romea - logo
24. září 2021 (pátek)
svátek má Jaromír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Skupina Romů zaútočila na mladého muže. Romové na sociálních sítích útok odsuzují, extremisté se ho snaží zneužít a šíří o něm lži

17.12.2019 22:27
Skupina Romů zaútočila ve středu 11. prosince 2019 ve slovenské obci Važec na mladého muže a později na jeho bratra. (FOTO: Repro Youtube.com)
Skupina Romů zaútočila ve středu 11. prosince 2019 ve slovenské obci Važec na mladého muže a později na jeho bratra. (FOTO: Repro Youtube.com)

Skupina Romů zaútočila ve středu 11. prosince ve slovenské obci Važec na mladého muže a později na jeho bratra. Policie kvůli tomu již obvinila deset lidí. Extremisté se snaží rvačku využít a na internetu lživě tvrdí, že policie útok nevyšetřuje a kryje útočníky. Policie to rázně odmítá. Zatím není jasné, proč k celému incidentu došlo a co mu předcházelo.

"Dementujeme dezinformace, podle kterých policie nekoná v případě napadení jedné osoby více pachateli. Policie koná a neinformuje proto, aby se o jejích krocích nedozvěděli pachatelé a aby díky tomu byli spravedlivě potrestáni. Zítra přineseme více konkrétních informací," uvedla dnes v reakci na lživé vyjádření extremistů z Kotlebovy strany ĽSNS slovenská policie.

Policejní mluvčí Jana Balogová pro média pak uvedla, že se policie případem intenzivně zabývá od jeho oznámení a momentálně je obviněných celkem 10 osob z různých trestných činů.

Podle informací z médií by měl být napadený hasič. Tomu přišel na pomoc jeho bratr, který však byl také zbit. Na videu je vidět, že rvačce se snaží zabránit někteří další Romové a také mladá žena. Z videa není jasné, co celému brutálnímu napadení předcházelo.

Útok dnes odsoudila i slovenská romská televize Gipsy television. "Gipsy Television odsuzuje postup lidí, kteří se rozhodli pro fyzický útok vůči jiným osobám. Pro ĽSNS je ale tento postup opět typickým. Už tradičně nečeká na stanovisko policie, jak případ vyšetřuje či vyšetřovala, ale spíše vyvolává napětí ve společnosti," uvedla ve svém článku romská televize..

Útok odsuzují i další Romové, kteří případ na sociálních sítích komentují.

VIDEO

Přečteno: 5869x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Útok, rvačka, Policie, Slovensko, Extremismus, Kotleba, Marian KotlebaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo