romea - logo
19. září 2020 (sobota)
svátek má Zita

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Romská média na Slovensku vytvořila neformální sdružení

Bratislava, 8.2.2013 13:06, (ROMEA)

Na Slovensku vznikla Asociace romských médií v Evropě (A.ROM.E). Dohodla se na tom ve společném memorandu o spolupráci trojice slovenských romských médií - Romské mediální centrum (MECEM), Romano nevo ľil a Gipsy Television. Informoval o tom server Topky.sk.

Asociace má sdružovat zástupce romských médií v Evropě na základě rovného přístupu k vnímání jejich poslání při řešení situace Romů v Evropě a při budování romských médií. Podle programové ředitelky MECEM Jarmily Vaňové se situace romských médií neustále zhoršuje. Nedostatky jsou v personálním i technickém zajištění fungování romských médií.. "Být novinářem v romském médiu dnes znamená dělat profesionální práci v podmínkách, v jakých by nikdy nepracovali jiní novináři. Znamená to také pracovat často zdarma a žít z nadšení," uvedla Vaňová podle serveru.

Členové sdružení se zároveň dohodli dodržovat etický kodex romských médií. Podle něj se mají například představitelé A.ROM.E zvláštní odpovědnost za budování tolerance mezi různými skupinami Romů.

ryz, Topky.sk
Přečteno: 576x
 

Kam dál:

Štítky:  

Média, EU, SlovenskoHLAVNÍ ZPRÁVY

Romové na Prague Pride 13. 8. 2016 (FOTO: Yveta Kenety, Romea.cz)

Přes 60 procent Čechů aktivních na internetu si myslí, že Romové jsou zvýhodňováni

10.9.2020 13:41
Polovina Čechů, kteří jsou aktivní na internetu, se ztotožňuje s tvrzením, že národnostní menšiny mají v České republice lepší podmínky než většina, a to alespoň v některých případech. Každý pátý se pak domnívá, že to platí bezvýhradně. Pokud jde o konkrétní národnostní menšiny v České republice, respondenti ve výzkumu nejčastěji zmiňovali romskou menšinu, názory na její situaci se však různily: zatímco 23 % dotázaných ji u nás považuje za znevýhodňovanou, v očích 63 % Čechů je naopak zvýhodňována.
 celý článek

Ministerstvo práce sociálních věcí (MPSV) uspořádalo ve středu 9. 9. 2020 v rámci projektu Podpora sociálního bydlení konferenci s názvem „Sociální bydlení v českých obcích – zkušenosti z praxe“. (FOTO: Zdeněk Ryšavý, Romea.cz)

videoZÁZNAM: Konference sociální bydlení v českých obcích - zkušenosti z praxe

8.9.2020 23:10
Ministerstvo práce sociálních věcí (MPSV) uspořádalo ve středu 9. 9. 2020 v rámci projektu Podpora sociálního bydlení konferenci s názvem „Sociální bydlení v českých obcích – zkušenosti z praxe“. ROMEA TV odvysílala celou konferenci v přímém přenosu.
 celý článek

Debata proběhla 4. září 2020 v kongresovém sále brněnského divadla Husa na provázku.

videoVIDEO: V divadle Husa na provázku se diskutovalo o mediálním obrazu Romů

7.9.2020 14:34
V divadle Husa na provázku se diskutovalo o mediálním obrazu Romů. Brněnské divadlo Husa na provázku uspořádalo diskusi s názvem Mediální obraz romské menšiny - důsledek nebo příčina? Diskuze proběhla 4. září 2020 v kongresovém sále divadla
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo