romea - logo
21. září 2021 (úterý)
svátek má Matouš

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Řecko schválilo zřízení krizového fondu pro romská tábořiště a osady

20.4.2020 11:34
Řecko, desinfekce romských osad kvůli COVID-19, (FOTO:  Roma Civil Monitor)
Řecko, desinfekce romských osad kvůli COVID-19, (FOTO: Roma Civil Monitor)

Ministerstvo vnitra informovalo 27. března o tom, že řecká vláda vyčlenila v souvislosti s pandemií koronaviru 2,255,000 euro na ochranu ohrožených romských obyvatel žijících v segregovaných tábořištích a osadách. 

Pro realizaci potřebných opatření,dostane 98 obcí dotaci ve výši 5,000 až 60,000 euro.Z těchto dotací se budou dělat vnitřní a vnější desinfekce tábořišť, informační kampaň o následcích onemocnění COVID-19 a zajištění pitné vody a jakýchkoliv dalších preventivních prostředků k zajištění ochrany veřejného zdraví.

Již před schválením krizového fondu, některé obce samy podnikly kroky k ochraně nejzranitelnějších skupin obyvatel. Například místostarosta města Chalandri (75,000 obyvatel) Kostas Gerolymatos spolu s romskou mediatorkou Elena Desiotou navštívili místní romskou osadu a informovali její obyvatele o různých aspektech nákazy COVID - 19 a nutných preventivních i karanténních opatřeních. Obyvatelé osady také mohou využívat městem dotovaný obchod k nákupu potravin a ochranných prostředků.

Zastupitelstvo nabídlo v rámci své kapacity části obyvatel přesídlení do sociálního bydlení a zároveň se stará o demolici opuštěných přístřešků a desinfekci okolí. Podobně zastupitelé na ostrově Kréta desinfikovali osady, vybavili je sanitárními prostředky a spustili informační kampaň o prevenci a symptomech nemoci. 

Článek je překladem zprávy z produkce řecké sekce Roma Civil Monitor.

Přečteno: 499x
 

Kam dál:

Štítky:  

COVID-19, Řecko, Osada, PodporaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo