romea - logo
23. října 2021 (sobota)
svátek má Teodor

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Rasistický útok v Itálii: Ukopali uprchlíka, který utekl před Boko Haram

7.7.2016 17:44, (AKTUALIZOVÁNO 21:00)
Emmanuel Chidi Namdi se svou ženou (FOTO: Facebook.com)
Emmanuel Chidi Namdi se svou ženou (FOTO: Facebook.com)

Člen tvrdého jádra italských fotbalových příznivců, obecně označovaných ve světě jako ultras, těžce zranil v úterý v městě Fermo v centrální části země nigerijského uprchlíka. Šestatřicetiletý Emmanuel Chidi Namdi nakonec dnes podlehl svým zraněním v nemocnici, uvedla agentura AFP. Útočník Amedeo Mancini byl zatčen policií.

Namdi bránil svou ženu, se kterou byl na procházce a útočník jí začal rasisticky nadávat. Mancini na ní křičel, že je "africká opice." Nigerijce, který se proti rasistickým nadávkám začal ohrazovat, Ital napadl pak i fyzicky a kopal ho do hlavy, i když už ležel na zemi.

Informace o průběhu střetu se však rozcházejí. Některá italská média přinesla svědectví přátel Manciniho, kteří tvrdí že Ital se musel bránit, protože na něj Namdi po nadávkách zaútočil. Ostatní svědci však uvedli, že i fyzicky nejdříve zaútočil rasista.

Starosta města označil incident za nočním můru. Podle něho je Fermo vůči uprchlíkům vstřícné a snaží se jim pomáhat. Napadený bydlel v ubytovně spravované katolickou charitativní organizací. Namdi do Itálie utekl z Nigérie poté, co přišel o zbytek rodiny po útoku na křesťanské kostely ze strany radikálů z Boko Haram.

Přečteno: 1806x
 

Kam dál:

Štítky:  

Itálie, EU, Rasismus, Extremismus, Vražda, Násilí, Násilí z nenávistiHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo