romea - logo
22. května 2019 (středa)
svátek má Emil
Loading
rozšířené vyhledávaní

Romští vysokoškoláci se setkali v Budapešti

5.9.2015 16:26
Přibližně 60 romských vysokoškolských studentů z Albánie, Bulharska, Maďarska, Kosova, Makedonie, Moldavska a Srbska se sešlo 3-5. 9. 2015 na prvním RomaVersitas summitu v Budapešti. (FOTO: Romský vzdělávací fond)
Přibližně 60 romských vysokoškolských studentů z Albánie, Bulharska, Maďarska, Kosova, Makedonie, Moldavska a Srbska se sešlo 3-5. 9. 2015 na prvním RomaVersitas summitu v Budapešti. (FOTO: Romský vzdělávací fond)

Přibližně 60 romských vysokoškolských studentů z Albánie, Bulharska, Maďarska, Kosova, Makedonie, Moldavska a Srbska se sešlo na prvním RomaVersitas summitu v Budapešti. Dvoudenní setkání uspořádal Romský vzdělávací fond (REF), který v těchto zemích podporuje tzv. RomaVersitas studentská centra.

Studenti měli možnost během summitu se setkat s pedagogy, zástupci firem nebo s politickými představiteli. Například s vysokým manažerem Erste bank Radovanem Jelasity diskutovali možnosti uplatnění na trhu práce, zástupci Evropské unie studentům představili možnosti různých stáží a pracovních příležitostí na úrovni EU. Studenti debatovali i občanské společnosti nebo o roli médií.

Program RomaVersitas poskytuje podporu romským studentům vysokých škol prostřednictvím mimoškolních aktivit, mentoringu a doučování. Program je pro studenty také důležitý v momentě dokončení studia a hledání uplatnění na trhu práce. V roce 2014 bylo v rámci programu podpořeno celkem 490 vysokoškoláků.

FOTOGALERIE

Day 1 of the RomaVersitas International Student Summit, the first meeting bringing together RV university students, RV...

Posted by RomaVersitas International on 5. září 2015

Přečteno: 1222x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Studenti, Vzdělávání, Romský vzdělávací fond, MaďarskoHLAVNÍ ZPRÁVY

Kniha Amendar: Pohled do světa romských osobností (FOTO: Muzeum romské kultury)

Muzeum romské kultury získalo cenu za nejlepší muzejní publikaci roku 2018

17.5.2019 13:50
V pražském obecním domě se udělovaly ceny Gloria musealis, která ocenila nejlepší výkony českých muzeí v uplynulém roce. Cenu za nejlepší muzejní publikaci dostalo Muzeum romské kultury za publikaci Amendar: Pohled do světa romských osobností autorek Jany Horváthové a Alice Sigmund Herákové.
 celý článek

Protestní průvod Romů a Sintů v Miláně 16. května 2019 (FOTO: Printscreen ze záznamu sdružení Khetane)

V Miláně na Den romského odboje vyšlo do ulic téměř 1000 Romů a Sintů

17.5.2019 12:20
16. května vyšlo v italském Miláně do ulic téměř 1000 Romů, aby jasně vzkázali ministru vnitra Matteo Salvinimu, že jsou plnohodnotnými občany Itálie a žádají dodržování svých práv.
 celý článek

Jaroslav Parči (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Jaroslav Parči: Jsem Rom, jsem gay, jsem táta

17.5.2019 10:53
Říká otevřeně v každém rozhovoru Jaroslav Parči, který před lety prošel comingoutem, dnes žije s mužem, se kterým svůj vztah zpečetil registrovaným partnerstvím, a netají se ani tím, že s předchozího vztahu se ženou má už dnes dospělého potomka.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo