romea - logo
2. prosince 2020 (středa)
svátek má Blanka

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Romskou pouť v obci Lutina absolvovalo přibližně pět set věřících

29.7.2020 11:19
Bazilika minor v obci Ľutina (Foto: Wikipedie)
Bazilika minor v obci Ľutina (Foto: Wikipedie)

Přibližně 500 lidí se setkalo na sedmém ročníku pouti romských rodin, která se konala v sobotu v obci Ľutina v okrese Sabinov. Korzár.sk o zom informoval mluvčí Prešovské archieparchie Michal Pavlišinovič.

Program začal modlitbou chval, kterou vedla romská gospelová kapela F6. Během modliteb kněží udíleli svátost smíření a následně se konala svatá liturgie, které předsedal humenský archieparchiální vikář Martin Zlacký. Zároveň přítomným odevzdal pozdrav a požehnání od otce arcibiskupa metropolity Jana Babjaka.

Odpoledne program pokračoval přednáškami pro muže, které měl duchovní správce Centra pro Romy v Malcová Igor Čikoš. K ženám promluvila řádová sestra Lea Zorvanová.

Pro mládež bylo připraveno vystoupení mládežnických gospelových kapel z Čičavy, Lenártové, Snakově a okolí Vranova nad Topľou.

Přečteno: 514x
 

Kam dál:

Štítky:  

Slovensko, církev, romská bohoslužba, Romská pouťHLAVNÍ ZPRÁVY

Václav Sivák a Dougles Daňo (FOTO: Facebook Václava Siváka, koláž: Romea.cz)

videoVIDEO: Vašek Sivák jednoznačně zvítězil na světovém poháru WAKO v Praze. Titul si odnesl i Douglas Daňo

30.11.2020 19:12
Jednadvacetiletý kickboxer Václav Sivák nedal ve finále světového poháru WAKO K-1 WORLD GRAND PRIX 2020 šanci svému soupeři a převálcoval ho rychlým a tvrdým knockoutem. V sobotu večer byl úspěšný i další romský bojovník Douglas Daňo, který zvítězil ve váhové kategorii do 63,5 kilogramů.
 celý článek

Věra Duždová Horváthová (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Věra Duždová Horváthová: I umění se dá dělat s nadsázkou

30.11.2020 16:19
V dětství chtěla být herečkou a jít z jedné role do druhé. Po čase od své představy herecké kariéry upustila a zatoužila stát se filmovou kritičkou. Místo psaní recenzí se ale Věra Duždová Horváthová začala objevovat za kamerou jako režisérka a její originální videotvorba byla k vidění na výstavách v Maďarsku, Francii nebo v daleké Indii.
 celý článek

Milionář Jiří Antoš v Boxing King Klubu (FOTO: TV Prima)

videoMilionář rozdá v ostravské Bedřišce statisíce. V nové reality show zavítá i do romského boxerského klubu

30.11.2020 15:24
Televize Prima uvede již dnes večer reality show, která ve světě chytila za srdce miliony diváků. Sedm milionářů se ze dne na den dostává do světa, který je jim vzdálený. Pod změněnou identitou se ocitají na okraji společnosti, v problematických lokalitách, ale také v organizacích, které se soustředí na pomoc potřebným v sedmi českých městech. Díky projektu Milionář mezi námi se do pomoci bude moci zapojit i veřejnost. Premiéru reality show Milionář mezi námi odvysílá televize Prima dnes, 30. 11. ve 21:35.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo