romea - logo
28. května 2022 (sobota)
svátek má Vilém

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Rozsudek smrti odložen pro podezření 11 porotců z rasismu

Austin (USA), 30.1.2013 10:09, (ROMEA)
Kimberly McCarthy (Zdroj: http://media.nbcdfw.com/)
Kimberly McCarthy (Zdroj: http://media.nbcdfw.com/)

Další odklad získala Kimberly McCarthyová, která měla být dnes popravena v Texasu. Místní soudce ale popravu odložil na 3. dubna a dal tak jejím obhájcům čas prokázat jejich argument, že při vybírání poroty, která ji poslala na smrt, hrála úlohu rasová diskriminace. Informovala o tom agentura Reuters.

Pokud by se poprava konala, stala by se McCarthyová první ženou popravenou v USA za poslední téměř tři roky.

McCarthyová je tmavé pleti a z dvanácti porotců, kteří ji odsoudili, byli všichni s výjimkou jednoho bílí. To podle jejích obhájců sehrálo při rozsudku roli. V okrsku Dallas, kde byla souzena, přitom tvoří běloši jen 22,5 procenta obyvatel.

Jednapadesátiletá McCarthyová byla odsouzena k trestu smrti za ubodání o dvacet let starší sousedky v červenci 1997. Podle obžaloby jí rovněž usekla prst na ruce, aby jí mohla ukrást diamantový prsten, který posléze dala do zastavárny. Podezřelá byla rovněž z vraždy dvou dalších starších žen.

Ženy jsou v USA popravovány jen zřídka; od znovuzavedení trestu smrti v roce 1976 jich bylo popraveno jen 12. Poslední se stala Teresa Lewisová, která byla popravena ve Virgínii v září 2010.
Přečteno: 964x
 

Kam dál:

Štítky:  

Rasismus, Vražda, USA, SoudHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo