romea - logo
6. dubna 2020 (pondělí)
svátek má Vendula
Loading
rozšířené vyhledávaní

Skupina Romů zaútočila na mladého muže. Romové na sociálních sítích útok odsuzují, extremisté se ho snaží zneužít a šíří o něm lži

17.12.2019 22:27
Skupina Romů zaútočila ve středu 11. prosince 2019 ve slovenské obci Važec na mladého muže a později na jeho bratra. (FOTO: Repro Youtube.com)
Skupina Romů zaútočila ve středu 11. prosince 2019 ve slovenské obci Važec na mladého muže a později na jeho bratra. (FOTO: Repro Youtube.com)

Skupina Romů zaútočila ve středu 11. prosince ve slovenské obci Važec na mladého muže a později na jeho bratra. Policie kvůli tomu již obvinila deset lidí. Extremisté se snaží rvačku využít a na internetu lživě tvrdí, že policie útok nevyšetřuje a kryje útočníky. Policie to rázně odmítá. Zatím není jasné, proč k celému incidentu došlo a co mu předcházelo.

"Dementujeme dezinformace, podle kterých policie nekoná v případě napadení jedné osoby více pachateli. Policie koná a neinformuje proto, aby se o jejích krocích nedozvěděli pachatelé a aby díky tomu byli spravedlivě potrestáni. Zítra přineseme více konkrétních informací," uvedla dnes v reakci na lživé vyjádření extremistů z Kotlebovy strany ĽSNS slovenská policie.

Policejní mluvčí Jana Balogová pro média pak uvedla, že se policie případem intenzivně zabývá od jeho oznámení a momentálně je obviněných celkem 10 osob z různých trestných činů.

Podle informací z médií by měl být napadený hasič. Tomu přišel na pomoc jeho bratr, který však byl také zbit. Na videu je vidět, že rvačce se snaží zabránit někteří další Romové a také mladá žena. Z videa není jasné, co celému brutálnímu napadení předcházelo.

Útok dnes odsoudila i slovenská romská televize Gipsy television. "Gipsy Television odsuzuje postup lidí, kteří se rozhodli pro fyzický útok vůči jiným osobám. Pro ĽSNS je ale tento postup opět typickým. Už tradičně nečeká na stanovisko policie, jak případ vyšetřuje či vyšetřovala, ale spíše vyvolává napětí ve společnosti," uvedla ve svém článku romská televize..

Útok odsuzují i další Romové, kteří případ na sociálních sítích komentují.

VIDEO

Přečteno: 5407x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Útok, rvačka, Policie, Slovensko, Extremismus, Kotleba, Marian KotlebaHLAVNÍ ZPRÁVY

Nikola Taragoš, programový ředitel Romodrom, o.p.s. v rozhovoru pro ROMEA TV.

videoNikola Taragoš: Snažíme se zabránit zhoršení situace našich klientů, dodáváme jim ochranné pomůcky i základní potraviny

1.4.2020 12:00
Dalším hostem v sérii rozhovorů s osobnostmi, kteří aktivně pomáhají v době nouzového stavu je programový ředitel organizace Romodrom.
 celý článek

Tisková konference k zvládnutí onemocnění COVID-19 v romských lokalitách na Slovensku

videoSlovensko bude testovat Romy v osadách. Nakažení Romové by pak mohli být izolováni ve státních zařízeních

1.4.2020 15:50
Od pátku se na Slovensku spustí testování na onemocnění COVID-19 ve 33 romských osadách. Matovič na tiskové konferenci společně s Peterem Pollákem a novou zmocněnkyní pro romské komunity Andreou Bučkovou představil plán boje s konoravirem v romských lokalitách. Odběry, na které dohlédnou vojáci, budou probíhat od 3. do 9. dubna. O den později, 10. dubna, by už měly být známy výsledky. "To, že jde armáda do osad není demonstrace síly," tvrdí premiér Igor Matovič. Vojenští lékaři podle něj budou s testy pomáhat proto, aby testování nezatížilo civilní zdravotníky. Premiér Igor Matovič chce nakažené Romy z osad umístit do státních zařízení.
 celý článek

V pátek 17. 2. 2017 jednala Rada vlády pro záležitosti romské menšiny poprvé pod vedením ministra pro lidská práva Jana Chvojky (FOTO: Úřad vlády ČR)

Úřad vlády vyzývá k nominaci nových členů do Rady vlády pro záležitosti romské komunity

1.4.2020 11:05
Úřad vlády vyzývá na stránkách kabinetu k nominaci nových členek a členů do Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Rada má v současné době 29 členek a členů, z toho 16 zástupkyň a zástupců státní správy a 13 občanských členek a členů zejména z řad Romů - tři tedy chybí.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo