romea - logo
27. října 2021 (středa)
svátek má Šarlota / Zoe

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Řecký fotbalista slavil gól hajlováním. V reprezentaci končí

Atény, 19.3.2013 10:34, (ROMEA)
Jorgos Katidis (FOTO: http://www.101greatgoals.com)
Jorgos Katidis (FOTO: http://www.101greatgoals.com)

V sobotním utkání řecké ligy s Veriou oslavil dvacetiletý záložník Jorgos Katidis z AEK Atény vítěznou branku fašistickým pozdravem. Dostal za to doživotní zákaz působení v řecké reprezentaci.

„Byla to nechutná urážka všech obětí nacistické brutality," citovala agentura AP prohlášení řeckého svazu. Vyloučením z národního týmu navíc sankce skončit nemusí, protože trest pro záložníka zvažuje i AEK Atény a vedení nejvyšší soutěže.

Katidise od postihu neuchránila ani omluva, kterou po vlně kritiky zveřejnil na sociálních sítích. "Nejsem fašista, a kdybych věděl, co to znamená, tak bych to neudělal," uvedl. "Jde o nedorozumění, jsem fotbalista a slavím góly tak, abych dostal fanoušky ze sedadel. Nemělo jít o fašistické gesto, ale chápu, že lidé můžou být naštvaní, a proto se omlouvám," dodal bývalý kapitán řecké reprezentace do 19 let a člen výběru do 21 let.

I v klubu velmi pravděpodobně skončí Katidise se zastal německý trenér AEK Ewald Lienen. "Je to mladý kluk, který nemá žádné politické názory. Nejspíš ten pozdrav viděl někde na internetu a udělal ho, aniž by věděl, co znamená," píše server Sport.cz.

Podle kouče je velmi pravděpodobné, že Katidis v klubu kvůli gestu skončí. "Všechno směřuje k tomu, že bude na několik týdnů suspendován a v létě si pak bude muset nejspíš hledat nové angažmá," cituje Lienena Sport.cz.

Bývalý trenér Olympiakosu, Mnichova 1860, Hannoveru a Mönchengladbachu zdůraznil, že on sám je velkým odpůrcem fašismu.

VIDEO

ČTK, bau, Sport.cz
Přečteno: 816x
 

Kam dál:

Štítky:  

Jorgos Katidis , fotbal, fašistické gestoHLAVNÍ ZPRÁVY

Organizace Romodrom oslavila 20. let svého působení ve Žlutých lázních, foto: romeatv

videoVIDEO: Romodrom oslavil 20 let!

20.10.2021 15:00

 

Další články z rubriky..
romea - logo