romea - logo
17. ledna 2021 (neděle)
svátek má Drahoslav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Romská osada na Slovensku je v karanténě. Jeden z obyvatel ji nedodržel po návratu z Anglie

27.3.2020 17:16
Romská osada Háj v Gelnici (FOTO: TV JOJ)
Romská osada Háj v Gelnici (FOTO: TV JOJ)

Romská osada Háj v Gelnici v Košickém kraji na Slovensku je v karanténě. Město se pro opatření rozhodlo kvůli jednomu z jejích obyvatel, který nedodržel karanténu po návratu z Anglie. Informoval o tom Deník N.

„S lidmi z osady komunikujeme. Pokud by někdo porušil 14denní povinnou karanténu, ohlásíme to státní policii. Nemáme kompetenci ho zadržet,“ řekl deníku primátor Gelnice Dušan Tomaško. 

Podle něj muž nebyl pozitivně testovaný na koronavirus a nemá žádné příznaky. V osadě žije asi osmdesát lidí, magistrát jim zabezpečuje pitnou vodu a potraviny.

Peter Pollák, europoslanec, bývalý zmocněnec vlády pro romské komunity a člen krizového štábu uvedl, že by bylo nejlepší umístit do některého karanténního zařízení všechny obyvatele osady, kteří přišli s mužem do styku. 

Podle mluvčího města Milo Janáče je Háj označen páskou, za kterou se nesmí. „Komunikujeme s ústředním krizovým štábem a pomoc nám nabídlo i ministerstvo vnitra,“ uvedl s tím, že nejlepším řešením by bylo umístnění obyvatel osady do státních karanténních zařízení, protože hlídat osadu bude problematické především v noci.

Přečteno: 1945x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

COVID-19, Slovensko, Osada, Romové, opatřeníHLAVNÍ ZPRÁVY

Josef Gabčo (FOTO: AC Sparta Praha futsal)

Skvělý romský futsalista Josef Gabčo mění dres! Z jeho umu bude těžit AC Sparta Praha!

15.1.2021 18:00
Josef Gabčo až do včerejška patřil mezi opory prvoligového futsalového týmu SK Olympik Mělník. O jeho výjimečném postavení hovoří fakt, že od začátku kromě dresu navlékal také kapitánskou pásku. To vše již patří minulosti. Nově bude 27-letý hráč oblékat dres AC Sparta Praha.
 celý článek

Nakladatelství Naše vojsko nabízí ve svém obchodu kalendář s portréty

Policie uzavřela případ propagace nacismu. Na nakladatelství Naše vojsko podala žalobu!

15.1.2021 17:35
Kalendář pro rok 2021 s portréty nacistických pohlavárů Třetí říše se může stát nakladatelství Naše vojsko osudným. Policie právě ukončila vyšetřování propagačních předmětů s nacistickou tématikou a podala návrh na žalobu. Informoval o tom mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala.
 celý článek

Policie zasahuje 30. 10. 2020 proti muži, který ohrožoval Bartoloměje Girgu a jeho sedmiletého syna pistolí (FOTO: repro video Bertík Girga)

videoBertík Girga: Muž mířil na mého sedmiletého syna pistolí, policie to vyhodnotila jako přestupek. V únoru jdeme vypovídat na úřad

15.1.2021 15:10
Nedávno došlo v Bílině k vážnému incidentu. Neznámý muž zde před místní prodejnou ohrožoval pistolí zpěváka a textaře Bartoloměje Girgu a jeho syna. Girga je ve veřejnosti znám jako Bertík. Podle jednoho z policistů šlo o pistoli plynovou, Bertík neví, o jakou jde zbraň, podle jeho vyjádření mu však policista sdělil, že byla předělaná na kovové kuličky. Incident se odehrál na parkovišti před bílinskou prodejnou Penny. Policie nakonec celý incident vyhodnotila jako přestupek.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo