romea - logo
13. srpna 2020 (čtvrtek)
svátek má Alena

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Řecko schválilo zřízení krizového fondu pro romská tábořiště a osady

20.4.2020 11:34
Řecko, desinfekce romských osad kvůli COVID-19, (FOTO:  Roma Civil Monitor)
Řecko, desinfekce romských osad kvůli COVID-19, (FOTO: Roma Civil Monitor)

Ministerstvo vnitra informovalo 27. března o tom, že řecká vláda vyčlenila v souvislosti s pandemií koronaviru 2,255,000 euro na ochranu ohrožených romských obyvatel žijících v segregovaných tábořištích a osadách. 

Pro realizaci potřebných opatření,dostane 98 obcí dotaci ve výši 5,000 až 60,000 euro.Z těchto dotací se budou dělat vnitřní a vnější desinfekce tábořišť, informační kampaň o následcích onemocnění COVID-19 a zajištění pitné vody a jakýchkoliv dalších preventivních prostředků k zajištění ochrany veřejného zdraví.

Již před schválením krizového fondu, některé obce samy podnikly kroky k ochraně nejzranitelnějších skupin obyvatel. Například místostarosta města Chalandri (75,000 obyvatel) Kostas Gerolymatos spolu s romskou mediatorkou Elena Desiotou navštívili místní romskou osadu a informovali její obyvatele o různých aspektech nákazy COVID - 19 a nutných preventivních i karanténních opatřeních. Obyvatelé osady také mohou využívat městem dotovaný obchod k nákupu potravin a ochranných prostředků.

Zastupitelstvo nabídlo v rámci své kapacity části obyvatel přesídlení do sociálního bydlení a zároveň se stará o demolici opuštěných přístřešků a desinfekci okolí. Podobně zastupitelé na ostrově Kréta desinfikovali osady, vybavili je sanitárními prostředky a spustili informační kampaň o prevenci a symptomech nemoci. 

Článek je překladem zprávy z produkce řecké sekce Roma Civil Monitor.

Přečteno: 461x
 

Kam dál:

Štítky:  

COVID-19, Řecko, Osada, PodporaHLAVNÍ ZPRÁVY

Kurz pro pedagogy (FOTO: R-Mosty)

Organizace R-Mosty pořádá další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Hlaste se!

11.8.2020 18:01
Společnost R - Mosty pořádá 26. a 27. srpna na biofarmě Belina v Nežichově u Toužimi další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Kurz pomáhá efektivněji pracovat s dětmi z romských rodin a rozšiřuje účastníkům všeobecné povědomí o této naší největší a nejstarší národnostní menšině.
 celý článek

CD neonacistické skupiny Krátký proces

Slovenská a česká policie zatýkala při akci proti extremismu členy kapel. Policisté našli předměty s nacistickou tematikou

11.8.2020 17:07
Slovenská policie dnes zadržela při zátahu proti extremismu devět lidí. Jsou mezi nimi také členové hudebních skupin Krátký proces a Horkýže Slíže, informovala televize Markíza. Do akce vedené slovenskou policií se podle webu Česká justice zapojili i čeští kolegové, kteří provedli domovní prohlídku u českého hudebníka v Děčíně.
 celý článek

Olga Fečová, foto: Lukáš Houdek

videoVIDEO: Nejdříve jsem měla rodinu, děti, takže jsem se starala o ně, na mě přišla řada v 60letech, říká Olga Fečová navržená na státní vyznamenání

9.8.2020 15:43
Romská spisovatelka, pěstounka, pedagogická asistentka Olga Fečová byla navržena na státní vyznamenání. Navrhla ji Doc. PhDr. Zuzana Jurková, PhD., vedoucí Katedry obecné antropologie Fakulty humanitních studií Univerzity Karovy.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo