romea - logo
25. června 2022 (sobota)
svátek má Ivan

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Romští poslanci se vzdali svých odměn v obecním zastupitelstvu

Kamenná Poruba (SR), 22.1.2015 14:43, (ROMEA)
Ilustrační FOTO: martaposemuckel, Pixabay.com
Ilustrační FOTO: martaposemuckel, Pixabay.com

Pětice nově zvolených poslanců ze Strany romské koalice (SRK) se v Kamenné Porubě (okres Vranov nad Topľou) překvapivě vzdala odměn.

Zasedají v obecním zastupitelstvu zcela zdarma. Prohlásili, že si nevezmou poslaneckých 22 eur pro špatnou finanční situaci obce a tak také učinili. Dle svých slov chtějí jít příkladem pro ostatní.

Kamennou Porubu po posledních volbách ovládla SRK. Kromě starosty získala většinu v obecním zastupitelstvu, kde Romové obsadili 5 z 9 židlí.

"Rozhodli jsme se, že se vzdáváme poslaneckých odměn. Obec na tom není dobře, musíme šetřit, "prohlásili za všech poslanci Róbert Kováč (45) a Andrej Tippan (42), koří jsou nezaměstnaní. Říkají, že 22 eur z měsíční poslanecké odměny se vzdávají kvůli přesvědčení a ne pro sociální dávky. Z úřadu práce dostávají po 120 eur, dělají i na menších obecních službách. Dva další poslanci za SRK jsou živnostníci, jeden dělá řidiče.

Ostatní zástupci obce si odměny nedají. Podle nového starosty Josefa Gaďa (58) však samospráva zápasí s dluhy, sám má podezření na podvody s obecním majetkem. "I já jsem si navrhl jen zákonné platové minimum, jak starosta mám plat 834 €," přiznal Gaďo. "Chceme, aby spolupráce v obci byla dobrá. Aby se majorita nebála minority a minorita majority, a aby nebyly předsudky. My mosty nechceme bourat, ale spojovat a vytvářet dobré mezilidské vztahy, " vzkazuje starosta.

brf, cas.sk
Přečteno: 848x
 

Kam dál:

Štítky:  

Slovensko, Romové, Politika, úřadHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo