romea - logo
14. srpna 2020 (pátek)
svátek má Alan

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Romští studenti, hlaste se! Středoevropská univerzita přijímá přihlášky na letní školu anglického jazyka. Uzávěrka 13. května!

5.5.2020 12:01
Ilustrační FOTO: CEU
Ilustrační FOTO: CEU

Středoevropská univerzita (CEU, konkrétně The Roma Graduate Preparation Program (RGPP), vyhlásil druhou výzvu k přihlášení na letní školu anglického jazyka. Kurz bude probíhat formou online výuky od května do července. Online kurz je poskytován zdarma a uzávěrka pro přihlášky je 13. května 2020.

"Pokud uvažujete o programu RGPP nebo studiu v anglickém jazyce na mezinárodní univerzitě, toto je skvělá příležitost, jak zlepšit své jazykové kompetence. Podmínkou k účasti je minimálně mírně pokročilá úroveň angličtiny," píše se ve výzvě CEU.

The Roma Graduate Preparation Program (RGPP) na Středoevropské univerzitě v Budapešti (CEU) je přípravný non-degree program (bez udělení titulu) pro romské studenty, kteří mají zájem o magisterské studium na CEU nebo jakékoliv jiné instituci vyššího vzdělávání s výukou v anglickém jazyce. V průběhu 15-tileté existence programu, 218 studentů z 22 zemí absolvovalo RGPP a 85% z nich bylo přijato k magisterskému studiu.

Kromě výuky angličtiny, je kurz zaměřen na zlepšení akademických dovedností. Jeho součástí je i úvod do dvou akademických oborů veřejná správa a gender studies. Účast v letní škole vám umožní navázat kontaktu s dalšími romskými studenty a blíže se seznámit s programem RGPP.

Kurz je rozvržen do 8 týdnů, od pondělí do pátku, 2 hodiny studia denně. "Ke studiu budete potřebovat PC nebo laptopu s doporučeným prohlížečem Chrome a kvalitní internetové připojení," uvádí CEU.

Online kurz je poskytován zdarma, nicméně účastníci jsou povinni dodržovat termíny. Pěti nejúspěšnějším kandidátům bude uděleno stipendium.

Zájemci o účast na kurzu zašlou k rukám Maria Nyerges (Nyergesm@ceu.edu) motivační dopis v angličtině v délce jedné stránky nejpozději do 13. května 2020.

Přečteno: 1072x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Vzdělávání, CEU - Středoevropská univerzita, student, StudentiHLAVNÍ ZPRÁVY

Kurz pro pedagogy (FOTO: R-Mosty)

Organizace R-Mosty pořádá další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Hlaste se!

11.8.2020 18:01
Společnost R - Mosty pořádá 26. a 27. srpna na biofarmě Belina v Nežichově u Toužimi další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Kurz pomáhá efektivněji pracovat s dětmi z romských rodin a rozšiřuje účastníkům všeobecné povědomí o této naší největší a nejstarší národnostní menšině.
 celý článek

CD neonacistické skupiny Krátký proces

Slovenská a česká policie zatýkala při akci proti extremismu členy kapel. Policisté našli předměty s nacistickou tematikou

11.8.2020 17:07
Slovenská policie dnes zadržela při zátahu proti extremismu devět lidí. Jsou mezi nimi také členové hudebních skupin Krátký proces a Horkýže Slíže, informovala televize Markíza. Do akce vedené slovenskou policií se podle webu Česká justice zapojili i čeští kolegové, kteří provedli domovní prohlídku u českého hudebníka v Děčíně.
 celý článek

Olga Fečová, foto: Lukáš Houdek

videoVIDEO: Nejdříve jsem měla rodinu, děti, takže jsem se starala o ně, na mě přišla řada v 60letech, říká Olga Fečová navržená na státní vyznamenání

9.8.2020 15:43
Romská spisovatelka, pěstounka, pedagogická asistentka Olga Fečová byla navržena na státní vyznamenání. Navrhla ji Doc. PhDr. Zuzana Jurková, PhD., vedoucí Katedry obecné antropologie Fakulty humanitních studií Univerzity Karovy.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo