romea - logo
16. února 2020 (neděle)
svátek má Ljuba
Loading
rozšířené vyhledávaní

Skupina Romů zaútočila na mladého muže. Romové na sociálních sítích útok odsuzují, extremisté se ho snaží zneužít a šíří o něm lži

17.12.2019 22:27
Skupina Romů zaútočila ve středu 11. prosince 2019 ve slovenské obci Važec na mladého muže a později na jeho bratra. (FOTO: Repro Youtube.com)
Skupina Romů zaútočila ve středu 11. prosince 2019 ve slovenské obci Važec na mladého muže a později na jeho bratra. (FOTO: Repro Youtube.com)

Skupina Romů zaútočila ve středu 11. prosince ve slovenské obci Važec na mladého muže a později na jeho bratra. Policie kvůli tomu již obvinila deset lidí. Extremisté se snaží rvačku využít a na internetu lživě tvrdí, že policie útok nevyšetřuje a kryje útočníky. Policie to rázně odmítá. Zatím není jasné, proč k celému incidentu došlo a co mu předcházelo.

"Dementujeme dezinformace, podle kterých policie nekoná v případě napadení jedné osoby více pachateli. Policie koná a neinformuje proto, aby se o jejích krocích nedozvěděli pachatelé a aby díky tomu byli spravedlivě potrestáni. Zítra přineseme více konkrétních informací," uvedla dnes v reakci na lživé vyjádření extremistů z Kotlebovy strany ĽSNS slovenská policie.

Policejní mluvčí Jana Balogová pro média pak uvedla, že se policie případem intenzivně zabývá od jeho oznámení a momentálně je obviněných celkem 10 osob z různých trestných činů.

Podle informací z médií by měl být napadený hasič. Tomu přišel na pomoc jeho bratr, který však byl také zbit. Na videu je vidět, že rvačce se snaží zabránit někteří další Romové a také mladá žena. Z videa není jasné, co celému brutálnímu napadení předcházelo.

Útok dnes odsoudila i slovenská romská televize Gipsy television. "Gipsy Television odsuzuje postup lidí, kteří se rozhodli pro fyzický útok vůči jiným osobám. Pro ĽSNS je ale tento postup opět typickým. Už tradičně nečeká na stanovisko policie, jak případ vyšetřuje či vyšetřovala, ale spíše vyvolává napětí ve společnosti," uvedla ve svém článku romská televize..

Útok odsuzují i další Romové, kteří případ na sociálních sítích komentují.

VIDEO

Přečteno: 5163x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Útok, rvačka, Policie, Slovensko, Extremismus, Kotleba, Marian KotlebaHLAVNÍ ZPRÁVY

Tomáš Kaluja. Foto z videa o projektu Vnímaví pre zraniteľných

ČRo: Neřeším, jestli jsem Rom, Maďar nebo Slovák. Jsem obyčejný člověk, říká tanečník Tomáš Kaluja

7.2.2020 10:56
Tomáš Kaluja je maturantem Střední zdravotnické školy v Rožňave. Pochází z romské křesťanské rodiny z Veľkých Kapušan. Už od dětství je jeho největším koníčkem tanec. Soutěžně se mu věnuje doma na Slovensku, ale i v zahraničí. Mimo to patří mezi romské dobrovolníky, kteří pomáhají budovat romskou identitu u romských dětí, které jsou vychovávány v neromských náhradních rodinách.
 celý článek

(Zdroj: Archiv TV NOVA)

Módní návrhář Pavel Berky postoupil mezi TOP 16 v soutěži MasterChef Česko

7.2.2020 0:35
Úspěšný módní návrhář Pavel Berky zkusil své štěstí v soutěži MasterChef Česko. Kachní prso s bramborem a takzvané “griláše” s kachní paštikou
 celý článek

Vepřín v místě bývalého koncentračního tábora v Letech u Písku (FOTO: Muzeum romské kultury)

Demolice vepřína v Letech by měla začít v červnu a skončit letos

6.2.2020 15:35
V Letech na Písecku by letos v červnu mohla začít demolice vepřína, na jehož místě stával za války koncentrační tábor pro Romy. ČTK to dnes řekla Lucie Horáková, mluvčí Muzea romské kultury, které v místě vybuduje památník romského holokaustu.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo