romea - logo
29. září 2022 (čtvrtek)
svátek má Michal

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Romano drom: Česká filharmonie a Čhavorenge zahrály v romských osadách

20.8.2021 13:27
Česká filharmonie a pěvecký sbor Čhavorenge Idy Kelarové (FOTO: Facebook České filharmonie)
Česká filharmonie a pěvecký sbor Čhavorenge Idy Kelarové (FOTO: Facebook České filharmonie)

Hudbu, radost i naději, stejně jako v předešlých letech, přinesly do romských osad Česká filharmonie a pěvecký sbor Čhavorenge Idy Kelarové v rámci projektu Romano drom (Romská cesta).

Romano drom je dvoutýdenní letní uměleckou školou, která dlouhodobě podporuje talentované romské děti a mladé lidi. Letos jí uzavřely tři velké koncerty v romských osadách na východním Slovensku, v Hermanovcích, Rakúsích a Spišských Tomášovcích.

Během více jak desetileté spolupráce Česká filharmonie a pěvecký sbor Čhavorenge Idy Kelarové zahrály a zazpívaly v Londýně, Belfastu, Bratislavě, na slovenském festivalu Pohodě, Smetanově Litomyšli a několikrát ve Dvořákově síně pražského Rudolfina.

Projekt Romano drom realizuje nezisková organizace Miret, která pracuje s Romy v ohrožení sociálním vyloučením. Kromě poznávání a spolupráce mají zúčastněné děti a mladí lidé možnost potkat se s romskými profesionály z různých oborů, součástí školy jsou i specializované workshopy zaměřené na romskou historii, kulturní tradice a současné problémy každodenního života.

Přečteno: 1478x
 

Kam dál:

Štítky:  

Česká filharmonie, Čhavorenge, Koncert, Romské osady, Kultura, HudbaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo