romea - logo
17. října 2021 (neděle)
svátek má Hedvika

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Romská osada na Slovensku je v karanténě. Jeden z obyvatel ji nedodržel po návratu z Anglie

27.3.2020 17:16
Romská osada Háj v Gelnici (FOTO: TV JOJ)
Romská osada Háj v Gelnici (FOTO: TV JOJ)

Romská osada Háj v Gelnici v Košickém kraji na Slovensku je v karanténě. Město se pro opatření rozhodlo kvůli jednomu z jejích obyvatel, který nedodržel karanténu po návratu z Anglie. Informoval o tom Deník N.

„S lidmi z osady komunikujeme. Pokud by někdo porušil 14denní povinnou karanténu, ohlásíme to státní policii. Nemáme kompetenci ho zadržet,“ řekl deníku primátor Gelnice Dušan Tomaško. 

Podle něj muž nebyl pozitivně testovaný na koronavirus a nemá žádné příznaky. V osadě žije asi osmdesát lidí, magistrát jim zabezpečuje pitnou vodu a potraviny.

Peter Pollák, europoslanec, bývalý zmocněnec vlády pro romské komunity a člen krizového štábu uvedl, že by bylo nejlepší umístit do některého karanténního zařízení všechny obyvatele osady, kteří přišli s mužem do styku. 

Podle mluvčího města Milo Janáče je Háj označen páskou, za kterou se nesmí. „Komunikujeme s ústředním krizovým štábem a pomoc nám nabídlo i ministerstvo vnitra,“ uvedl s tím, že nejlepším řešením by bylo umístnění obyvatel osady do státních karanténních zařízení, protože hlídat osadu bude problematické především v noci.

Přečteno: 1984x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

COVID-19, Slovensko, Osada, Romové, opatřeníHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo