi extremistů byli a nadále jsou umírnění muslimové.

"Pronásledování křesťanů v Iráku a Sýrii je odporné a naprosto nepřijatelné pro každého, kdo je příčetný," řekl Fouad Nahdi, vedoucí muslimského výzkumného institutu Radical Middle Way, který se zasazuje o dialog mezi náboženstvími.

Upozornil nicméně, že muslimové žijící v oblasti, kteří se neřídí myšlenkami těchto extremistů, byli a také jsou jejich prvními oběťmi.

"Nesmíme zapomenout, že muslimové jsou prvními oběťmi těchto extremistů," řekl a poukázal na to, že "tisíce ba desítky tisíc lidí byly zabity v posledních dvou let a budou umírat i nadále".

Nahdi také řekl, že mladí britští muslimové se rovněž stále ostřeji ohrazují proti kritice za činy, které se odehrávají tisíce kilometrů daleko a s nimiž oni nemají nic společného. U těch nejslabších to může vést k frustraci a rozhořčení.

Přečteno: 858x
 

Kam dál:

Štítky:  

Extremismus, Islamismus, muslimovéHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Fuková (FOTO: Archiv Romea.cz)

Lucie Fuková pro Romea.cz: Odcházím z "romské rady" kvůli jejímu fungování a kvůli Heleně Válkové

23.1.2020 9:10
Jak již server Romea.cz informoval radu pro záležitosti romské menšiny včera opustila Lucie Fuková. Po Renatě Kötnerrové je to již druhá členka, která v krátké době z rady odchází na protest proti Heleně Válkové a kvůli samotnému fungování rady. "Rezignuji po zvážení některých negativních procesních aspektů fungování Rady vlády pro záležitosti romské menšiny společně s přesvědčením, že pozice zmocněnce pro lidská práva pro mne představuje především morálně pevný symbol demokratičnosti a politické a názorové integrity," uvedla ve stanovisku zaslaném serveru Romea.cz, které zveřejňujeme v plném znění.
 celý článek

Stanislav Křeček (FOTO: David Sedlecký. Wikimedia Comons)

ČSSD a Okamurova SPD chtějí za ombudsmana Křečka. KDU-ČSL má pochyby o zákonnosti jeho nominace

22.1.2020 10:11
Lidovci mají pochybnosti o změně kandidáta prezidenta Miloše Zemana na pozici ombudsmana. Zeman v době přípravy volby stáhl nominaci vládní zmocněnkyně Heleny Válkové a navrhl na veřejného ochránce práv Stanislava Křečka. Předseda KDU-ČSL Marek Výborný novinářům řekl, že o zákonnosti tohoto kroku má jeho strana pochybnosti a zřejmě se o tom bude jednat ve Sněmovně. Křeček v dolní komoře může počítat s podporu sociálních demokratů a hnutí SPD.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo