romea - logo
28. června 2022 (úterý)
svátek má Lubomír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Romská televize Dikh TV bude v Maďarsku v nabídce UPC

7.1.2021 0:01
DIKH TV (FOTO: repro dikhtv.hu)
DIKH TV (FOTO: repro dikhtv.hu)

Televize s názvem Dikh TV (dívej se), která vznikla v roce 2015 je zaměřená na Romskou tématiku. Podle zakladatelů Dikh TV je cílem přiblížit romskou kulturu širsímu publiku. Nyní je možné sledovat tuto televizi prostřednictvím služby UPC Direct now.

„Začali jsme jako amatéři, ale postupně se vyvíjíme a stávají se z nás zkušenější profesionálové, kteří berou svou práci vážně,“ říká Fruzsina Balogh, která pracuje v Dikh TV jako moderátorka zpráv.

Zakladatel této televize, Elek Balogh vyrůstal jako jedno z devíti dětí v romské osadě poblíž rumunských hranic. Zájem o média v něm vzbudil jeho otec, který mu daroval kameru. Když se Balogh poté přestěhoval do hlavního města, začal nad světem médií více přemýšlet a podle agentury AFP cítil, že mainstreamová média v romské komunitě nefungují tak, jak by měla. Mainstreamová média vysílají romský týdeník v málo sledovaném ranním čase

„Většina mainstreamových médií vyskresluje Romy ve špatném světle. Trestný čin spáchaný Romem je v mainstramových médiích propírán mnohem více než stejný trestný čin neromů,“ řekl Balogh pro agenturu AFP.

Balogh se svými dalšími kolegy tedy v roce 2015 spustil televizi Dikh TV. Během pěti let se televize rozrůstala o pořady zaměřené na hudbu, vaření, nebo na představování úspěšných Romů.

Přečteno: 514x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

televize, Maďarsko, Média



HLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky







..
romea - logo