romea - logo
15. prosince 2019 (neděle)
svátek má Radana
Loading
rozšířené vyhledávaní

První romské rádio na Slovensku začne vysílat v květnu v Banské Bystrici a v Prešově

31.3.2017 14:50
Rádio Roma
Rádio Roma

Rádio Roma, které vysílá již čtvrtým rokem přes internet, spustí od května jako první romské rádio na Slovensku živé vysílání na radiových frekvencích. Naladit si ho budou moci posluchači na frekvencích 99,4 Mhz v Banské Bytrici a 97,2 Mhz v Prešově.

“Rádio Roma je otevřené rádio pro všechny, kdo jsou na okraji dění a společnosti, jejichž hlas není slyšet. Chceme přinášet kvalitní hudbu z celého světa, aktuální zpravodajství, rozhovory – žurnalistiku, která dá hlas těm, kdo ho nemají,” přibližuje jeden z hlavních moderátorů Gerhard “Gerry” Hadi, který byl donedávna moderátorem a hudebním dramaturgem Rádia Color v Praze.

V redakčním týmu se objeví také Martin Kopor, známý imitátor a bývalý moderátor Rádia Regina nebo novinář z redakce serveru iDnes.cz Patrik Banga a Richard Samko, reportér České televize a spolupracovník serveru Romea.cz. Slovenským posluchačům tak například představí i osobnosti, které si zve do pořadu Desetiminutovka.

Rádio funguje pod Občanským sdružením INICIATÍVA. Celý rozhovor s Gerhardem Hadi si přečtěte zde

Přečteno: 1336x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Slovensko, MédiaHLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo