romea - logo
21. října 2020 (středa)
svátek má Brigita

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Řecko schválilo zřízení krizového fondu pro romská tábořiště a osady

20.4.2020 11:34
Řecko, desinfekce romských osad kvůli COVID-19, (FOTO:  Roma Civil Monitor)
Řecko, desinfekce romských osad kvůli COVID-19, (FOTO: Roma Civil Monitor)

Ministerstvo vnitra informovalo 27. března o tom, že řecká vláda vyčlenila v souvislosti s pandemií koronaviru 2,255,000 euro na ochranu ohrožených romských obyvatel žijících v segregovaných tábořištích a osadách. 

Pro realizaci potřebných opatření,dostane 98 obcí dotaci ve výši 5,000 až 60,000 euro.Z těchto dotací se budou dělat vnitřní a vnější desinfekce tábořišť, informační kampaň o následcích onemocnění COVID-19 a zajištění pitné vody a jakýchkoliv dalších preventivních prostředků k zajištění ochrany veřejného zdraví.

Již před schválením krizového fondu, některé obce samy podnikly kroky k ochraně nejzranitelnějších skupin obyvatel. Například místostarosta města Chalandri (75,000 obyvatel) Kostas Gerolymatos spolu s romskou mediatorkou Elena Desiotou navštívili místní romskou osadu a informovali její obyvatele o různých aspektech nákazy COVID - 19 a nutných preventivních i karanténních opatřeních. Obyvatelé osady také mohou využívat městem dotovaný obchod k nákupu potravin a ochranných prostředků.

Zastupitelstvo nabídlo v rámci své kapacity části obyvatel přesídlení do sociálního bydlení a zároveň se stará o demolici opuštěných přístřešků a desinfekci okolí. Podobně zastupitelé na ostrově Kréta desinfikovali osady, vybavili je sanitárními prostředky a spustili informační kampaň o prevenci a symptomech nemoci. 

Článek je překladem zprávy z produkce řecké sekce Roma Civil Monitor.

Přečteno: 464x
 

Kam dál:

Štítky:  

COVID-19, Řecko, Osada, PodporaHLAVNÍ ZPRÁVY

Fery Bartoš (FOTO: Facebook Fery B.)

Populární zpěvák Fery Bartoš varoval z nemocnice před onemocněním COVID-19: Není to chřipka, dávejte na sebe všichni pozor

17.10.2020 18:15
V době kdy i celá řada Romů sdílí na sociálních sítích dezinformace kolem onemocnění COVID-19 varoval před virem populární zpěvák Fery Bartoš. Ten musel být kvůli onemocnění COVID-19 hospitalizován a k dýchání mu pomáhaly přístroje. Na sociálních sítích o tom informoval jeho kamarád Roman Cina Červeňák.
 celý článek

--ilustrační foto--

videoPREMIÉRA: Ondra Gizman a Ondrej Ferko v hudebním pořadu BAŠAVEL

16.10.2020 13:30
V dalším díle hudebního pořadu Bašavel se představí tentokrát známé a netradiční duo. Ondra Gizman ml., který velmi bravurně ovládá hru na saxofon a ze Slovenska Ondrej Ferko, který pochází z muzikantské rodiny
 celý článek

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Kulturista Filip Grznár schvaloval vraždu a vyhrožoval vyvražděním chomutovských Romů. Dostal pokutu 15 000 korun

16.10.2020 10:20
S peněžitým trestem 15 tisíc korun odešel od chomutovského okresního soudu kulturista, zápasník MMA, fitness trenér a youtuber Filip Grznár. Soud ho uznal vinným z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu. Podle obžaloby Grznár v červnu 2017 v Plzni natočil video, ve kterém schvaluje vraždu z května 2017 v Chomutově. Informuje o tom iDnes.cz. Grznár s pokutou nesouhlasí, na místě se proti verdiktu odvolal. Případem se bude Krajský soud v Ústí nad Labem.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo