romea - logo
10. srpna 2022 (středa)
svátek má Vavřinec

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Romská dívka zemřela kvůli šokující lhostejnosti ostatních sražená posuvnými dveřmi. Rodina v tom vidí rasismus

7.12.2021 15:13
Osmiletá romská dívka byla sražena posuvnými továrními dveřmi v předměstí Pirea Keratsini, nikdo jí nepomohl... (FOTO: repro video CIS News GR)
Osmiletá romská dívka byla sražena posuvnými továrními dveřmi v předměstí Pirea Keratsini, nikdo jí nepomohl... (FOTO: repro video CIS News GR)

Řecké zpravodajské weby zveřejnily na konci listopadu video z tragické události, kdy osmiletá romská dívka byla sražena posuvnými továrními dveřmi v předměstí Pirea Keratsini, a ukázala šokující chování asi šesti nebo sedmi lidí, kteří přihlíželi, jak před jejich vlastníma očima romská dívka umírá.

Záběry bezpečnostních kamer vysílaných SAR TV večer dokumentují bezprecedentní lidskou lhostejnost vůči malému romskému děvčátku Olze, umírajícímu před jejich očima, aniž by jí pomohli – pravděpodobně na základě příkazu managementu továrny. V jednom okamžiku jeden z dělníků strčil nohou do děvčátka, aby zjistil, jestli je vůbec živá.

 

Asi v 17:30 odpoledne 17. listopadu, se dívka chtěla ukrýt na dvoře továrny v předměstí Pirea Keratsini. Když se pokoušela odejít, její tělíčko bylo dvakrát sraženo posuvnými kovovými dveřmi. Nikdo jí nepomohl. Dívenka se snažila po 20 minut popadnout dech, ale nebyl nikdo, kdo by jí pomohl.

Na záběrech je vidět, jak jeden dělník prochází okolo dívky, odklání hlavu a odchází. Asi po minutě se vrací a místo aby jí pomohl, zamíří ke skladišti.

Na videu je vidět, jak hovoří na svém mobilu, prochází znovu okolo dívky, podívá se na ni a zase odchází. Od počátku dva nebo tři dělníci viděli, že malá Olga byla sražena továrními dveřmi, ale nikdo jí nepomohl.

Potom co se dveře kolem 18 hodiny konečně otevřeli a dívka spadla na zem, přišli dva dělníci a naklonili se nad ní s kapesní svítilnou. Pak spolu hovoří a odcházejí. Dívku nechávají bez pomoci.

Okolo těla dívky projelo i auto. Hned poté dělníci na příkaz opustili místo, jak sdělili vyšetřovatelům.

V 18:31 přijíždí do areálu nákladní auto, aniž by bylo jasné, jestli řidič dívku vidí. V 18:34 se dveře opět zavírají a malá Olga je opět mezi nimi uvězněna.

Zpráva lékaře uvádí, že smrt dítěte byla pomalá a mučivá. Děvčátko bylo uvězněno mezi kovovými dveřmi a zdí 70 minut.

Smrt osmileté romské dívky Olgy byla způsobena udušením a vnitřním krvácením způsobeným zlomením páteře těžkými dveřmi.

Podle rodiny dívky a jejich právníka vše nasvědčuje tomu, že šlo o rasistický motiv.  

Přečteno: 4986x
 

Kam dál:

Štítky:  

Řecko, smrt , Rasismus, TragédieHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo