romea - logo
26. ledna 2020 (neděle)
svátek má Zora
Loading
rozšířené vyhledávaní

Skupina Romů zaútočila na mladého muže. Romové na sociálních sítích útok odsuzují, extremisté se ho snaží zneužít a šíří o něm lži

17.12.2019 22:27
Skupina Romů zaútočila ve středu 11. prosince 2019 ve slovenské obci Važec na mladého muže a později na jeho bratra. (FOTO: Repro Youtube.com)
Skupina Romů zaútočila ve středu 11. prosince 2019 ve slovenské obci Važec na mladého muže a později na jeho bratra. (FOTO: Repro Youtube.com)

Skupina Romů zaútočila ve středu 11. prosince ve slovenské obci Važec na mladého muže a později na jeho bratra. Policie kvůli tomu již obvinila deset lidí. Extremisté se snaží rvačku využít a na internetu lživě tvrdí, že policie útok nevyšetřuje a kryje útočníky. Policie to rázně odmítá. Zatím není jasné, proč k celému incidentu došlo a co mu předcházelo.

"Dementujeme dezinformace, podle kterých policie nekoná v případě napadení jedné osoby více pachateli. Policie koná a neinformuje proto, aby se o jejích krocích nedozvěděli pachatelé a aby díky tomu byli spravedlivě potrestáni. Zítra přineseme více konkrétních informací," uvedla dnes v reakci na lživé vyjádření extremistů z Kotlebovy strany ĽSNS slovenská policie.

Policejní mluvčí Jana Balogová pro média pak uvedla, že se policie případem intenzivně zabývá od jeho oznámení a momentálně je obviněných celkem 10 osob z různých trestných činů.

Podle informací z médií by měl být napadený hasič. Tomu přišel na pomoc jeho bratr, který však byl také zbit. Na videu je vidět, že rvačce se snaží zabránit někteří další Romové a také mladá žena. Z videa není jasné, co celému brutálnímu napadení předcházelo.

Útok dnes odsoudila i slovenská romská televize Gipsy television. "Gipsy Television odsuzuje postup lidí, kteří se rozhodli pro fyzický útok vůči jiným osobám. Pro ĽSNS je ale tento postup opět typickým. Už tradičně nečeká na stanovisko policie, jak případ vyšetřuje či vyšetřovala, ale spíše vyvolává napětí ve společnosti," uvedla ve svém článku romská televize..

Útok odsuzují i další Romové, kteří případ na sociálních sítích komentují.

VIDEO

Přečteno: 4739x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Útok, rvačka, Policie, Slovensko, Extremismus, Kotleba, Marian KotlebaHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Fuková (FOTO: Archiv Romea.cz)

Lucie Fuková pro Romea.cz: Odcházím z "romské rady" kvůli jejímu fungování a kvůli Heleně Válkové

23.1.2020 9:10
Jak již server Romea.cz informoval radu pro záležitosti romské menšiny včera opustila Lucie Fuková. Po Renatě Kötnerrové je to již druhá členka, která v krátké době z rady odchází na protest proti Heleně Válkové a kvůli samotnému fungování rady. "Rezignuji po zvážení některých negativních procesních aspektů fungování Rady vlády pro záležitosti romské menšiny společně s přesvědčením, že pozice zmocněnce pro lidská práva pro mne představuje především morálně pevný symbol demokratičnosti a politické a názorové integrity," uvedla ve stanovisku zaslaném serveru Romea.cz, které zveřejňujeme v plném znění.
 celý článek

Stanislav Křeček (FOTO: David Sedlecký. Wikimedia Comons)

ČSSD a Okamurova SPD chtějí za ombudsmana Křečka. KDU-ČSL má pochyby o zákonnosti jeho nominace

22.1.2020 10:11
Lidovci mají pochybnosti o změně kandidáta prezidenta Miloše Zemana na pozici ombudsmana. Zeman v době přípravy volby stáhl nominaci vládní zmocněnkyně Heleny Válkové a navrhl na veřejného ochránce práv Stanislava Křečka. Předseda KDU-ČSL Marek Výborný novinářům řekl, že o zákonnosti tohoto kroku má jeho strana pochybnosti a zřejmě se o tom bude jednat ve Sněmovně. Křeček v dolní komoře může počítat s podporu sociálních demokratů a hnutí SPD.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo