romea - logo
27. listopadu 2021 (sobota)
svátek má Xenie

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Rodina z ČR byla v Anglii obviněna z obchodování s lidmi

Plymouth/Velká Británie, 30.3.2015 15:24, (ROMEA)
Ilustrační foto (foto: www.commons.wikimedia.org)
Ilustrační foto (foto: www.commons.wikimedia.org)

Pětičlenná rodina původem z České republiky byla v Plymouthu v jihovýchodní Anglii obviněna z obchodování s lidmi. Lidé z České republiky byli nuceni spát v garáži, na zemi nebo v kredenci pod schody a byla jim zabavována většina platu. O případu informoval deník The Herald.

Josef Bukovinský, kterému se podařilo uprchnout, uvedl, že pracoval v továrně až šedesát hodin týdně. Růžena Tancošová, u níž bydlel, kontrolovala jeho bankovní účet a přidělovala mu 10 liber jednou za tři až čtyři měsíce.

Tancošová a její sestry ho nutily také krást. "Šel jsem do obchodu, naplnil vozík a prošel kolem pokladen bez placení," uvedl pro The Herald Bukovinský.

Rodina mu vyhrožovala bitím a pětatřicetiletý Tancoš ho několikrát zfackoval.

Nakonec se panu Bukovinskému spolu s Josefem Štěpánem podařilo utéct a kontaktovat imigrační úřad.

Pět členů rodiny, kteří byli obviněni z obchodování s lidmi, svou vinu popřelo. Prokurátoři vznesli obvinění proti dalším třem lidem.

Případy týkající se moderního otroctví nejsou ojedinělé. Podle zprávy Global Slavery Index 2014 se Česká republika umístila na druhém místě mezi evropskými státy v procentu lidí žijících v moderní formě otroctví.

Dne 23. a 24. března proběhla v Praze pracovní konference právě na téma moderních forem otroctví a problematiky obchodování s lidmi. Organizovalo ji Ministerstvo vnitra ČR spolu s velvyslanectvím Velké Británie v Praze. Více o této konferenci přineseme v samostatném článku, který mohl vzniknout díky rozhovoru s Petrem Torákem, romským policistou původem z České republiky, který působí ve speciálním týmu zabývajícím se řešením případů obchodování s lidmi, a Klárou Skřivánkovou, která pracuje pro britskou organizaci Anti-slavery international.

Tereza Vyšatová
Přečteno: 4411x
 

Kam dál:

Štítky:  

Velká Británie, Obchod s chudobou, Obchodování s lidmiHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo