romea - logo
7. června 2020 (neděle)
svátek má Iveta
Loading
rozšířené vyhledávaní

Skupina Romů zaútočila na mladého muže. Romové na sociálních sítích útok odsuzují, extremisté se ho snaží zneužít a šíří o něm lži

17.12.2019 22:27
Skupina Romů zaútočila ve středu 11. prosince 2019 ve slovenské obci Važec na mladého muže a později na jeho bratra. (FOTO: Repro Youtube.com)
Skupina Romů zaútočila ve středu 11. prosince 2019 ve slovenské obci Važec na mladého muže a později na jeho bratra. (FOTO: Repro Youtube.com)

Skupina Romů zaútočila ve středu 11. prosince ve slovenské obci Važec na mladého muže a později na jeho bratra. Policie kvůli tomu již obvinila deset lidí. Extremisté se snaží rvačku využít a na internetu lživě tvrdí, že policie útok nevyšetřuje a kryje útočníky. Policie to rázně odmítá. Zatím není jasné, proč k celému incidentu došlo a co mu předcházelo.

"Dementujeme dezinformace, podle kterých policie nekoná v případě napadení jedné osoby více pachateli. Policie koná a neinformuje proto, aby se o jejích krocích nedozvěděli pachatelé a aby díky tomu byli spravedlivě potrestáni. Zítra přineseme více konkrétních informací," uvedla dnes v reakci na lživé vyjádření extremistů z Kotlebovy strany ĽSNS slovenská policie.

Policejní mluvčí Jana Balogová pro média pak uvedla, že se policie případem intenzivně zabývá od jeho oznámení a momentálně je obviněných celkem 10 osob z různých trestných činů.

Podle informací z médií by měl být napadený hasič. Tomu přišel na pomoc jeho bratr, který však byl také zbit. Na videu je vidět, že rvačce se snaží zabránit někteří další Romové a také mladá žena. Z videa není jasné, co celému brutálnímu napadení předcházelo.

Útok dnes odsoudila i slovenská romská televize Gipsy television. "Gipsy Television odsuzuje postup lidí, kteří se rozhodli pro fyzický útok vůči jiným osobám. Pro ĽSNS je ale tento postup opět typickým. Už tradičně nečeká na stanovisko policie, jak případ vyšetřuje či vyšetřovala, ale spíše vyvolává napětí ve společnosti," uvedla ve svém článku romská televize..

Útok odsuzují i další Romové, kteří případ na sociálních sítích komentují.

VIDEO

Přečteno: 5540x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Útok, rvačka, Policie, Slovensko, Extremismus, Kotleba, Marian KotlebaHLAVNÍ ZPRÁVY

Foto: Lukáš Houdek

videoZemřel romský básník, překladatel, novinář a aktivista Jan Döme Horváth

4.6.2020 11:40
Ve věku 60 let zemřel dnes v ranních hodinách po krátké nemoci romský básník, překladatel, novinář a aktivista Jan Döme Horváth. Serveru Romea.cz to sdělila jeho rodina.
 celý článek

Dej mu jen podmínku. Koláž Romea.cz

Satirická glosa Františka Kostlána: Ať žije podmínka!

3.6.2020 17:24
Tento týden došly tři soudy ke stejnému posouzení tří různých rasistických trestných činů. Za takové zločiny se u nás i na Slovensku už dlouhá léta nejčastěji udělují podmínečné tresty. A protože trestné činy tohoto charekteru jsou podle práva posuzovány přísněji než jiné, musíme za stejný zločin s podtextem nerasistickým hledat tresty ještě nižší než jsou podmínky. Je mi jasné, že ironie a satirický pohled na věc se k takovým případům příliš nehodí, ale berte to, prosím, jako vyjádření bezmoci a bezradnosti nad rozhodováním středoevropské justice.
 celý článek

V době živého televizního vystoupení prezidenta Donalda Trumpa, ve kterém tvrdil, že stojí na straně pokojných protestujících, zahnala policie pokojné demonstranty před Bílým domem, kteří měli zdvižené ruce nad hlavou a pouze skandovali

videoVIDEO: Trump tvrdil, že je na straně pokojně protestujících, ve stejnou chvíli těžkooděnci rozháněli slzným plynem pokojné demonstranty u Bílého domu

2.6.2020 10:53
Americký prezident Donald Trump nařídil mobilizaci všech dostupných civilních i vojenských sil s cílem zastavit již týden trvající nepokoje, které se rozpoutaly po násilné smrti černocha George Floyda. V době prezidentova živého televizního vystoupení, ve kterém Trump tvrdil, že stojí na straně pokojných protestujících, zahnala policie pokojné demonstranty před Bílým domem, kteří měli zdvižené ruce nad hlavou a pouze skandovali "nestřílejte" s pomocí slzného plynu. Těžkooděnci proti pokojnému shromáždění použili obušky, zasahovali i policisté na koních. Protesty v USA pokračují již sedmým dnem a připojilo se k nim více než 75 měst, i když ve čtyř desítkách z nich platí zákaz nočního vycházení.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo