romea - logo
10. srpna 2022 (středa)
svátek má Vavřinec

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Seznam Zprávy: Kapitánka, která zachránila migranty, se podle soudu ničím neprovinila

20.1.2020 13:37
Carola Rackete. Foto: Wikipedia
Carola Rackete. Foto: Wikipedia

Německá námořní kapitánka a humanitární aktivistka Carola Racketeová se nedopustila trestného činu a nikdy neměla být zadržena. Její propuštění potvrdil v pátek italský soud. Racketeová se původně měla dopustit trestného činu, když zachraňovala migranty ve Středozemním moři. Aktivistka byla zadržena poté, co i přes zákaz úřadů se svou lodí přistála na italském ostrově Lampedusa. Informuje o tom SeznamZprávy.cz.

„Je to klíčový verdikt pro humanitární aktivisty!“ uvedla v pátek Carola Racketeová na svém twitterovém účtu. „Nikdo by neměl být stíhán za pomoc lidem v nouzi,“ dodala. Podle agentury AGI její advokát Alessandro Gamberini vyjádřil „velkou spokojenost“ s verdiktem, který je podle jeho slov „z právního hlediska koherentní“.

Německá aktivistka byla kapitánkou lodi Sea-Watch 3, která za pomoci charitativních organizací podnikala záchranné akce ve Středozemním moři. Zachraňovala tam migranty, kteří si pro útěk z Afriky do Evropy zvolili tuto cestu a ocitli se v životu nebezpečné situaci.

Racketeová se dostala do problémů s italskými zákony 12. června minulého roku. Na svou loď vzala 53 migrantů, kteří se poblíž libyjského pobřeží zmítali ve vlnách na nafukovacím člunu. Itálie jich několik přijala z důvodu zdravotních obtíží, přes 40 lidí ale muselo strávit dva týdny na moři.

CELÁ ČLÁNEK ČTĚTE ZDE

Přečteno: 994x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Migrace, Uprchlíci, Itálie, Občanská společnostHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo