romea - logo
17. února 2019 (neděle)
svátek má Miloslava
Loading
rozšířené vyhledávaní

Romští vysokoškoláci se setkali v Budapešti

5.9.2015 16:26
Přibližně 60 romských vysokoškolských studentů z Albánie, Bulharska, Maďarska, Kosova, Makedonie, Moldavska a Srbska se sešlo 3-5. 9. 2015 na prvním RomaVersitas summitu v Budapešti. (FOTO: Romský vzdělávací fond)
Přibližně 60 romských vysokoškolských studentů z Albánie, Bulharska, Maďarska, Kosova, Makedonie, Moldavska a Srbska se sešlo 3-5. 9. 2015 na prvním RomaVersitas summitu v Budapešti. (FOTO: Romský vzdělávací fond)

Přibližně 60 romských vysokoškolských studentů z Albánie, Bulharska, Maďarska, Kosova, Makedonie, Moldavska a Srbska se sešlo na prvním RomaVersitas summitu v Budapešti. Dvoudenní setkání uspořádal Romský vzdělávací fond (REF), který v těchto zemích podporuje tzv. RomaVersitas studentská centra.

Studenti měli možnost během summitu se setkat s pedagogy, zástupci firem nebo s politickými představiteli. Například s vysokým manažerem Erste bank Radovanem Jelasity diskutovali možnosti uplatnění na trhu práce, zástupci Evropské unie studentům představili možnosti různých stáží a pracovních příležitostí na úrovni EU. Studenti debatovali i občanské společnosti nebo o roli médií.

Program RomaVersitas poskytuje podporu romským studentům vysokých škol prostřednictvím mimoškolních aktivit, mentoringu a doučování. Program je pro studenty také důležitý v momentě dokončení studia a hledání uplatnění na trhu práce. V roce 2014 bylo v rámci programu podpořeno celkem 490 vysokoškoláků.

FOTOGALERIE

Day 1 of the RomaVersitas International Student Summit, the first meeting bringing together RV university students, RV...

Posted by RomaVersitas International on 5. září 2015

Přečteno: 1217x

 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Studenti, Vzdělávání, Romský vzdělávací fond, MaďarskoHLAVNÍ ZPRÁVY

Barber Valentýn Toráč (FOTO: Archiv Valentýna Toráče)

videoBarber Valentýn Toráč: Jsem produktivní, potřebuji v životě něco vytvářet

15.2.2019 18:20
Další díl pořadu Desetiminutovka Plus jsme natáčeli na svatého Valentýna s Valentýnem Toráčem, který v Praze provozuje barber shop.
 celý článek

--ilustrační foto--

Ústí nad Labem vyhlásilo bezdoplatkovu zónu na celém území města, včetně Trmic

14.2.2019 13:35
Ústí nad Labem vyhlásilo bezdoplatkovu zónu na celém území města, včetně Trmic. Magistrát usoudil, že celé město je „oblast se zvýšeným výskytem sociálně nežádoucích jevů“. To znamená, že nově příchozí obyvatele nebudou moci pobírat doplatky na bydlení. Platnost tohoto opatření nabyde 4. března. Zjistila to Česká televize.
 celý článek

Facebooková prezentace spolku Čonoro

Kandidát strany se sloganem o havěti působí ve spolku, který má pomáhat Romům a řešit situaci v Chanově

13.2.2019 16:45
Kandidát strany se sloganem o havěti působí ve spolku, která má pomáhat Romům a řešit situaci v Chanově Kandidát politické strany Otevřená radnice Most, která v loňských komunálních volbách uváděla na svých propagačních materiálech slogan „Jen deratizační prostředky na tu havěť nestačí!“ a na sociálních sítí k nim přidávala popisek „Nulová tolerance nepřizpůsobivým“ Pavel Pöschl se měsíc po volbách stal zástupcem nově vzniklé organizace pro pomoc Romům Čonoro v Mostě.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo