romea - logo
15. prosince 2019 (neděle)
svátek má Radana
Loading
rozšířené vyhledávaní

Romská televize TV Romana ze Slovenska zahájí pravidelné vysílání přes satelit 8. dubna

4.4.2019 15:50
Záběr ze zkušebního vysílání TV Romana
Záběr ze zkušebního vysílání TV Romana

Slovenská romská televize TV Romana zahájí vysílání přes satelit 8. dubna 2019 u příležitosti Mezinárodního dne Romů. Její zkušební vysílání bylo spuštěno již včera, 3. dubna 2019.

Podle serveru Parabola.cz patří je provozovatelem TV Romana společnost Slov Media Group s. r. o. Podle licenčních podmínek bude TV Romana vysílat minimálně ze tří čtvrtin programy a jednu čtvrtinu  vysílacího času vyplní doplňkové vysílání. Z programů půjde především o ostatní publicistiku, která zabere téměř 80% programového vysílání. Zbytek bude tvořit publicistika a zpravodajství.

Více informací lze nalézt na facebookovém profilu TV Romana.

Mezi další romské televize v Čechách a na Slovensku patří první romská internetová televize ROMEA TV, která vznikla již v roce 2003 a pravidelně dokumentuje aktuální události týkající se Romů v České republice, na Slovensku již několik let na internetu vysílá Gipsy Television, v létě by pak v ČR měla zahájit fungování Tuke TV.

Přečteno: 1145x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

televize, Romové, Slovensko, MédiaHLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo