romea - logo
27. října 2020 (úterý)
svátek má Šarlota / Zoe

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Řecký parlament odňal imunitu šesti poslancům Zlatého úsvitu vyšetřovaným kvůli vraždě aktivisty

Athény, 16.10.2013 15:51, (ROMEA)
Vůdce řecké neonacistické parlamentní strany Zlatý úsvit Nikos Michaloliákos. Foto: Archiv Romea.cz
Vůdce řecké neonacistické parlamentní strany Zlatý úsvit Nikos Michaloliákos. Foto: Archiv Romea.cz

Řecký parlament dnes zbavil imunity šest poslanců neonacistického Zlatého úsvitu. Vyhověl tak žádosti úřadů v souvislosti s vyšetřováním vraždy levicového aktivisty a populárního zpěváka Pavlose Fisase z poloviny září. Poslanci Zlatého úsvitu před hlasováním opustili jednací sál a velká většina zbylých poslanců podle agentury DPA hlasovala pro odnětí imunity.

Vyšetřovatelé obviňují tři poslance Zlatého úsvitu z příslušnosti ke "zločinnému spolčení". Další tři se mají před soudem zpovídat ze starších přečinů, především z účasti na násilných činech Zlatého úsvitu, vysvětlila DPA.

Vládní strany i úřady se domnívají, že strana funguje jako zločinecká organizace. Někteří čelní funkcionáři Zlatého úsvitu, včetně předsedy Nikolaose Michaloliakose, už byli zatčeni. Celkem byly zatčeny zhruba dvě desítky lidí.

Vyšetřující soudci mimo jiné požádali daňové vyšetřovatele, aby zpětně za posledních deset let zkontrolovali pohyby na bankovních účtech strany a na kontech podezřelých poslanců.

Uskupení Zlatý úsvit získalo ve volbách v roce 2012 ve 300členném parlamentu 18 křesel.

Přečteno: 318x
 

Kam dál:

Štítky:  

Neonacismus, Vražda, Řecko, Zlatý úsvitHLAVNÍ ZPRÁVY

Jozef Kmeťo

videoNa onemocnění COVID-19 zemřel romský bloger Jozef Kmeťo. Těsně před smrtí natočil video, kde před nemocí varuje a vyzývá k nošení roušek

26.10.2020 14:24
Dnes odpoledne podlehl nemoci COVID-19 bloger Jozef Kmeťo. Informaci serveru Romea.cz potvrdila jeho manželka. Kmeťo těsně před smrtí natočil video, kde všechny varuje před zlehčováním nemoci a vyzývá je k nošení roušek.
 celý článek

Richard Adam, Jitka Votavová, Terezie Ondičová, Nikola Kokyová, Michael Miko

videoMladé osobnosti: Držte se, nevěřte všemu, co čtete, a chraňte své rodiny

26.10.2020 12:10
Známé osobnosti z romského a proromského prostředí vyzvaly prostřednictvím ROMEA TV k dodržování protiepidemických opatření. Vyzývají Romy, aby nosili roušky na nutných místech, nescházeli se a nezlehčovali situaci šířením dezinformačních zpráv na sociálních sítích.
 celý článek

David Tišer a papež František (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Pixabay, koláž Romea.cz)

Papež podpořil registrovaná partnerství homosexuálů. Je to pozitivní krok ke změně, okomentoval vyjádření David Tišer

23.10.2020 12:06
Papež František poprvé veřejně podpořil zákony, které umožňují homosexuálům vstoupit do registrovaného partnerství. Papež to uvedl v biografickém dokumentárním filmu Francesco rusko-amerického režiséra Jevgenije Afinejevského, který byl dnes představen na filmovém festivalu v Římě. Je to vůbec poprvé, co se hlava katolické církve vyjádřila ve prospěch civilních sňatků pro homosexuály. Vatikán na vyjádření papeže ve filmu zatím nereagoval. Jako pozitivní krok vyjádření papeže označil David Tišer, romský LGBT aktivista a ředitel společnosti ARA ART.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo