romea - logo
27. října 2020 (úterý)
svátek má Šarlota / Zoe

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Řecký parlament odložil hlasování o Zlatém úsvitu na úterý

Athény, 17.10.2013 11:00, (ROMEA)
Vůdce řecké neonacistické parlamentní strany Zlatý úsvit Nikos Michaloliákos. Foto: Archiv Romea.cz
Vůdce řecké neonacistické parlamentní strany Zlatý úsvit Nikos Michaloliákos. Foto: Archiv Romea.cz

Řecký parlament včera odložil hlasování o odebrání státní finanční podpory politické straně zapojené do zločinecké aktivity. O opatření, které je namířeno proti neonacistům ze Zlatého úsvitu, budou poslanci rozhodovat až příští týden v úterý.

Odklad způsobilo to, že se dosud nestačili k záležitosti vyjádřit u řečnického pultu všichni zaregistrovaní zákonodárci. Agentuře AFP to sdělil zástupce tiskového oddělení parlamentu.

Předpokládá se, že poslanci, kteří se ve středu hladce shodli na odebrání imunity šesti svým neonacistickým kolegům, plán schválí. Kritiku u velké části politiků zejména levicových opozičních stran ale vyvolala skutečnost, že zákaz má být na poslední chvíli prosazen formou "přílepku" ke zcela nesouvisícímu zákonu o životním prostředí, energiích a klimatických změnách.

Vládní strany ale argumentují tím, že pokud je třeba na neonacisty obviněné mimo jiné z odpovědnosti za politickou vraždu levicového aktivisty citelně udeřit co nejrychleji, pak jiná možnost není. Procedura novelizace příslušného zákona o politických stranách by se totiž protáhla na měsíce, což se jim nyní zdá neúměrně dlouho.

Vládní strany i úřady se domnívají, že neonacistická strana funguje jako zločinecká organizace. Někteří čelní funkcionáři Zlatého úsvitu, včetně předsedy Nikolaose Michaloliakose, už byli zatčeni. Celkem byly zatčeny zhruba dvě desítky lidí.

Přečteno: 208x
 

Kam dál:

Štítky:  

Zlatý úsvit, Řecko, Soud



HLAVNÍ ZPRÁVY

Jozef Kmeťo

videoNa onemocnění COVID-19 zemřel romský bloger Jozef Kmeťo. Těsně před smrtí natočil video, kde před nemocí varuje a vyzývá k nošení roušek

26.10.2020 14:24
Dnes odpoledne podlehl nemoci COVID-19 bloger Jozef Kmeťo. Informaci serveru Romea.cz potvrdila jeho manželka. Kmeťo těsně před smrtí natočil video, kde všechny varuje před zlehčováním nemoci a vyzývá je k nošení roušek.
 celý článek

Richard Adam, Jitka Votavová, Terezie Ondičová, Nikola Kokyová, Michael Miko

videoMladé osobnosti: Držte se, nevěřte všemu, co čtete, a chraňte své rodiny

26.10.2020 12:10
Známé osobnosti z romského a proromského prostředí vyzvaly prostřednictvím ROMEA TV k dodržování protiepidemických opatření. Vyzývají Romy, aby nosili roušky na nutných místech, nescházeli se a nezlehčovali situaci šířením dezinformačních zpráv na sociálních sítích.
 celý článek

David Tišer a papež František (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Pixabay, koláž Romea.cz)

Papež podpořil registrovaná partnerství homosexuálů. Je to pozitivní krok ke změně, okomentoval vyjádření David Tišer

23.10.2020 12:06
Papež František poprvé veřejně podpořil zákony, které umožňují homosexuálům vstoupit do registrovaného partnerství. Papež to uvedl v biografickém dokumentárním filmu Francesco rusko-amerického režiséra Jevgenije Afinejevského, který byl dnes představen na filmovém festivalu v Římě. Je to vůbec poprvé, co se hlava katolické církve vyjádřila ve prospěch civilních sňatků pro homosexuály. Vatikán na vyjádření papeže ve filmu zatím nereagoval. Jako pozitivní krok vyjádření papeže označil David Tišer, romský LGBT aktivista a ředitel společnosti ARA ART.
 celý článek

 

Další články z rubriky







..
romea - logo