romea - logo
25. září 2021 (sobota)
svátek má Zlata

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Rakouský parlament rozšířil zákaz extremistických symbolů o emblémy islamistických organizací, domácí krajní pravice chybí

12.12.2018 16:45
Sídlo rakouského parlamentu (FOTO: Gryffindor, wikimedia commons)
Sídlo rakouského parlamentu (FOTO: Gryffindor, wikimedia commons)

Rakouská Národní rada dnes novelizovala zákon o extremistických symbolech. Agentura APA uvedla, že zákaz byl rozšířen zejména o emblémy islamistických organizací, jako je Al-Káida či Islámský stát (IS). Opozice novelu kritizuje, protože rozšíření zákazu nepostihuje rakouskou krajní pravici.

Novela zákona, kterou parlament schválil hlasy vládních lidovců (ÖVP) a svobodných (FPÖ), postihuje kromě zmíněných uskupení i symboliku Muslimského bratrstva, palestinského Hamásu, ale i zakázané militantní Strany kurdských pracujících (PKK) a chorvatského fašistického hnutí Ustaša.

Opozici se nelíbí, že se rozšíření netýká domácích krajně pravicových uskupení, například xenofobního Rakouského identitního hnutí (IBÖ). Seznam nově postižených organizací považují socialisté (SPÖ) za svévolný.

Rakousko letos zavřelo sedm mešit a vypovědělo ze země několik muslimských duchovních, odsouzeno bylo i několik Chorvatů sympatizujících s nacismem. Uskutečnil se i soud s představiteli domácí extremistické scény, jmenovitě hnutí IBÖ.

Přečteno: 481x
 

Kam dál:

Štítky:  

Extremismus, Rakousko, Parlament, EUHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo