romea - logo
23. května 2022 (pondělí)
svátek má Vladimír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Šílené záběry z polsko-běloruské hranice. Běloruští ozbrojenci tlačí uprchlíky, mezi kterými jsou děti, do Polska. Poláci na ně stříkají slzný plyn

8.11.2021 13:06
Uprchlíci na polsko-běloruské hranici se ocitli jako lidské štíty mezi vojáky Běloruska a Polska - 8. 11. 2021  (FOTO: repro Twitter)
Uprchlíci na polsko-běloruské hranici se ocitli jako lidské štíty mezi vojáky Běloruska a Polska - 8. 11. 2021 (FOTO: repro Twitter)

Na hranicích Běloruska s Polskem sílí napětí kvůli přílivu uprchlíků a rostoucímu počtu incidentů. Nedávno zveřejněné záběry na sociálních sítích ukazují, jak běloruští ozbrojení vojáci násilně tlačí migranty včetně žen a dětí přes plot do Polska. O velkém množství lidí na hranicích informuje také například nezávislý běloruský zpravodajský portál Naša Niva, který zároveň zveřejnil záběry, na kterých jsou vidět skupiny lidí u hranic. I tam je doprovází ozbrojení vojáci, píše Naša Niva. Naopak polští pohraničníci používají proti uprchlíkům slzný plyn, aby jim zabránili překročit hranice.

Na záběrech, které zveřejnil na Twitteru tuto neděli běloruský opoziční novinář Tadeusz Giczan, vytvářejí vojáci Lukašenkova režimu lidský štít, který má migrantům zabránit v cestě do Běloruska. Podle vyjádření polského ministerstva obrany se běloruští ozbrojenci v posledních dnech také pokusili vypálit na polské vojáky signální pistolí.

 

 

Tisíce migrantů, původem hlavně z Blízkého východu, se již týdny snaží proniknout z Běloruska na území Evropské unie. Podle AFP migranti a uprchlíci často v Polsku vypovídají, že je běloruští pohraničníci nutí k překročení polských hranic, odkud je ale následně zpět do Běloruska vytlačují polské úřady. Mnoho uprchlíků tak uvízlo zablokováno mezi hranicemi v čím dál horším počasí před blížící se zimou.

 

 

Přečteno: 1250x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Polsko, Bělorusové, Totalita, Uprchlíci, MigraceHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo