romea - logo
27. října 2021 (středa)
svátek má Šarlota / Zoe

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Šéf věznice v Polsku kreslil "vtipy" o holokaustu, vyšetřují ho

Opole, Polsko, 11.10.2012 10:39, (ROMEA)
Polský list Rzeczpospolita
Polský list Rzeczpospolita

Až dva roky odnětí svobody může stát ředitele věznice v jihopolském městě Opole jeho záliba, kterou je kreslení vtipů. Policie ho vyšetřuje kvůli takovým, jimiž si dělá legraci z obětí nacistických koncentračních táborů. O tomto případu dnes informuje list Rzeczpospolita.

Šéf opolského nápravného zařízení Dariusz Kownacki vytvořil několik cyklů obrázků s tematikou koncentračních táborů. Jeden z nich nazval Svátky v Birkenau (Březince). Podle listu má většina kreseb pornografický charakter a dělá si legraci z Davidovy hvězdy nebo polského znaku.

Kownacki šokující karikatury ukázal jednomu svému bývalému kamarádovi z práce, který o nich informoval prokuraturu. Andrzej Kurek, který také dříve pracoval ve vězeňské službě, se nedokáže smířit s tím, že Kownacki má být zanedlouho povýšen do hodnosti podplukovníka. "Je pobuřující, že člověk, který uráží památku obětí německých zločinů, je v tak vysoké funkci a bude povýšen," říká Kurek. Případ nyní kvůli možné urážce náboženského cítění a pamětních míst vyšetřuje policie. Za takový trestný čin hrozí v Polsku až dvouleté vězení, píše Rzeczpospolita.

Na dnešním územím Polska se nacházela velká část nacistických koncentračních a vyhlazovacích táborů. Nejvíce lidí padlo nacistické smrtící mašinérii za oběť v táboře Osvětim-Březinka. Zahynulo zde asi 1,1 milionu osob. Šlo hlavně o Židy, ale i o Poláky, Romy nebo sovětské válečné zajatce.

Přečteno: 491x
 

Kam dál:

Štítky:  

koncentrační tábor, karikaturaHLAVNÍ ZPRÁVY

Organizace Romodrom oslavila 20. let svého působení ve Žlutých lázních, foto: romeatv

videoVIDEO: Romodrom oslavil 20 let!

20.10.2021 15:00

 

Další články z rubriky..
romea - logo