romea - logo
23. července 2019 (úterý)
svátek má Libor
Loading
rozšířené vyhledávaní

První romské rádio na Slovensku začne vysílat v květnu v Banské Bystrici a v Prešově

31.3.2017 14:50
Rádio Roma
Rádio Roma

Rádio Roma, které vysílá již čtvrtým rokem přes internet, spustí od května jako první romské rádio na Slovensku živé vysílání na radiových frekvencích. Naladit si ho budou moci posluchači na frekvencích 99,4 Mhz v Banské Bytrici a 97,2 Mhz v Prešově.

“Rádio Roma je otevřené rádio pro všechny, kdo jsou na okraji dění a společnosti, jejichž hlas není slyšet. Chceme přinášet kvalitní hudbu z celého světa, aktuální zpravodajství, rozhovory – žurnalistiku, která dá hlas těm, kdo ho nemají,” přibližuje jeden z hlavních moderátorů Gerhard “Gerry” Hadi, který byl donedávna moderátorem a hudebním dramaturgem Rádia Color v Praze.

V redakčním týmu se objeví také Martin Kopor, známý imitátor a bývalý moderátor Rádia Regina nebo novinář z redakce serveru iDnes.cz Patrik Banga a Richard Samko, reportér České televize a spolupracovník serveru Romea.cz. Slovenským posluchačům tak například představí i osobnosti, které si zve do pořadu Desetiminutovka.

Rádio funguje pod Občanským sdružením INICIATÍVA. Celý rozhovor s Gerhardem Hadi si přečtěte zde

Přečteno: 1305x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Slovensko, MédiaHLAVNÍ ZPRÁVY

(FOTO: Jarmila Vaňová)

Naděje pro Luník IX: Síla na změnu přichází ze samotného ghetta (2.část)

18.7.2019 14:19
„Jako novinářka jsem na sídliště chodila často a dlouhé roky. Znala jsem se s obyvateli, poslanci, starosty. Lidé mě zdravili a nikdy jsem neměla problém s tím, aby se mi na kameru vyjádřili. Opravdové poznání však přišlo až po tom, co jsem na Luníku začala pracovat jako terénní sociální pracovnice,“ přibližuje v předchozím čísle v prvním díle unikátní sondy do nitra a kontextů nejznámějšího slovenského ghetta Jarmila Vaňová.
 celý článek

Komunitní den na Chanovském sídlišti. Foto: Adam Komenda

IPSI: Poskytne stát dotaci na čunkodomky v Chanově? Most v to marně doufá

18.7.2019 12:37
Napsali jsme řediteli odboru politiky bydleníMinisterstvo pro místní rozvoj (MMR), co je pravdy na tom, že na stavbu kontejnerových domů po vzoru akce Jiřího Čunka s vystěhováním Romů na skládku Poschlá za Vsetínem (nazývaných čunkodomy, čuknoboxy nebo čuknobuňky) bude město Most v Chanově "čerpat státní dotaci z programu ministerstva pro místní rozvoj".
 celý článek

Památník v Letech u Písku v roce 2004 (FOTO: Archiv Romea.cz)

Odborná soutěž k podobě památníku v Letech bude vyhlášena v září. Výsledky by měly být na jaře

18.7.2019 10:52
Muzeum romské kultury ve spolupráci s firmou ONplan ukončilo tříměsíční konzultační fázi přípravy mezinárodní dvoufázové krajinářsko-architektonické soutěže „Lety u Písku, Památník holokaustu Romů a Sintů v Čechách“.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo