romea - logo
25. září 2021 (sobota)
svátek má Zlata

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Romská osada Glejovka v Pezinku je kvůli koronakrizi v karanténě, hlídají ji vojáci a policie

16.2.2021 9:40
Osada Glejovka v Pezinku. Foto facebook
Osada Glejovka v Pezinku. Foto facebook

Romská osada Glejovka v Pezinku je v karanténě. Nařídil to regionální úřad veřejného zdravotnictví. Důvodem je zvýšený počet pozitivních případů na onemocnění COVID-19. Informuje o tom město Pezinok s tím, že situace je pod kontrolou. V karantémě zústává i osada v Sačurově.

"Komunikujeme s policií, okresním úřadem, hygienikem i s obyvateli komunity. Děláme všechny úkony, aby se v maximální možné míře omezil pohyb a aby se zároveň zajistily všechny základní potřeby a léky pro lidi v karanténě," přiblížil primátor Pezinku Igor Hianik.

Město zajistí kontrolu dodržování karanténních opatření. Asistenci mu poskytují policie a Ozbrojené síly SR. Atmosféra v komunitě je zatím klidná. "Lidé svou situaci chápou, neberou ji na lehkou váhu, mají strach o své blízké, aktivně se zajímají o doporučení a léčbu symptomů. Karanténu dodržují, většinou se zdržují ve svých domech," uvedla ředitelka organizace Zdravé regiony Tatiana Hrustič.

Výrazným způsobem podle Pezinské samosprávy pomáhají zástupci komunity, kteří zjišťují nezbytné potřeby domácností nacházejících se v karanténě a zároveň je informují o aktuální situaci. "Aktivně komunikujeme s koordinátory žijícími přímo v Glejovce," poznamenal Hianik.

Kromě koordinace zásobování obyvatel Glejovky základními potravinami, hygienickými potřebami a léky město zvažuje vzhledem k omezenému pohybu i postup při vyplácení sociálních dávek a důchodů. Samospráva zároveň připravuje přetestování obyvatel komunity RT-PCR testy.

Jak Romea.cz již informovala, koronavirová situace se přes všechna zhoršila i v romské osadě v Sačurově, která leží ve Vranovském okrese na Slovensku. Minulý týden byly provedeny testy u 298 obyvatel osady, z nichž bylo na cobid 85 pozitivních. I tuto osadu osadu hlídá policie a vojáci. Karanténa zde má trvat i tento týden.

fk, TASR
Přečteno: 529x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Slovensko, COVID-19, Osada, RomovéHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo