romea - logo
26. října 2020 (pondělí)
svátek má Erik

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Romská osada na Slovensku je v karanténě. Jeden z obyvatel ji nedodržel po návratu z Anglie

27.3.2020 17:16
Romská osada Háj v Gelnici (FOTO: TV JOJ)
Romská osada Háj v Gelnici (FOTO: TV JOJ)

Romská osada Háj v Gelnici v Košickém kraji na Slovensku je v karanténě. Město se pro opatření rozhodlo kvůli jednomu z jejích obyvatel, který nedodržel karanténu po návratu z Anglie. Informoval o tom Deník N.

„S lidmi z osady komunikujeme. Pokud by někdo porušil 14denní povinnou karanténu, ohlásíme to státní policii. Nemáme kompetenci ho zadržet,“ řekl deníku primátor Gelnice Dušan Tomaško. 

Podle něj muž nebyl pozitivně testovaný na koronavirus a nemá žádné příznaky. V osadě žije asi osmdesát lidí, magistrát jim zabezpečuje pitnou vodu a potraviny.

Peter Pollák, europoslanec, bývalý zmocněnec vlády pro romské komunity a člen krizového štábu uvedl, že by bylo nejlepší umístit do některého karanténního zařízení všechny obyvatele osady, kteří přišli s mužem do styku. 

Podle mluvčího města Milo Janáče je Háj označen páskou, za kterou se nesmí. „Komunikujeme s ústředním krizovým štábem a pomoc nám nabídlo i ministerstvo vnitra,“ uvedl s tím, že nejlepším řešením by bylo umístnění obyvatel osady do státních karanténních zařízení, protože hlídat osadu bude problematické především v noci.

Přečteno: 1929x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

COVID-19, Slovensko, Osada, Romové, opatřeníHLAVNÍ ZPRÁVY

Nenávistná hesla Sdružení Mostečané Mostu, říjen 2018 (koláž: Romea.cz)

Ústecký soud vyzval k ukončení politické činnosti spolek Mostečané Most. Chtěli „zřídit vesnici pro lůzu“

22.10.2020 11:03
Krajský soud v Ústí nad Labem vydal rozhodnutí, jímž upozornil spolek Sdružení Mostečané Mostu, že vyvíjí protiprávně činnost politické strany. Pokud toho spolek do 1 roku nezanechá, soud ho rozpustí. 
 celý článek

Gyulla Banga

Hudebník Gyulla Banga: Také jsem psal, že COVID-19 je podvod. Potom, co jsem měl čtyřicítky horečky a nemohl vstát z postele, už mluvím jinak

21.10.2020 20:25
Pořád na Facebooku čtu, jak je onemocnění COVID-19 podvod, jak je ta nemoc smyšlená, že je to jen horší verze chřipky, nic jiného. Bohužel, musím vás zklamat. Ten virus existuje a opravdu je mnohem zákeřnější než běžná chřipka.
 celý článek

Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se 13. 10. 2020 setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. (FOTO: Veřejný ochránce práv)

Sterilizované ženy se setkaly s ministryní financí Alenou Schillerovou. Ta podpořila návrh na jejich odškodnění

21.10.2020 16:40
Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se minulý týden setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. Tématem schůzky bylo především sdílení osobních příběhů jednotlivých žen v návaznosti na návrh zákona o odškodnění obětí nezákonných sterilizací, který v Poslanecké sněmovně čeká na své projednání téměř rok.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo