romea - logo
15. srpna 2020 (sobota)
svátek má Hana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Romskou pouť v obci Lutina absolvovalo přibližně pět set věřících

29.7.2020 11:19
Bazilika minor v obci Ľutina (Foto: Wikipedie)
Bazilika minor v obci Ľutina (Foto: Wikipedie)

Přibližně 500 lidí se setkalo na sedmém ročníku pouti romských rodin, která se konala v sobotu v obci Ľutina v okrese Sabinov. Korzár.sk o zom informoval mluvčí Prešovské archieparchie Michal Pavlišinovič.

Program začal modlitbou chval, kterou vedla romská gospelová kapela F6. Během modliteb kněží udíleli svátost smíření a následně se konala svatá liturgie, které předsedal humenský archieparchiální vikář Martin Zlacký. Zároveň přítomným odevzdal pozdrav a požehnání od otce arcibiskupa metropolity Jana Babjaka.

Odpoledne program pokračoval přednáškami pro muže, které měl duchovní správce Centra pro Romy v Malcová Igor Čikoš. K ženám promluvila řádová sestra Lea Zorvanová.

Pro mládež bylo připraveno vystoupení mládežnických gospelových kapel z Čičavy, Lenártové, Snakově a okolí Vranova nad Topľou.

Přečteno: 405x
 

Kam dál:

Štítky:  

Slovensko, církev, romská bohoslužba, Romská pouťHLAVNÍ ZPRÁVY

Kurz pro pedagogy (FOTO: R-Mosty)

Organizace R-Mosty pořádá další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Hlaste se!

11.8.2020 18:01
Společnost R - Mosty pořádá 26. a 27. srpna na biofarmě Belina v Nežichově u Toužimi další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Kurz pomáhá efektivněji pracovat s dětmi z romských rodin a rozšiřuje účastníkům všeobecné povědomí o této naší největší a nejstarší národnostní menšině.
 celý článek

CD neonacistické skupiny Krátký proces

Slovenská a česká policie zatýkala při akci proti extremismu členy kapel. Policisté našli předměty s nacistickou tematikou

11.8.2020 17:07
Slovenská policie dnes zadržela při zátahu proti extremismu devět lidí. Jsou mezi nimi také členové hudebních skupin Krátký proces a Horkýže Slíže, informovala televize Markíza. Do akce vedené slovenskou policií se podle webu Česká justice zapojili i čeští kolegové, kteří provedli domovní prohlídku u českého hudebníka v Děčíně.
 celý článek

Olga Fečová, foto: Lukáš Houdek

videoVIDEO: Nejdříve jsem měla rodinu, děti, takže jsem se starala o ně, na mě přišla řada v 60letech, říká Olga Fečová navržená na státní vyznamenání

9.8.2020 15:43
Romská spisovatelka, pěstounka, pedagogická asistentka Olga Fečová byla navržena na státní vyznamenání. Navrhla ji Doc. PhDr. Zuzana Jurková, PhD., vedoucí Katedry obecné antropologie Fakulty humanitních studií Univerzity Karovy.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo