romea - logo
16. srpna 2022 (úterý)
svátek má Jáchym

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Řecká poslankyně: Imigranté jsou podlidé

Atény, 19.10.2012 11:09, (ROMEA)
Nacistickou terminologii použila členka parlamentu Eléni Zaruliaová (vpravo), Zdroj: http://whenthecrisishitthefan.com
Nacistickou terminologii použila členka parlamentu Eléni Zaruliaová (vpravo), Zdroj: http://whenthecrisishitthefan.com

Řecká poslankyně za krajně pravicovou stranu Zlatý úsvit se dnes v parlamentu postarala o velký rozruch, když označila přistěhovalce v zemi za "podlidi". Vysloužila si za to mimo jiné kritiku vedení parlamentu.

Nacistickou terminologii použila členka parlamentu Eléni Zaruliaová v souvislosti se snahou extrémní pravice zavést úřední rozlišování mezi přistěhovalci řeckého původu, zejména z Albánie a Ruska, a ostatními cizinci, kteří do Řecka emigrovali.

"Je nepřijatelné, aby (lidé řeckého původu) byli přiřazováni k tomuto druhu podlidí, kteří vtrhli do naší země se všemi těmi nemocemi, které se přivlékají," prohlásila za Zaruliaová souhlasného pokřiku svých stranických kolegů .

Předsedající parlamentu za opoziční levici ji poté vyzval, aby svoje slova odvolala. A když odmítla, požádal pravicového ministra vnitra Euripidise Stylianidise, aby intervenoval. Ten to ale odmítl se suchým poukazem na známé oficiální postoje vlády proti jakékoli diskriminaci.

Členka Zlatého úsvitu, který je po zisku sedmi procent hlasů v letošních volbách zastoupen 18 poslanci, byla počátkem října jmenována do výboru pro rovnost a antidiskriminační opatření v Parlamentním shromáždění Rady Evropy. To vyvolalo odpor mezi organizacemi hájícími lidská práva a bojujícími proti rasismu a také u různých židovských skupin.

Členové Zlatého úsvitu jsou hodně aktivní i na veřejnosti, kde útočí nejen na přistěhovalce, ale také na levici a na nejrůznější menšiny, mimo jiné i na homosexuály. Podle průzkumů veřejného mínění sympatie veřejnosti ke straně stoupají. Nyní by ji volilo 12 procent voličů.

Pozn. redakce: Podčlověk "Untermensch" je nechvalně známý pojem používaný nacistickou rasovou ideologií označující „níže postavené osoby“, převážně „masy z východu“ jako jsou Židé, Romové, Maďaři a Slované zahrnující Poláky, Rusy, Bělorusy a Ukrajince. Čechy, Moravany a Slováky nevyjímaje.

brf, ČTK
Přečteno: 1509x
 

Kam dál:

Štítky:  

Neonacismus, Řecko, EU, ExtremismusHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo